Metal Gear se vrátí v nové podobě, tentokrát jako desková hra

Snake se nám vrací a zase jednou schovaný v krabici. Jen to tentokrát je trošku jinak než jsme zvyklí. Bude to totiž krabice od deskové hry.

Mistrovské dílo a jedna z nejlegendárnějších sérií, která je s námi už více než dvacet let se teď vrátí v podobě společenské hry, kterou budete na příběhy Snakea třeba přivést i hráče, kteří na počítačovém hraní tolik nelpí. Pracovat na ní navíc bude zkušený návrhář Emerson Matsuuchi, který už má ve světě deskových her velké jméno. Hlavně díky Specter Ops.

Právě z této hry by si tato adaptace Metal Gearu mohla zapůjčit spoustu mechanik a vychytávek. Její autor potom také přiznal, že je velkým fanouškem Metal Gearu. "Jsem asi ten největší fanoušek Metal Gear Solid. Hned od chvíle, kdy jsem si zahrál první, jsem se začal na hry dívat úplně jinak. Zcela to změnilo můj pohled. Příležitost přenést toto mistrovské dílo na stoly je pro mě obrovskou poctou a snem. Jsem nadšený, že budu moci přetvořit akci a skrývání do nové podoby a vyprávět tak unikátní příběh Snakea,"  neskrýval Matsuuchi svoji radost.

Celá hra bude graficky vytvořena v komiksovém stylu a její základy budou položené právě v Metal Gear Solid z roku 1998. Hráči se mohou těšit na role Solida Snakea, Meryl Silverburgh, Dr. Hala Emmericha či Gray Fox. Mělo by jít o kooperativní hru, ve které se budou hráči snažit spolupracovat na "poražení hry" za pomoci svých unikátních schopností a jejich využívání tak, aby se vzájemně podporovaly. Těšíte se na novou adaptaci pro Metal Gear?

Váš názor Další článek: Klasická plošinovka Rad Rodgers Radical Edition míří na Switch

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,