Microsoft chce mít z Xbox Play Anywhere vícegenerační službu

Hrát všude budete napříč generacemi.

Jednou z nejpopulárnějších věcí z platformy Xbox jsou především všemožné služby, které dovolují hrát velké množství her za hubičku a mít přístup k novinkám jako první. Služba Xbox Play Anywhere, která dovolí hrát spoustu Xbox her také na vašem počítači a víceméně všech platformách Microsoftu, tak očividně přejde i do další generace konzolí a stane se z ní tak vícegenerační služba.

První vlaštovkou tohoto propojení bude hra Halo Infinite, která vyjde na Xbox One, PC a také Xbox Scarlett v příštím roce. 

"Naším úkolem pro naše first-party videohry je docílit, aby vaše achievementy a zážitky byly napříč generacemi. A aby obsah byl vázán na váš profil, nezávisle na platformě, protože tam také patří," řekl Phil Spencer, vedoucí Xbox divize Microsoftu, v rozhovoru pro Stevivor.

Cílem Microsoftu je tak zaručit, aby se většina obsahu dokázalo pohybovat mezi generacemi platforem tak, jak tomu bylo umožněno díky zpětné kompatibilitě na Xbox One, kde lze hrát hry z Xbox360. V další generaci konzole se tento prvek ještě více zvýrazní.

Váš názor Další článek: Google Stadia startuje ve vybraných zemích, o zázrak se zatím nejedná

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Vyzkoušeli jsme levnou autodiagnostiku s Androidem. Servisy ohrnou nos, řidičům bude stačit

Vyzkoušeli jsme levnou autodiagnostiku s Androidem. Servisy ohrnou nos, řidičům bude stačit

** Smartphone s Androidem dnes využijete i pro autodiagnostiku ** Jednotku OBD-II dnes pořídíte za pár stovek ** Co se vše dokáže diagnostika s bezplatným SW v češtině?

Martin Chroust
DiagnostikaPro řidiče
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět

Aktuality

7. prosince | Do Mario Kart 8 Deluxe přichází třetí vlna tratí v rámci Booster Course Passu. Kromě toho nový update přidává další možnosti do nastavení vlastních závodů. 
7. prosince | Studio Riot Games prozrazuje pár detailů o své bojovce, kterou známe jako Project L. Další novinky uvidíme až v příštím roce. 
6. prosince | Skákačka SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake vyjde 31. ledna příštího roku na PC i konzole. S předobjednávkou získáte exkluzivní balík kostýmů zdarma. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách