Microsoft uděluje Bungie milost – dost bylo Halo

Vývojářský tým Bungie neznamená pouze profláknuté Halo, jehož třetí díl se díky prodaným kopiím za 300 miliónů dolarů během prvního týdne stal nejprodávanějším titulem historie. Před vesmírným dobrodružstvím Master Chiefa zde byla například série Marathon, ze které aktuální hit v určitých prvcích vychází, strategická perla Myth, manga střílečka Oni se sexy ženštinou Konoko v hlavní roli nebo například prvotina firmy Gnop!, což byl klon starého Pongu pro MacOS. Za sedm let prací pod křídly Microsoftu na Halo jsou zaměstnanci Bungie znuděni a deprimování. „Chceme svobodu!“ křičí zpoza korporátních mříží, na což nyní reaguje Microsoft oficiálním prohlášením.

  

„Bungie je soukromým vlastnictvím Bungie, ne Microsoftu. Jsme nyní Bungie s.r.o.,“ říká community and franchise director Brian Jarrard. Skutečnost je taková, že Microsoft bude nad týmem v budoucnosti stále držet ochrannou ruku a v jeho vlastnictví zůstane také celé duchovní dědictví Halo. Bungie se nyní vrací ke kořenům a bude pracovat na vlastních projektech, přičemž okrajově bude vzdávat hold nyní příběhově ukončené sérii Halo. Je však nepravděpodobné, že by řada díky obrovské popularitě jen tak vyprchala – proto Microsoft chtěl stůj co stůj, aby se jí firma Bungie dále věnovala. Stane se fenomenální střílečka rojištěm pouhých vedlejších produktů jako například strategie Halo Wars z produkce Ensemble Studios (Age of Empires) nebo se hráči někdy opět podívají na pestrobarevný svět zpoza zbraní v pohledu první osoby?

Zdroj: TZ


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
V Minecraftu postavíte cokoliv, podívejte se na Paříž z 19. století

V Minecraftu postavíte cokoliv, podíve…

Minecraft nás svými možnostmi nepřestává překvapovat. Nejzajímavější projekty jsou však stále ty, které simulují reálná města.

17.  7.  2018 | | 8 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A