Microsoft kupuje Bethesdu. Vývojáři sérií jako Fallout a Doom nyní patří pod Xbox

V posledních měsících se mluvilo o celé řadě obchodů mezi velkými studii jako je EA nebo Warner Bros.. Microsoft se do toho také pustil pěkně zhurta a do svého repertoáru přidává další věhlasné jméno.
Microsoft kupuje Bethesdu. Vývojáři sérií jako Fallout a Doom nyní patří pod Xbox

Microsoft v minulých letech odkoupil hned několik velkých vývojářských studií, které nyní patří do celku Xbox Games Studios. Phil Spencer se nijak netajil tím, že nákupy rozhodně nejsou u konce a chtějí svůj tým doplnit dalšími silnými hráči na herním trhu. Dnes mají za sebou velký zářez. Microsoft odkoupil společnost ZeniMax Media, pod kterou patří i Bethesda Softworks. Dle informací novináře Jasona Schreiera za tento nákup Microsoft zaplatil 7,5 miliardy dolarů.

Microsoft prozradil poslední detaily k Xboxu Series S

Microsoft prozradil poslední detaily k Xboxu Series S

Xbox tak nabral více než 2 300 nových lidí ve studiích Bethesdy po celém světě. Pokud bychom měli být konkrétní, spadají do toho Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane Games, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog a Roundhouse Studios. Pokud bychom pak měli vyjmenovat jejich nejikoničtější série, tak to budou The Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein, Doom, Dishonored, Quake a spousta dalších.

image.png

Nebudeme si nic nalhávat, v posledních letech se Bethesdě moc nedařilo, takže přechod pod Microsoft do jisté míry dává smysl. Také ale musíme brát v potaz, že to pravděpodobně znamená konec jejich novým hrám na PlayStationu. O to více nás nyní zajímá Deathloop, což je novinka od Arkane Games, která má být první rok exkluzivitou pro PlayStation. Podobně to platí i pro Ghostwire: Tokyo. Předpokládáme, že tento plán stále platí, ale v budoucnu už se s logem Bethesdy nejspíš budeme setkávat jen na PC a Xboxu. 

Zdroj: Xbox


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

včera | | 3 N/A