Microsoft tvrdě bojuje proti pirátům

Počítačoví piráti byli, jsou a nejspíš i budou. Vývojářská studia s nimi bojovala už nesčetněkrát za využití rozličných zbraní, ale přes veškerou snahu prohrávala na celé čáře. To by se však mohlo změnit s příchodem nejnovějšího operačního systému ze stáje Microsoftu. Dle slov programátorů a mluvčích by měla kopie s Windows Vista disponovat účinným obranným mechanismem, který by mohl ke koupi přinutit i zaryté odpůrce lisovaných disků.

A v čem že spočívá kouzlo? Pokud se bude vaše kopie Windowsů navenek tvářit jako nelegální, tento mechanismus vás odřízne od některých často používaných vymožeností systému a připomene vám, abyste si nejpozději do třiceti dnů zaregistrovali, nebo koupili „nezávadný“ operační systém Windows. Pokud se tak nestane, dostanete se do situace, kdy jedinou funkční věcí ve vašem počítači bude internetový prohlížeč, který vám bude zpřístupněn na hodinu denně. Podrobnosti najdete v článku na serveru Živě.cz.

Rosťa Viktorin komentuje: Pravdivost tohoto tvrzení vám zatím nemůžu podložit, ale s počtem nelegálních kopií systému Windows, jenž neustále narůstá, bych se vůbec nedivil, kdyby celá parta kolem Billa k tomuto kroku opravdu sáhla.

Zdroj: GGmania


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole