„Microsoft nás chce postavit do pozice Nintenda a ignoruje fakta,“ tvrdí Sony. Spory o akvizici Activisionu pokračují

I když už dvojice úřadů Microsoftu posvětila akvizici společnosti Activision Blizzard, stále musí dostat schválení od dalších 14. U britské komise se přistoupilo k zevrubnějšímu prošetření, ke kterému se společnost Sony zveřejnila nové dokumenty. V nich mimo jiné uvádí, že pokud by obchod prošel, spousta hráčů by přešla z PlayStationu, Microsoft by mohl zvednout cenu své konzole a ve víru toho všeho by byli poškozeni i menší vývojáři. 

Velmi důležitým tématem v těchto dohadech je série Call of Duty a jinak tomu není ani tentokrát. Microsoft v jednom ze svých prohlášení uvádí, že Nintendo je důkazem toho, že i bez Call of Duty je možné prosperovat. Sony ale odpovídá s tím, že Microsoft ignoruje fakta. „Microsoft tvrdí, že odlišný model Nintenda ukazuje, že PlayStation nepotřebuje Call of Duty k tomu, aby mohl být stále silnou konkurencí. Ale odhaluje tím svoji pravou strategii. Microsoft chce PlayStation dostat do pozice Nintenda, takže by pro Xbox nebyl takovým soupeřem.

Pokračuje v tom duchu, že Xbox by se stal jedinou platformou, kde najdete všechny střílečky, které se mezi konzolovými hrami umísťovaly na horních příčkách v prodejních žebříčcích. Kromě Call of Duty je to Halo, Gears of War, Doom nebo Overwatch.

PlayStation 5 PlayStation 5
nabízí 43 obchodů za ceny od 17 000 Kč
Srovnat ceny na Živě

Dále je řeč o tom, že Call of Duty už od prvního dílu dosahuje neuvěřitelných prodejů. Kolik procent hráčů by podle Sony PlayStation ztratil, bohužel není veřejně dostupné. „Zatímco ignoruje tato fakta, Microsoft argumentuje tím, že Nintendo je úspěšné bez Call of Duty. Nintendo ale nabízí odlišný zážitek od Xboxu i PlayStationu, protože se zaměřuje na rodinné hry, které jsou velmi odlišné od her s ratingem PEGI 18 jako je Call of Duty.

Argumenty Sony do jisté míry dávají smysl. O Nintendu přeci jen v záležitostech týkajících se této akvizice nebyla řeč. Obecně se bere tak, že si jede vlastním tempem a sleduje, jak se PlayStation pere s Xboxem. Nicméně stále těžko říct, jestli by dopady byly skutečně tak velké, jak je Sony popisuje. Call of Duty je pro něj ale bezesporu důležitou značkou. Dlouhé roky s Activision  spolupracovaly a konzistentně se nové díly umísťují mezi nejhranějšími hrami na PS4 a PS5. Ještě bude zajímavé sledovat, jak to celé dopadne. 

Microsoft Xbox Series X Microsoft Xbox Series X
nabízí 47 obchodů za ceny od 13 149 Kč
Srovnat ceny na Živě

Zdroj: Videogameschronicle.com

Diskuze (9) Další článek: Hry zadarmo, nebo se slevou: Podzimní výprodej na Steamu a Star Wars: Squadrons zdarma

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,Jak zvýšit herní výkon ve Windows 11? Vypněte tyhle funkce, radí Microsoft

Jak zvýšit herní výkon ve Windows 11? Vypněte tyhle funkce, radí Microsoft

**Windows 11 na některých počítačích aktivují bezpečnostní funkci Integrita paměti. **Virtualizační funkce ale negativně ovlivňují herní výkon. **Pokud některé funkce vypnete, můžete tím herní výkon posílit.

Petr Urban
Windows 11Microsoft
Muž se ztratil na Aljašce a byl nalezen živý a zdravý. Satelitní služba Applu zachránila prvního člověka

Muž se ztratil na Aljašce a byl nalezen živý a zdravý. Satelitní služba Applu zachránila prvního člověka

** Na světě je první případ záchrany satelitními službami Applu ** Na Aljašce se ztratil muž na sněžném skútru ** Díky satelitní komunikaci byl nalezen živý a zdravý

Martin Chroust
SatelitiPhone
Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2

Aktuality

3. prosince | Dnes ve 22:00 našeho času proběhne představení závěrečné událostí aktuální sezóny ve Fortnite. Epic na něj láká krátkým teaserem. 
2. prosince | Během The Game Awards pravděpodobně uvidíme novou ukázku z připravované bojovky Tekken 8. Vydání se zatím odhaduje na příští rok pro PlayStation 5. 
2. prosince | Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku
1. prosince | Barevná akce Splatoon 3 přivítala velkou aktualizaci, v rámci které přibývají nové mapy, zbraně, vybavení i věci do katalogu. Pro všechny majitele hry je dostupná zdarma. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách