Microsoft si jde pro herní reklamy

Podle reportérů Wall Street Journal plánuje společnost Microsoft koupit společnost Massive, která se zabývá prodejem reklamy ve hrách. Podle všech zpráv hodlá Microsoft zaplatit mezi dvěma a čtyřmi sty milionů dolarů.

Tisková mluvčí Společnosti Microsoft při dotazu odmítla komentář se slovy, že se jedná pouze o zvěst, stejně tak se k celé situaci nevyjádřila ani tisková mluvčí Massive. Je však jasné, že Microsoftu by nákup Massive výrazně pomohl dohnat rivaly na poli reklamy – vyhledávače Google a Yahoo. Massive totiž spolupracují s předními vývojáři a distributory her, jaký jsou například THQ, Vivendi, Take-Two Interactive Software, 2K Sports, NCsoft a Konami.

Navíc by Microsoft jistě uvítal možnost získávat další reklamu pro svoji službu Xbox Live!, protože právě skupina hráčů je podle všech studií důležitá pro marketingové firmy. Dá se předpokládat, že objem peněz investovaných na herní reklamu se do roku 2010 zvedne na tři miliardy dolarů ročně a Microsoft chce jistě z tohoto koláče pořádně velkou část.

Stejně tak by rádi získali peníze z reklamy i herní vývojáři, protože tvorba her se stále zdražuje. Navíc jim vyhovuje nový systém, který se rozhodla společnost Massive zavést, kdy reklamy ve hrách nezůstávají na předem daných místech, ale časem se mění. Tento prvek nejen umožňuje zadavatelům reklamy měnit inzerované produkty podle potřeby, ale je taky velkým přínosem pro tvůrce her, protože činí herní svět podobnější tomu reálnému.

Petr Kolář komentuje: Pokud by se opravdu chystal Microsoft koupit Massive a byl by ve svém snažení úspěšný, jednalo by se pro něj o velkou výhodu. Vždyť prostřednictvím Massive inzerují ve hrách giganti formátu firem Coca-Cola a Honda, což jsou společnosti s výrobky zaměřenými přímo na hráče. Uvidíme, zda se tyto zprávy v budoucnu potvrdí.

Zdroj: Worthplaying


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |