Metal Gear Solid II: Sons Of Liberty – nová kapitola

Ústředním tématem, okolo kterého se MGS 2 točí, je přenechání naší duše a způsobu života dalším generacím. Pro mnohé z vás možná bude tato věta – pronesená tvůrcem MGS, Hiedeo Kojimou při představování MGS 2 na E3, poněkud překvapující. Chápu to, neboť k tomuto datu je ještě pořád dost nevědomých, kteří neviděli MGS 2 a netuší tak, jaká revoluce se v herním světě chystá.
Metal Gear Solid II: Sons Of Liberty – nová kapitola
Mohli by to snad tušit ti, kdo hráli první díl. A stejně jako já byli uneseni příběhem, především pak jeho závěrem, který překonal všechno, co nám hry doposud předvedly a také to zkusil třeba film Terminátor 2, kterým dal J. Cameron světu najevo, že je možné šířit humanitně zaměřené myšlenky pomocí akčního příběhu. Scéna, kdy Snake křičí, že prohrál…a kdy mu Otacon odpovídá, že nic neprohrál, protože život není jen hra, kterou je možné vyhrát nebo prohrát… “Důležitá věc je, že se rozhodneš žít. Nesmíš dovolit genům, aby řídily tvé cesty, ani nedovol osudu, aby tě ovládal. Člověk si může vybrat, jaký život chce žít. Podstatné je, že se rozhodne žít a pak… prostě žije.“

Metal Gear Solid 2Metal Gear Solid 2

Metal Gear Solid 2Metal Gear Solid 2

Neříkejte mi, že na vás poselství prvního MGS nezapůsobilo. Nuže druhý díl půjde mnohem dál, ale především to udělá s takovou technickou podporou, že způsobí revoluci v celé herní komunitě. Každý jeden člověk, který s MGS 2 přijde do styku, bude ohromen a překvapen technologií, o jaké se doposud nikomu ani nesnilo. Zapomeňte na Hallo na X-boxu, zapomeňte na všechny ostatní hry na všech ostatních platformách… zapomeňte. Nic vás nemůže připravit na to, co projekt MGS 2 znamená.

Užaslé vzdechy v auditoriu novinářů na E3, ECTS i TGS svědčí o jedné věci. Tohle nikdo nečekal. Jistě, každý věděl, že to bude dobrá hra. A bude to na PS 2, tak to asi bude vypadat hezky… jenže… tohle je trochu moc. Bohužel, nikomu nemůže být vysvětleno, jak revoluční záležitost tohle je, pokud neviděl oficiální DVD. Nenamlouvejte si, že obrázky nebo popis druhé osoby tohle zvládnou. Nezvládnou.

Metal Gear Solid 2Metal Gear Solid 2

Metal Gear Solid 2Metal Gear Solid 2

Mimika v obličejích postav, cákání krve, střílení do světel (a nepřátelé, nasazující si následně infračervené brýle), střílení do trubek s párou (a opaření protivníci, přepadávající přes zábradlí), déšť, cákající na kameru, která snímá akci, matrixovské efekty kamery létající kolem bojujících postav a sledující zpomalený let vypálené kulky, nepopsatelná orchestrální hudba od člověka, co pracoval na hudbě ke Skále… a především, nad tím ostatním, vypravěčský génius pana Kojimy, který přivádí zpět Mei Ling, Ocelota i Soliduse…

Najděte si cestu k tomu reklamnímu filmu a pochopíte…

Já vám zatím nabídnu alespoň pár dalších obrázků a zbytek projevu H. Kojimy:

„Život nechává bytosti, aby se vyvíjely mícháním genů a předáváním genetických informací dalším generacím. Ale jak se potom předávají věci, které nejsou součástí genetického kódu – pocity, duše, kultura, historie? Proč se zákony přírody nedotýkají takových věcí? Co jsme vlastně zač, že se svěřujeme záznamovým metodám unikátním pro lidi – řeči, psaní, hudbě, obrazům a tak dále? Ústředním tématem, okolo kterého se MGS 2 točí, je přenechání naší duše a způsobu života dalším generacím.

Jednoho dne Metal Gear Solid změnil svět.

Teď svět změnil Metal Gear Solida.“

Nic vás nemůže připravit na sílu, s jakou se k nám vrací…

Metal Gear Solid 2Metal Gear Solid 2

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A