Microsoft chce dostat Xbox Live na další platformy včetně Switche

Plány společnosti sahají za hranice Xboxu a PC.
Microsoft chce dostat Xbox Live na další platformy včetně Switche

Ačkoliv je služba Xbox Live soustředěna především kolem konzole Xbox a herních počítačů, Microsoft má očividně plány s rozšířením služby na další platformy. Mluví se například o konzoli Nintendo Switch a dokonce i mobilní operační systéme Android a iOS. Zde už zacházíme i do perspektivní možnosti cross-play hraní, které je dle Microsoftu taktéž možné.

Microsoft chystá další verzi Xboxu, vyjít má příští rok a bez mechaniky

Microsoft chystá další verzi Xboxu, vyjít má příští rok a bez mechaniky

Více bychom se o perspektivách měli dozvědět na březnové akci GDC, kde Microsoft plánuje odhalit připravované SDK nástroje pro externí společnosti, které budou rozšiřovat službu Xbox Live na Android, iOS a Switch. 

To by teoreticky mohlo znamenat, že bude do budoucna PC, Xbox One, Switch a mobilní platformy koexistovat a sdílet služby, multiplayer, achievementy a další prvky, jako např. chat, přátele a online komponenty. Hráči by tedy byli mnohem více propojeni a existuje tu i solidní šance na kvalitní cross-play, tedy hraní napříč platformami. 

Xbox Scarlett je na cestě: povede se návrat na výsluní?

Xbox Scarlett je na cestě: povede se návrat na výsluní?

To by znamenalo velmi důležitý krok v oblasti společného online hraní, největší změnou je ale očividně snaha Microsoftu rozšiřovat své služby i za hranice svých vlastních platforem, což je bezesporu úctyhodné. Uvidíme, co nám březen přinese. 

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už nezastreamuje

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už …

Slavný streamer byl vyhozen ze své domovské platformy, zákaz má být trvalý.

28.  6.  2020 | | 6 N/A
Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než si myslíte

Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než…

To, že hry jsou blahodárná činnost nám hráčům jistě nikdo nemusí vysvětlovat. Avšak tu a tam se hodí mít v záloze pár článků s důkazy, které jasně vysvětlí, proč u těch her prosedíme tolik času. Pojďme se tedy společně podívat na vědecky prokázané pozitivní důsledky hraní her a odhalme část toho, co nám za ty roky daly.

29.  6.  2020 | | 13 N/A
Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a Stranger Things 3 zdarma

Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

26.  6.  2020 |
10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si dnes můžete zahrát

10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si d…

Pokud se u her rádi bojíte, připravili jsme pro vás seznam titulů, které zaručeně fungují. Pro některé z nich bylo potřeba sáhnout hluboko do propadliště dějin.

24.  6.  2020 | | 4 N/A
Venku jsou nové spekulace o levnějším Xboxu: co přinese Series S?

Venku jsou nové spekulace o levnějším Xboxu: co př…

Objevily se nové informace o podobě a ceně menšího Xboxu. Že Microsoft chystá více konzolí v minulosti naznačil sám Phil Spencer. Skoro všechny dřívější úniky se vyplnily.

20.  6.  2020 | | 2 N/A