Microsoft to odpálil. Známe ceny Xboxů, dostupnost i novinky v Game Passu

Úniky měly pravdu. Microsoft právě potvrdil všechny důležité informace.

Po četných únicích posledních dvou dnů se Microsoft konečně rozhodl odhalit karty. Firma na svém blogu potvrdila další informace, takže už známe vše až na přesnější specifikace levnějšího Xboxu Series S.

Xbox Series S nabídne ray tracing i 120 fps, ale jen v rozlišení 1440p

Xbox Series S nabídne ray tracing i 120 fps, ale jen v rozlišení 1440p

Teď to nejdůležitější:

  • Xbox Series S|X se začnou prodávat od 10. listopadu, ale již 22. září startují předobjednávky.
  • Xbox Series S bude v Česku stát 7999 Kč, Xbox Series X bude za 12 999 Kč. Platí též dříve odhalené americké ceny 299 a 499 dolarů.

Microsoft do dalších 12 zemí rozšíří program Xbox All Access, v rámci něhož zájemci za měsíční poplatek dostanou zapůjčený Xbox a s ním předplatné Game Pass Ultimate. Česko bohužel mezi těmito zeměmi není. Každopádně Series S bude stát 25 dolarů měsíčně, Series X pak 35 dolarů. Po dvou letech hráčům konzole zůstane a nadále už nebudou muset platit.

Game Pass Ultimate, který v Česku stojí 339 Kč měsíčně, před koncem roku pojme i předplatné EA Play. Za stejnou cenu tak hráči dostanou 100+ her od Microsoftu a dalších studií a k tomu okolo 60 výběhových titulů od Electronic Arts. Obě služby se propojí na konzolích i PC. Počítačová verze pak 17. září vyskočí z bety. Game Pass Ultimate mimochodem bude obsahovat i Project xCloud dorazí na mobilní zařízení v polovině září. Bude dostupný i u nás.

Ke specifikacím levnějšího Xboxu výrobce prozradil jen to, že jde o architektonicky stejnou konzoli jako Series X. Má tedy procesor s jádry Zen 2, grafikou architektury RDNA 2 i velmi rychlé SSD. Výkon je prý třikrát vyšší než u základního Xboxu One, to odpovídá oněm spekulovaným 4 TFLOPs, zatímco Series X dosahuje 12 TFLOPs.

Series S je optimalizován pro hraní v rozlišení 1440p a 60 snímcích za sekundu, v některých hrách nabídne až 120 fps. Series X počítá s 4K, tedy 2160p. Během příštího roku navíc obě konzole získají aktualizaci, která doplní podporu HDR formátu Dolby Vision pro videohry. U filmů a seriálů si s Dolby Vision rozumí od začátku, obě též podporují zvuk Dolby Atmos.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |