Mickey´s Racing Adventure – komu, pane Disney?

Když se mi tato hra dostala do rukou, tak jsem si při pohledu na jméno hlavní postavy pomyslel, že půjde o záležitost na jedno odpoledne. Jenže páni programátoři mne pěkně rychle vyvedli z omylu! Pokusil jsem se vžít do role 8 – 10-ti letého dítěte, pro které dle mého názoru měla být hra původně určena, ale ouha.
Mickey´s Racing Adventure – komu, pane Disney?
Žánr: Závodní / logická hra
Platformy: Game Boy Color
Podporuje: Tiskárnu; Infra-červené propojení dvou přístrojů
Výrobce: Rareware
Distributor: Disney Interactive

Po hodině bloudění a naprostého zmatení jsem se uchýlil k poslední možnosti. Skoro se to stydím napsat, ale musel jsem si vzít na pomoc manuál a tam jsem se dozvěděl vše podstatné.To jsem u hry, která by diky jménu hlavního hrdiny mela byt určena pro ty menší, opravdu nečekal. Mickey a jeho přátelé Minnie, Donald, Daisy a Geoofy, za které si také postupně zahrajete, připravují svá auta na karneval, když v tom se objeví hlavní záporňák hry Pete se svojí bandou a auta ukradne. Jediné co Mickeyho přátelé uvidí, až se zvedne opona prachu, je Pluto, který v tlamě drží papír s jasnou výzvou: Jestli chcete své věci zpátky, musíte se nejdřív vypořádat s mými pohunky. -PETE

Zápletku bychom měli a teď si můžeme říct něco o hře. Dělí se na „Dobrodružný mód“ a „Závodní mód“. V tom prvním „pouze“ sbíráte bankovky, železniční dukáty, oříšky, vylepšujete své auto, člun a postupně měníte herní postavy. V kouzelném karavanu Magiky je Stell si můžete nechat vyrobit nějaký ten lektvárek, který pak v závodě využijete ve svůj prospěch. Na výběr je kupříkladu lektvar na zrychlení vašeho stroje a nebo pro ty zákeřnější z vás by tu byla lepkavá síť, bomba a vůbec nejlepší asi je lektvar Goofyho K.O. Rana. V Závodním módu má každá z postav za úkol vyhrát tři tratě. Na každé trati musíte dojet alespoň druzí, je to důležité z toho důvodu, že za tato umístění získáváte tzv. Mickeyho symboly. Tyto symboly zužitkujete postupně v dalších tratích, protože čím hlouběji se budete do hry dostávat, tím více symbolů budete na každou trať potřebovat. Až se vám podaří úspěšně zajet tři tratě a dostanete se přes tzv. problém, o kterém se podrobněji rozepíšu v příštím odstavci, otevře se vám čtvrtá trať, ve které zavodíte se samotným Petem. Pokud ho porazíte, na místě závodu se objeví smajlík a tento svět máte za sebou.

Mickeys Racing AdventureMickeys Racing Adventure

Mickeys Racing AdventureMickeys Racing Adventure

Nyní vám objasním, v čem spočívá tzv. problém, o kterém sem se zmínil v minulem odstavci. Vždy při prvním vstupu do závodního světa a před soubojem s Petem musíte poskládat puzzle, která jsou dle mého názoru zcela mimo možnosti mladších dětí. Jistě většina z vás bude znát takovou umělohmotnou destičku ve které je patnáct posuvných čtverečků a jedno místo volné na kombinaci a posunování. Je na nich nějaký obrázek, který se zamíchá a pak se musí složit dohromady.Tak na stejném principu to funguje i zde, jenže to by byly ty jednodušší puzzle, které musíte poskládat před soubojem s Petem. Horší chvíle přichází v okamžiku, kdy poprvé vstupujete do nove časti Závodního světa. Opět se vám objeví destička s patnácti posuvnými čtverečky, na kterých jsou namalované koleje. Z levého horního rohu vyjede rychle jedoucí mašinka a vy máte za úkol posunovat koleje tak, aby sebrala tři červené puntíky a ještě ji musíte dopravit do pravého spodního rohu. Zní to jednoduše, ale opak je pravdou. Mašinka jede opravdu velmi rychle a tak času na vymyšlení kombinaci koleji moc není. Pokud vám mašinka spadne do prázdného čtverečku nebo zajede do depa, aniž byste sebrali všechny červené puntíky, tak vybuchne a můžete začít znovu. Pro finální souboj potřebujete získat s Plutem tímto skládáním 6 zlatých kostí. Při řešení této logické hříčky jsem začal pochybovat o svých rozumových schopnostech. Pluto musí v této mezihře posbírat 68 kostí, které jsou poskládány jako kameny, které se v okamžiku, kdy nějakou kost vezmete, začnou sesypávat. Vy pochopitelně musíte najit logicky způsob, jak kosti sesbírat, aby vám nespadly na hlavu a nemuseli jste začínat znova. Pak teprve obdržíte šest zlatých kostí, které potřebujete k otevření světa, ve kterém se utkáte v rozhodujícím souboji s Petem.

Mickeys Racing AdventureMickeys Racing Adventure

Mickeys Racing AdventureMickeys Racing Adventure

O tratích se dá říct, že jsou standardní, některé se jezdí pouze autem, některé jen člunem, ale jsou zde i kombinované. Pokud si nepletete pravou a levou, tak na podruhé už zajedete první nebo druhé místo. Můžete využít zkratek, i když osobně doporučuji jet normální trasou, není tam totiž tolik nástrah, sem tam se objeví zákeřná zatáčka, protivníci vás blokují a strkají. Hudbu si po chvíli vypnete, aby vás zbytečně nerušila. Ovládání je naprosto intuitivní, v tomto případě zřejmě autoři opravdu mysleli na menší hráče. Grafika je v možnostech Game Boye, v dobrodružném modu jsou postavičky pěkně vybarveny jasnými barvami a obtaženy tenkou černou linkou. V Zavodním modu se občas stane, že váš stroj zmizí a je vidět jen postavička. Stalo se mi to jen párkrát a na chviličku takže to není závažný problém. Jen tak na okraj – hrozně se mi zalíbila cartridge, která je průhledná a je vidět tištěný spoj s lithiovou baterkou.

Podle názvu je hra určena pro děti, ale obtížností tomu neodpovídá a nějak si nedovedu představit starší hráče, kteří se budou věnovat záležitosti, v níž hlavní postavu ztvárnil Mickey Mouse a jeho přátelé.

Grafika: 7/10
Zvuky: 5/10
Hudba: 5/10
Hratelnost: 4/10
Opravdu netuším, pro kterou věkovou skupinu je tato hra určena.
Celkové hodnocení: 6/10

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |