Microsoft kupuje vývojářská studia Obsidian a inXile Entertainment

Microsoft už na E3 ohromil herními posilami, která budou nyní hry vyrábět právě pro něj. Teď se přidávají další dvě. A ani tentokrát nejde o žádná ořezávátka.
Microsoft kupuje vývojářská studia Obsidian a inXile Entertainment

Microsoft potvrdil to, o čem se už chvíli spekulovalo. Pod svá křídla si stáhnul další dvě vývojářská studia a jde o docela zvučná jména. Pod Microsoftem budou nově hry vytvářet vývojáři, kteří mají na kontě hity jako Fallout: New Vegas - Obsidian Games. O nic menší jméno potom má také druhý přírůstek v Microsofťácké stáji. inXile Entertainment totiž stojí za kousky jako je The Bard´s Tale, Torment: Tides of Numenera nebo Wasteland.

E3: Microsoft se rozšiřuje o pět herních studií, chystá velké projekty

E3: Microsoft se rozšiřuje o pět herních studií, chystá velké projekty

Obě studia by si měla podle prohlášení Microsoftu zachovat nezávislost a budou prý pracovat na nových RPG hrách. "Bylo pro nás důležité najít studia, která mají zajímavé vize, dokáží mistrně ovládat svoji platformu a zároveň dokáží tvořit zajímavé světy. Obsidian i inXile bezezbytku splňují tyto požadavky, zvládnou vypracovat skvělé RPG hry a jsou experty na vývoj pro PC. Obě studia budou i nadále pracovat nezávisle a použijí vlastní značky a způsoby tvorby," komentoval výběr studií a jejich stav pod Microsoftem korporátní viceprezident Matt Booty.

Microsoft chce cross-play pro Minecraft i na konzoli PS4

Microsoft chce cross-play pro Minecraft i na konzoli PS4

Už na E3 Microsoft oznámil, že pod ním nově budou vyvíjet i noví vývojáři, mezi nimiž nechybělo například studio Ninja Theory zodpovědné za Hellblade či reboot Devil May Cry. Dále také Compulsion Games, které v létě přineslo ještě na PC, Xbox i PS4 dystopii We Happy Few. Celkem se tak Microsoft Studios rozrostlo na třináct studií a jsme zvědavi, co vymyslí dál.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, kusů je extrémně málo

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, ku…

Chcete svou konzoli s příchutí kultovní PS2? Pak si pospěšte.

5.  1.  2021 | |1 N/A
Daniel Pánek
PlayStation 5Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nového roku

Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nov…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

1.  1.  2021 | |6 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
10 největších zklamání odcházející generace aneb co se opravdu nepovedlo

10 největších zklamání odcházející generace aneb c…

Odcházející generace nejen herních konzolí, ale i her, nás v mnoha věcech potěšila, ale i v mnohých zklamala. Vybrali jsme největší zklamání posledních let.

2.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma