Metal Gear Solid II: Sons Of Liberty – nová kapitola

Ústředním tématem, okolo kterého se MGS 2 točí, je přenechání naší duše a způsobu života dalším generacím. Pro mnohé z vás možná bude tato věta – pronesená tvůrcem MGS, Hiedeo Kojimou při představování MGS 2 na E3, poněkud překvapující. Chápu to, neboť k tomuto datu je ještě pořád dost nevědomých, kteří neviděli MGS 2 a netuší tak, jaká revoluce se v herním světě chystá.
Metal Gear Solid II: Sons Of Liberty – nová kapitola
Mohli by to snad tušit ti, kdo hráli první díl. A stejně jako já byli uneseni příběhem, především pak jeho závěrem, který překonal všechno, co nám hry doposud předvedly a také to zkusil třeba film Terminátor 2, kterým dal J. Cameron světu najevo, že je možné šířit humanitně zaměřené myšlenky pomocí akčního příběhu. Scéna, kdy Snake křičí, že prohrál…a kdy mu Otacon odpovídá, že nic neprohrál, protože život není jen hra, kterou je možné vyhrát nebo prohrát… “Důležitá věc je, že se rozhodneš žít. Nesmíš dovolit genům, aby řídily tvé cesty, ani nedovol osudu, aby tě ovládal. Člověk si může vybrat, jaký život chce žít. Podstatné je, že se rozhodne žít a pak… prostě žije.“

Metal Gear Solid 2Metal Gear Solid 2

Metal Gear Solid 2Metal Gear Solid 2

Neříkejte mi, že na vás poselství prvního MGS nezapůsobilo. Nuže druhý díl půjde mnohem dál, ale především to udělá s takovou technickou podporou, že způsobí revoluci v celé herní komunitě. Každý jeden člověk, který s MGS 2 přijde do styku, bude ohromen a překvapen technologií, o jaké se doposud nikomu ani nesnilo. Zapomeňte na Hallo na X-boxu, zapomeňte na všechny ostatní hry na všech ostatních platformách… zapomeňte. Nic vás nemůže připravit na to, co projekt MGS 2 znamená.

Užaslé vzdechy v auditoriu novinářů na E3, ECTS i TGS svědčí o jedné věci. Tohle nikdo nečekal. Jistě, každý věděl, že to bude dobrá hra. A bude to na PS 2, tak to asi bude vypadat hezky… jenže… tohle je trochu moc. Bohužel, nikomu nemůže být vysvětleno, jak revoluční záležitost tohle je, pokud neviděl oficiální DVD. Nenamlouvejte si, že obrázky nebo popis druhé osoby tohle zvládnou. Nezvládnou.

Metal Gear Solid 2Metal Gear Solid 2

Metal Gear Solid 2Metal Gear Solid 2

Mimika v obličejích postav, cákání krve, střílení do světel (a nepřátelé, nasazující si následně infračervené brýle), střílení do trubek s párou (a opaření protivníci, přepadávající přes zábradlí), déšť, cákající na kameru, která snímá akci, matrixovské efekty kamery létající kolem bojujících postav a sledující zpomalený let vypálené kulky, nepopsatelná orchestrální hudba od člověka, co pracoval na hudbě ke Skále… a především, nad tím ostatním, vypravěčský génius pana Kojimy, který přivádí zpět Mei Ling, Ocelota i Soliduse…

Najděte si cestu k tomu reklamnímu filmu a pochopíte…

Já vám zatím nabídnu alespoň pár dalších obrázků a zbytek projevu H. Kojimy:

„Život nechává bytosti, aby se vyvíjely mícháním genů a předáváním genetických informací dalším generacím. Ale jak se potom předávají věci, které nejsou součástí genetického kódu – pocity, duše, kultura, historie? Proč se zákony přírody nedotýkají takových věcí? Co jsme vlastně zač, že se svěřujeme záznamovým metodám unikátním pro lidi – řeči, psaní, hudbě, obrazům a tak dále? Ústředním tématem, okolo kterého se MGS 2 točí, je přenechání naší duše a způsobu života dalším generacím.

Jednoho dne Metal Gear Solid změnil svět.

Teď svět změnil Metal Gear Solida.“

Nic vás nemůže připravit na sílu, s jakou se k nám vrací…

Metal Gear Solid 2Metal Gear Solid 2

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |