Microsoft zabíjí hraní na PC

Zní to sice jak titulek z bulváru, ale takto se opravdu vyjádřil jeden ze zástupců Microsoftu. Není se co divit, s Xboxem 360 a připravovaným novým operačním systémem Vista je bezesporu hodně práce a někde se to ukázat musí. Proto nepřekvapí ani oznamovaný roční desetiprocentní pokles herního obchodu na platformě Windows.

Ovšem v Microsoftu neházejí flintu do žita a připravují osmnáctimesíční plán na získání herní rovnocenosti Windows s platformami PlayStation a Xbox. "Je to naše zatím vůbec největší investice pro hraní na Windows," tvrdí manažer Kelly Stanmore. Jak chtějí svého cíle dosáhnout? Mimo jiné to má být nový prodejní koncept her pro Windows, vzájemná propagace her pro PC a Xbox 360 a vzájemně kompatibilní příslušenství.

Svojí troškou do mlýna přispívají i herní vydavatelé, když hlavní vydavatelé upravují krabice pro hry na PC ve stylu konzolí. Jak napovídá níže uvedené nové logo.

Doupě komentuje: Jak to vypadá, prorokování, že hraní na PC je mrtvé, se zatím nevyplňuje. I když zisky na konzolích nad PC převažují, stále se zřejmě jedná o solidní bussines. Microsoft by přeci neinvestoval do něčeho, co nemá budoucnost. 

Zdroj: 1up   


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |