Microsoft potvrdil, že DirectX 11.1 budou jen na Windows 8

V nové verzi API je asi nejzajímavější nativní podpora stereoskopického 3D obrazu.
Microsoft potvrdil, že DirectX 11.1 budou jen na Windows 8

DirectX 11 byly standardní součástí Windows 7, v nových Windows 8 najdete DirectX 11.1. Zatímco DX 11 se dostalo zpětně i na Visty, v případě nové verze nevypadá, že bychom se DX 11.1 dočkali na Win 7. Alespoň v současné době nemá Microsoft žádné takové plány, jak napsal jeden ze zaměstnanců firmy, Daniel Moth, v odpovědi na fóru.

Otázka je, jestli nás to musí nějak víc trápit. Pokud se v tom vyznáte, prohlédněte si soupis funkcí. Nejzajímavější z toho je asi podpora nativního stereoskopického 3D zobrazení. V současné době musí tvůrci pro 3D využívat řešení jako je 3D Vision od Nvidie, či HD3D od AMD. Herní tvůrci se nicméně asi do používání nové verze API moc hrnout nebudou, což dokládá i fakt, že většina her dnes běží i na DX 9 a jen pozvolna se přechází plně na DX 11, jako třeba v případě CoD: Black Ops 2.

Zdroj: Eurogamer

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole