Metal Fatigue

Opět jedna real-time strategie, která má přinést do zavedeného žánru něco nového a postrčit ho o pořádný kus vpřed. To se ale říká o každé nové RTS, takže co opravdu Metal Fatigue nabídne? Tak předně je to velmi zajímavý a propracovaný příběh, o kterém stojí za to se trochu rozepsat.
Ve 23. století má již lidstvo k dispozici nadsvětelný pohon, a jak tak brázdí temný vesmír, narazí na dlouhý pás zničených planet. Je zjištěno, že tyto planety byly doslova zruinovány rasou zvanou Hedoth. Země se takovéto obrovské ničivé síly zalekne a tři největší nadnárodní korporace začnou připravovat své armády pro boj s Hedothy. Stopují Hedothy podle zničených planet, až konečně naleznou jejich domovský systém. Když k němu však obrovské flotily všech tří korporací dorazí, setkají se jen s mizivým odporem hlídacích dronů - systém je opuštěný. Když probíhá průzkum domovské planety, nalezne jeden ze tří bratrů, kteří byli na průzkum vysláni společností RimTech, podivnou, velmi účinnou Hedothskou zbraň. Při pozemním souboji s drony jsou ale bratři rozděleni a každý z nich se vydává k jiné z korporací. A to je začátek celé hry.

Metal Fatigue bude třírozměrnou 3D real-time strategie. Že vám to zní divně? Nic se nebojte, vysvětlení už je na cestě. Zobrazení hry bude 3D, s různými úhly pohledu, v rozlišení až 1600x1200, s podporou Glide, D3D i OpenGL, to je dnes takřka samozřejmé. Jenže další tři dimenze přicházejí s hrací plochou - ta bude totiž mít celkem tři úrovně. Jednak podzemní - bude zde možnost vytvářet tunely nebo celé soustavy katakomb. Samozřejmě, že je budou moct používat pouze některé jednotky, ale o nich později. Druhou úrovní je zavedený planetární povrch - to co známe z téměř každé dnešní strategie. Třetí, asi nejzajímavější, je orbitální úroveň. Tam bude možnost stavět např. solární panely, nebo vést (téměř) vesmírné bitvy se stíhači nebo Comboty.

Menší roztržky Combotů budou zřejmě na denním pořádku.Poměrně přehledné rozhraní, co říkáte?

Že by nálet?Ukázka propracované grafiky (podruhé:).

Comboti jsou hlavní zbraní v MF. Jedná se o mechy gigantičtějších rozměrů, než jaké jsme měli doposud možnost zhlédnout, dokonce mají být větší než ty MechWarriorské. Každý takovýhle Combot se skládá z pěti částí - dvě nohy, dvě ruce, a torzo ("hruď"). Každou z nich je možné měnit, modifikovat, upgradovat. Dokonce bude možné je vyměňovat za ustřelené nepřátelské části. Údajně má jít až o 10 000 různých kombinací! To slibuje velikou rozmanitost a tím pádem mnohem menší nebezpečí nudy. Ale Comboti nebudou jedinou jednotkou, dále se setkáme např. se vznášedly, která budou sbírat suroviny, opravovat, či stavět budovy.

Od umělé inteligence si tvůrci také mnoho slibují. Má totiž být ještě o něco propracovanější než ta v Dark Reignu, který oplýval AI ve hrách dosud nevídanou a širokou možností konfigurace samostatného chování jednotek - to samé má obsahovat i MF.

Jednou z opravdu novátorských součástí má být i jakási "před-budovatelská" část. Před některými misemi totiž dostanete možnost rozvrhnout si svou základnu, vyrobit a upravit jednotky, a začít misi teprve až budete mít vše připraveno k boji. Je otázkou, zda to nebude až přílišné zjednodušení hry, ale to ať posoudí sami hráči - MF má vyjít v příštích dvou měsících.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvězdné války ve 4K

Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvěz…

Zapli jsme Xbox One X a rozhodli se vyzkoušet, jak vypadají Hvězdné Války ve 4K. A víte co? Vypadá to parádně!

15.  11.  2017 | | 6 N/A
Playstation má speciální nabídku na Černý pátek, konzole i hry s velkou slevou

Playstation má speciální nabídku na Če…

Sony oznamuje, že v právě probíhající akci Black Friday nabízí ještě atraktivnější cenové podmínky svých produktů.

21.  11.  2017 |