Microsoft se nepustí do boje s PlayStationem 5 Pro. Přesto odhalil nejdražší Xbox v historii

Microsoft včera uskutečnil zatím nejzajímavější herní akci letní sezóny. Na Xbox Games Showcase však neukázal jen chystané tituly, ale rovněž nové konzole. Budou hned tři a přijdou někdy před koncem roku v době, kdy Sony uvede PlayStation 5 Pro.

My jsme už však díky dřívějšímu velkému úniku věděli, že v Microsoftu podobný mezigenerační upgrade s vyšším výkon neudělají, a teď to máme černé na bílém. V Redmondu přichystali jen tři odlišné varianty stávajících konzolí.

Dorazí bílá verze Xboxu Series S s 1TB SSD a současná černá se podle všeho pouze doprodá. Doporučená evropská cena zůstane na 350 eurech (8650 Kč). K tomu přijde bílý Xbox Series X All-Digital s 1TB SSD a bez optické mechaniky. Ten bude za 500 eur (12 350 Kč). Současná varianta s mechanikou se prodává za doporučených 550 eur, avšak věčně je v akcích pod 12 000 Kč.

Nejzajímavější novinkou je Xbox Series Galaxy Black Special Edition s 2TB SSD. Má stejný výkon jako původní konzole z roku 2020, akorát nese dvakrát větší úložiště a černé tělo je poseté zelenými tečkami symbolizujícími hvězdnou oblohu. Ten bude za 650 eur (16 050 Kč) a jde tak o nejdražší Xbox v historii. (Ceny SSD teď hodně stouply nahoru.)

Z již zmíněných uniklých dokumentů vyplývalo, že v Microsoftu chystají Xbox Series X s kódovým označením Brooklin, který měl být bez optické mechaniky, s 2TB SSD a novým válcovitým tělem. Taková konzole ale nakonec nepřijde. Zatím se na trh nechystá ani „avizovaný“ gamepad s haptikou a gyroskopem.

Diskuze (12) Další článek: Legendární hry z 90. let. Všichni jsme hráli DOOM, Half-Life, Transport Tycoon a Monkey Island

Témata článku: , , ,