Microsoft zahájil nábor beta testerů pro svou novou multiplayer akční hru

Nedávno jsme přinesli informace o připravované online strategii MultiPlayer BattleTech: 3025. Na stejně vratkou plošinu se vydává i Microsoft se svojí akční hrou nazvanou prostě a jednoduše – Allegiance.
Microsoft zahájil nábor beta testerů pro svou novou multiplayer akční hru
Nedávno jsme přinesli informace o připravované online strategii MultiPlayer BattleTech: 3025. Na stejně vratkou plošinu se vydává i Microsoft se svojí akční hrou nazvanou prostě a jednoduše – Allegiance.

Na oficiálních stránkách této hry se můžete zaregistrovat mezi 3000 beta testerů, které Microsoft od 13. prosince shání. Pokud máte zájem, radím neváhejte a spěchejte, protože o hře se v zasvěcených kruzích poměrně dost šeptá. Přestože hra podle popisu připomíná spíše simulátor, všude se o ní píše jako o akční hře.

V barvách jedné ze tří civilizací budete moci pilotovat a podle svých představ upravovat (!) různé druhy vesmírných plavidel – od stíhaček až po obrovské bitevní koráby. Celkem by v nabídce mělo být 36 lodí. To však zdaleka není všechno – na větších lodích budete moci zastávat místa různých členů posádky, tzn. například předního střelce, střelce ve věži, navigátora, palubního inženýra či velitele lodi.

Vesmírná stanice tak trochu připomínající hru HomeworldZacílit, zaměřit, PAL...

Ostatní členy zřejmě nebude simulovat počítač, ale na jejich místech budou sedět skuteční hráči ze všech koutů světa. Výsledek boje tedy nebude záviset pouze na Vás, ale na souhře všech členů posádky. Hodně bude záležet i na schopnostech velitele, jak dokáže řídit svou loď a vydávat rozkazy jednotlivým členům. Při takových představách si našinec s dial-up připojením může jenom povzdechnout nad pomalostí našich linek, které pravděpodobně znemožní aktivnější účast v takových hrách, a zanadávat na Český Telecom.

Nádherná je představa padesáti vesmírných korábů náhle přepadených několika stovkami daleko menších, ale mrštnějších stíhaček. Při takovém snění většina z nás nevypustí z hrdla nic jiného než slastné „aaach“ :-). Přesně takové situace by nová hra měla umožňovat a pokud se jí již teď nemůžete dočkat, zkuste výše zmíněný beta testing nebo si počkejte na jaro příštího roku, kdy by se hra měla objevit na pultech obchodů.

Hra bude obsahovat i strategický prvek – zmíněné velitelské funkce, vývoj technologií a omezené zdroje.

Za zmínku rozhodně také stojí ozvučení celé hry, které bude pochopitelně třírozměrné. Slyšet by měly být i takové detaily jako nárazy asteroidů na plášť lodi a praskání ve štítech okolo vašeho plavidla po zásahu některým z nepřátel.

Vesmírná loď z pohledu takřka blízkéhoTakto probíhá managing vaší stanice

Hru bude možné hrát přes herní server Microsoftu – Zone, případně přes další desítky nezávislých serverů na celém světě. Z toho plyne jedna poměrně zajímavá skutečnost, kterou zatím bohužel nemohu potvrdit, ale pravděpodobně tomu tak bude – jediným finančním výdajem bude investice při koupi hry, nebude tedy patrně nutné platit žádný měsíční poplatek. Vycházím z poznatku, že přes server Zone se nehrají žádné hry s pravidelně se opakujícími platbami. To je jistě velmi sympatické. Ale budoucnost většiny online her nevidím tak růžově, spíše se přikláním k názoru, že pravidelný měsíční poplatek se stane standardem.

Na závěr maličká úvaha a námět pro Vaše komentáře: Domnívám se, že většina online her, které tu jsou, jaksi předběhly svou dobu. Ačkoliv ve světě je stále nejčastějším způsobem připojení na internet telefonní linka s modemem, datový tok, který je potřebný pro opravdový požitek z online hraní, je daleko za jejími možnostmi. Může nás utěšovat jedině fakt, že situace se bude jenom zlepšovat :-).

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A