Metal Fatigue

Opět jedna real-time strategie, která má přinést do zavedeného žánru něco nového a postrčit ho o pořádný kus vpřed. To se ale říká o každé nové RTS, takže co opravdu Metal Fatigue nabídne? Tak předně je to velmi zajímavý a propracovaný příběh, o kterém stojí za to se trochu rozepsat.
Ve 23. století má již lidstvo k dispozici nadsvětelný pohon, a jak tak brázdí temný vesmír, narazí na dlouhý pás zničených planet. Je zjištěno, že tyto planety byly doslova zruinovány rasou zvanou Hedoth. Země se takovéto obrovské ničivé síly zalekne a tři největší nadnárodní korporace začnou připravovat své armády pro boj s Hedothy. Stopují Hedothy podle zničených planet, až konečně naleznou jejich domovský systém. Když k němu však obrovské flotily všech tří korporací dorazí, setkají se jen s mizivým odporem hlídacích dronů - systém je opuštěný. Když probíhá průzkum domovské planety, nalezne jeden ze tří bratrů, kteří byli na průzkum vysláni společností RimTech, podivnou, velmi účinnou Hedothskou zbraň. Při pozemním souboji s drony jsou ale bratři rozděleni a každý z nich se vydává k jiné z korporací. A to je začátek celé hry.

Metal Fatigue bude třírozměrnou 3D real-time strategie. Že vám to zní divně? Nic se nebojte, vysvětlení už je na cestě. Zobrazení hry bude 3D, s různými úhly pohledu, v rozlišení až 1600x1200, s podporou Glide, D3D i OpenGL, to je dnes takřka samozřejmé. Jenže další tři dimenze přicházejí s hrací plochou - ta bude totiž mít celkem tři úrovně. Jednak podzemní - bude zde možnost vytvářet tunely nebo celé soustavy katakomb. Samozřejmě, že je budou moct používat pouze některé jednotky, ale o nich později. Druhou úrovní je zavedený planetární povrch - to co známe z téměř každé dnešní strategie. Třetí, asi nejzajímavější, je orbitální úroveň. Tam bude možnost stavět např. solární panely, nebo vést (téměř) vesmírné bitvy se stíhači nebo Comboty.

Menší roztržky Combotů budou zřejmě na denním pořádku.Poměrně přehledné rozhraní, co říkáte?

Že by nálet?Ukázka propracované grafiky (podruhé:).

Comboti jsou hlavní zbraní v MF. Jedná se o mechy gigantičtějších rozměrů, než jaké jsme měli doposud možnost zhlédnout, dokonce mají být větší než ty MechWarriorské. Každý takovýhle Combot se skládá z pěti částí - dvě nohy, dvě ruce, a torzo ("hruď"). Každou z nich je možné měnit, modifikovat, upgradovat. Dokonce bude možné je vyměňovat za ustřelené nepřátelské části. Údajně má jít až o 10 000 různých kombinací! To slibuje velikou rozmanitost a tím pádem mnohem menší nebezpečí nudy. Ale Comboti nebudou jedinou jednotkou, dále se setkáme např. se vznášedly, která budou sbírat suroviny, opravovat, či stavět budovy.

Od umělé inteligence si tvůrci také mnoho slibují. Má totiž být ještě o něco propracovanější než ta v Dark Reignu, který oplýval AI ve hrách dosud nevídanou a širokou možností konfigurace samostatného chování jednotek - to samé má obsahovat i MF.

Jednou z opravdu novátorských součástí má být i jakási "před-budovatelská" část. Před některými misemi totiž dostanete možnost rozvrhnout si svou základnu, vyrobit a upravit jednotky, a začít misi teprve až budete mít vše připraveno k boji. Je otázkou, zda to nebude až přílišné zjednodušení hry, ale to ať posoudí sami hráči - MF má vyjít v příštích dvou měsících.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

19.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 8 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |