Microsoft se pro Blu-Ray naváží do Sony

Evropští zástupci společnosti Microsoft se vyjádřili o Sony, že nutí své zákazníky kupovat Blu-Ray, který je součástí next-gen konzole PS3. Údajně si tak budou muset zákazníci pořizovat neodzkoušenou technologii na vlastní nebezpečí.

Neil Thompson, šéf xboxové sekce společnosti Microsoft pro Velkou Británii, a Chris Lewis, hlava společnosti pro Evropu, v rozhovoru napadli úmysl konkurenční společnosti Sony prodávat konzoli PS3 s vestavěným Blu-Ray přehrávačem. Podle nich nutí Sony hráče draze platit za technologii, u níž se ani neví, zda bude úspěšná. Přirovnávají celý problém k souboji mezi Betamaxem, právě od Sony, a kazetovým formátem VHS.

 

Podle představitelů společnosti Microsoft by bylo lepší, kdyby Sony svoji technologii Blu-Ray prodávala pouze jako přídavné zařízení, jak se chystá Microsoft činit v případě podpory HD-DVD. Nenutí tak hráče pořizovat si novou technologii, na druhou stranu však Microsfot prohlásil, že nehodlá na HD-DVD vydávat hry pro Xbox 360. Zajímavý pro hráče by pak mohl být ještě komentář Microsoftu, že strategie Sony nebude nijak nutit Microsoft ke zlevňování svojí konzole Xbox 360, alespoň tedy ne do konce letošního roku.

Zdroj: Gamesindustry


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A