Microsoft Store dostane podporu modů. Uspěje jako Steam Workshop?

Microsoft se inspiruje od Steamu a nabídne možnost modifikovat hry přímo v jejich aplikaci, kterou najdete na každém PC s Windows 10.
Microsoft Store dostane podporu modů. Uspěje jako Steam Workshop?

I když se to některé společnosti snažily v posledních letech změnit, tak je modifikování her stále doménou PC platformy. Aby to hráči měli zase o něco lehčí, tak budou moci hry pořízené na Microsoft Store upravovat přímo skrz jejich obchod. 

Neuvěřitelné, jak může Fallout 4 vypadat. Modifikace ho změní k nepoznání

Neuvěřitelné, jak může Fallout 4 vypadat. Modifikace ho změní k nepoznání

Této novinky si všiml redditor s přezdívkou Pycorax. Popisek složky "ModifiableWindowsApps" najdete i na oficiálních stránkách Microsoftu. Vypadá to, že chtějí modifikace protlačit především do vlastních her. Samozřejmě ale nebudou chybět i tituly od jiných vydavatelů. Stále to bude hlavně na vývojářích, jestli podporu modů na Microsoft Store umožní. 

mody.png

Může se to tvářit jako velká novinka, ale ve velmi podobném stylu už několik let funguje na Steamu Workshop, ze kterého si stačí vybrat modifikaci, počkat na její stažení a není třeba řešit nic dalšího. U každé hry, která Workshop podporuje, se během pár kliknutí dostanete ke stovkám modifikací. Microsoft Store má ale na jednu stranu tu výhodu, že si jednoduše budete moci modifikovat i hry, které jsou dostupné v Game Passu. 

GTA 5 pod náporem modifikací: fotorealismus na dosah

GTA 5 pod náporem modifikací: fotorealismus na dosah

Kdy přesně se podpora modů skrz Microsoft Store chystá zatím nevíme. 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole