Metal Gear Solid II: Sons Of Liberty – nová kapitola

Ústředním tématem, okolo kterého se MGS 2 točí, je přenechání naší duše a způsobu života dalším generacím. Pro mnohé z vás možná bude tato věta – pronesená tvůrcem MGS, Hiedeo Kojimou při představování MGS 2 na E3, poněkud překvapující. Chápu to, neboť k tomuto datu je ještě pořád dost nevědomých, kteří neviděli MGS 2 a netuší tak, jaká revoluce se v herním světě chystá.
Metal Gear Solid II: Sons Of Liberty – nová kapitola
Mohli by to snad tušit ti, kdo hráli první díl. A stejně jako já byli uneseni příběhem, především pak jeho závěrem, který překonal všechno, co nám hry doposud předvedly a také to zkusil třeba film Terminátor 2, kterým dal J. Cameron světu najevo, že je možné šířit humanitně zaměřené myšlenky pomocí akčního příběhu. Scéna, kdy Snake křičí, že prohrál…a kdy mu Otacon odpovídá, že nic neprohrál, protože život není jen hra, kterou je možné vyhrát nebo prohrát… “Důležitá věc je, že se rozhodneš žít. Nesmíš dovolit genům, aby řídily tvé cesty, ani nedovol osudu, aby tě ovládal. Člověk si může vybrat, jaký život chce žít. Podstatné je, že se rozhodne žít a pak… prostě žije.“

Metal Gear Solid 2Metal Gear Solid 2

Metal Gear Solid 2Metal Gear Solid 2

Neříkejte mi, že na vás poselství prvního MGS nezapůsobilo. Nuže druhý díl půjde mnohem dál, ale především to udělá s takovou technickou podporou, že způsobí revoluci v celé herní komunitě. Každý jeden člověk, který s MGS 2 přijde do styku, bude ohromen a překvapen technologií, o jaké se doposud nikomu ani nesnilo. Zapomeňte na Hallo na X-boxu, zapomeňte na všechny ostatní hry na všech ostatních platformách… zapomeňte. Nic vás nemůže připravit na to, co projekt MGS 2 znamená.

Užaslé vzdechy v auditoriu novinářů na E3, ECTS i TGS svědčí o jedné věci. Tohle nikdo nečekal. Jistě, každý věděl, že to bude dobrá hra. A bude to na PS 2, tak to asi bude vypadat hezky… jenže… tohle je trochu moc. Bohužel, nikomu nemůže být vysvětleno, jak revoluční záležitost tohle je, pokud neviděl oficiální DVD. Nenamlouvejte si, že obrázky nebo popis druhé osoby tohle zvládnou. Nezvládnou.

Metal Gear Solid 2Metal Gear Solid 2

Metal Gear Solid 2Metal Gear Solid 2

Mimika v obličejích postav, cákání krve, střílení do světel (a nepřátelé, nasazující si následně infračervené brýle), střílení do trubek s párou (a opaření protivníci, přepadávající přes zábradlí), déšť, cákající na kameru, která snímá akci, matrixovské efekty kamery létající kolem bojujících postav a sledující zpomalený let vypálené kulky, nepopsatelná orchestrální hudba od člověka, co pracoval na hudbě ke Skále… a především, nad tím ostatním, vypravěčský génius pana Kojimy, který přivádí zpět Mei Ling, Ocelota i Soliduse…

Najděte si cestu k tomu reklamnímu filmu a pochopíte…

Já vám zatím nabídnu alespoň pár dalších obrázků a zbytek projevu H. Kojimy:

„Život nechává bytosti, aby se vyvíjely mícháním genů a předáváním genetických informací dalším generacím. Ale jak se potom předávají věci, které nejsou součástí genetického kódu – pocity, duše, kultura, historie? Proč se zákony přírody nedotýkají takových věcí? Co jsme vlastně zač, že se svěřujeme záznamovým metodám unikátním pro lidi – řeči, psaní, hudbě, obrazům a tak dále? Ústředním tématem, okolo kterého se MGS 2 točí, je přenechání naší duše a způsobu života dalším generacím.

Jednoho dne Metal Gear Solid změnil svět.

Teď svět změnil Metal Gear Solida.“

Nic vás nemůže připravit na sílu, s jakou se k nám vrací…

Metal Gear Solid 2Metal Gear Solid 2

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A