Metal Fatigue

Opět jedna real-time strategie, která má přinést do zavedeného žánru něco nového a postrčit ho o pořádný kus vpřed. To se ale říká o každé nové RTS, takže co opravdu Metal Fatigue nabídne? Tak předně je to velmi zajímavý a propracovaný příběh, o kterém stojí za to se trochu rozepsat.
Ve 23. století má již lidstvo k dispozici nadsvětelný pohon, a jak tak brázdí temný vesmír, narazí na dlouhý pás zničených planet. Je zjištěno, že tyto planety byly doslova zruinovány rasou zvanou Hedoth. Země se takovéto obrovské ničivé síly zalekne a tři největší nadnárodní korporace začnou připravovat své armády pro boj s Hedothy. Stopují Hedothy podle zničených planet, až konečně naleznou jejich domovský systém. Když k němu však obrovské flotily všech tří korporací dorazí, setkají se jen s mizivým odporem hlídacích dronů - systém je opuštěný. Když probíhá průzkum domovské planety, nalezne jeden ze tří bratrů, kteří byli na průzkum vysláni společností RimTech, podivnou, velmi účinnou Hedothskou zbraň. Při pozemním souboji s drony jsou ale bratři rozděleni a každý z nich se vydává k jiné z korporací. A to je začátek celé hry.

Metal Fatigue bude třírozměrnou 3D real-time strategie. Že vám to zní divně? Nic se nebojte, vysvětlení už je na cestě. Zobrazení hry bude 3D, s různými úhly pohledu, v rozlišení až 1600x1200, s podporou Glide, D3D i OpenGL, to je dnes takřka samozřejmé. Jenže další tři dimenze přicházejí s hrací plochou - ta bude totiž mít celkem tři úrovně. Jednak podzemní - bude zde možnost vytvářet tunely nebo celé soustavy katakomb. Samozřejmě, že je budou moct používat pouze některé jednotky, ale o nich později. Druhou úrovní je zavedený planetární povrch - to co známe z téměř každé dnešní strategie. Třetí, asi nejzajímavější, je orbitální úroveň. Tam bude možnost stavět např. solární panely, nebo vést (téměř) vesmírné bitvy se stíhači nebo Comboty.

Menší roztržky Combotů budou zřejmě na denním pořádku.Poměrně přehledné rozhraní, co říkáte?

Že by nálet?Ukázka propracované grafiky (podruhé:).

Comboti jsou hlavní zbraní v MF. Jedná se o mechy gigantičtějších rozměrů, než jaké jsme měli doposud možnost zhlédnout, dokonce mají být větší než ty MechWarriorské. Každý takovýhle Combot se skládá z pěti částí - dvě nohy, dvě ruce, a torzo ("hruď"). Každou z nich je možné měnit, modifikovat, upgradovat. Dokonce bude možné je vyměňovat za ustřelené nepřátelské části. Údajně má jít až o 10 000 různých kombinací! To slibuje velikou rozmanitost a tím pádem mnohem menší nebezpečí nudy. Ale Comboti nebudou jedinou jednotkou, dále se setkáme např. se vznášedly, která budou sbírat suroviny, opravovat, či stavět budovy.

Od umělé inteligence si tvůrci také mnoho slibují. Má totiž být ještě o něco propracovanější než ta v Dark Reignu, který oplýval AI ve hrách dosud nevídanou a širokou možností konfigurace samostatného chování jednotek - to samé má obsahovat i MF.

Jednou z opravdu novátorských součástí má být i jakási "před-budovatelská" část. Před některými misemi totiž dostanete možnost rozvrhnout si svou základnu, vyrobit a upravit jednotky, a začít misi teprve až budete mít vše připraveno k boji. Je otázkou, zda to nebude až přílišné zjednodušení hry, ale to ať posoudí sami hráči - MF má vyjít v příštích dvou měsících.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: lunární nový rok a Assassin

Hry zadarmo nebo se slevou: lunární nový rok a Ass…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

12.  2.  2021 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Úlet, který potrápí mozek. Kitty Letter je kombinace her Scrabble a Clash Royale

Úlet, který potrápí mozek. Kitty Letter je kombina…

14.  2.  2021 |
Adam Kos
Mobilní hry
Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected na PC a konzole

Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected …

Diablo 4 není jediná hra z tohoto univerza, která k nám dorazí.

20.  2.  2021 | |16 N/A
Michal Maliarov
RemasterDiablo 2
12 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až po náročné strategie

12 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až p…

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

15.  2.  2021 | |34 N/A
Vladislav Kluska
Deskové hry
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na skákačky a Rage 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na skákačky a Rag…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

19.  2.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Zdrojové kódy Zaklínače i Cyberpunku se prodaly aukci na dark webu

Zdrojové kódy Zaklínače i Cyberpunku se prodaly au…

O ukradená data CD Projektu byl velký zájem.

13.  2.  2021 |
Martin Havel
CD Projekt REDBezpečnost
Nebuchadnezzar: vybudovat Babylón je pořádná dřina | Recenze

Nebuchadnezzar: vybudovat Babylón je pořádná dřina…

Vybudovat vlastní prosperující civilizaci je sakra těžký úkol! Zda dokážete být dobrým mezopotámským panovníkem si můžete vyzkoušet v nové české hře. A nebudete litovat.

11.  2.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Recenze
Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostřednictvím traileru

Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostře…

Rogue se vrací.

20.  2.  2021 |
Michal Maliarov
DiabloVideo