Microsoft se pochlubil dotykovou technologií budoucnosti

Už žádné obrazovky. Nyní si můžete udělat dotykovou plochu z čehokoli.

Dotykové ovládání je technologií budoucnosti, o tom není sporu. Dokazují to nemalé prodeje smartphonů od Applu či jiných firem, nebo třeba také jeho využití u handheldů Nintenda a nyní už vlastě i Sony.

Microsoft se však pokusil jít ještě dál a umožnil uživateli vytvořit si dotykovou obrazovku z téměř jakéhokoli povrchu. Výsledkem je systém Omnitouch, unikátní propojení Kinectu a otočného projektoru, který může automaticky následovat vámi zvolený předmět.

Chcete si udělat z dlaně své ruky telefonní ciferník? Není problém. Omnitouch kromě toho podporuje multidotykové ovládání a promítání dvou souvisejících obrazů na dva různé povrchy. Na jednom si tak můžete např. promítat paletu barev a na tom druhém pak kreslit samotný obrázek.

Jak to celé funguje v praxi, můžete vidět na přiloženém videu. Otázkou je, zda by se vám chtělo na rameni nosit takový kus železa.

Zdroj: Gamasutra
Diskuze (1) Další článek: Harrison Ford hraje Uncharted 3

Témata článku: , , , ,
Aktuality

31. března | Diablo IV vyjde 6. června i v balení s konzolí Xbox Series X. Nejedná se ale o speciální edici konzole, o které se dříve spekulovalo. 
30. března | Live a Live, které původně vyšlo na SNES a následně v předělané podobě na Nintendo Switch, se 27. dubna chystá na PlayStation 4, PlayStation 5 a PC. Už nyní si můžete vyzkoušet demo. 
30. března | Xboxové ovladače z řady Elite Series 2 vyjdou v nových barvách. Modrou a červenou variantu modifikovatelného ovladače si můžete předobjednat s cenovkou 3379 Kč. 

Dubnový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak AI mění svět

Megatest 15 procesorů

Velké srovnání IPTV

Nejlepší základní desky pro PC