Microsoft se pochlubil dotykovou technologií budoucnosti

Už žádné obrazovky. Nyní si můžete udělat dotykovou plochu z čehokoli.
Microsoft se pochlubil dotykovou technologií budoucnosti

Dotykové ovládání je technologií budoucnosti, o tom není sporu. Dokazují to nemalé prodeje smartphonů od Applu či jiných firem, nebo třeba také jeho využití u handheldů Nintenda a nyní už vlastě i Sony.

Microsoft se však pokusil jít ještě dál a umožnil uživateli vytvořit si dotykovou obrazovku z téměř jakéhokoli povrchu. Výsledkem je systém Omnitouch, unikátní propojení Kinectu a otočného projektoru, který může automaticky následovat vámi zvolený předmět.

Chcete si udělat z dlaně své ruky telefonní ciferník? Není problém. Omnitouch kromě toho podporuje multidotykové ovládání a promítání dvou souvisejících obrazů na dva různé povrchy. Na jednom si tak můžete např. promítat paletu barev a na tom druhém pak kreslit samotný obrázek.

Jak to celé funguje v praxi, můžete vidět na přiloženém videu. Otázkou je, zda by se vám chtělo na rameni nosit takový kus železa.

Zdroj: Gamasutra

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, kusů je extrémně málo

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, ku…

Chcete svou konzoli s příchutí kultovní PS2? Pak si pospěšte.

5.  1.  2021 | |1 N/A
Daniel Pánek
PlayStation 5Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nového roku

Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nov…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

1.  1.  2021 | |6 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
10 největších zklamání odcházející generace aneb co se opravdu nepovedlo

10 největších zklamání odcházející generace aneb c…

Odcházející generace nejen herních konzolí, ale i her, nás v mnoha věcech potěšila, ale i v mnohých zklamala. Vybrali jsme největší zklamání posledních let.

2.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma