Microsoft zahájil nábor beta testerů pro svou novou multiplayer akční hru

Nedávno jsme přinesli informace o připravované online strategii MultiPlayer BattleTech: 3025. Na stejně vratkou plošinu se vydává i Microsoft se svojí akční hrou nazvanou prostě a jednoduše – Allegiance.
Microsoft zahájil nábor beta testerů pro svou novou multiplayer akční hru
Nedávno jsme přinesli informace o připravované online strategii MultiPlayer BattleTech: 3025. Na stejně vratkou plošinu se vydává i Microsoft se svojí akční hrou nazvanou prostě a jednoduše – Allegiance.

Na oficiálních stránkách této hry se můžete zaregistrovat mezi 3000 beta testerů, které Microsoft od 13. prosince shání. Pokud máte zájem, radím neváhejte a spěchejte, protože o hře se v zasvěcených kruzích poměrně dost šeptá. Přestože hra podle popisu připomíná spíše simulátor, všude se o ní píše jako o akční hře.

V barvách jedné ze tří civilizací budete moci pilotovat a podle svých představ upravovat (!) různé druhy vesmírných plavidel – od stíhaček až po obrovské bitevní koráby. Celkem by v nabídce mělo být 36 lodí. To však zdaleka není všechno – na větších lodích budete moci zastávat místa různých členů posádky, tzn. například předního střelce, střelce ve věži, navigátora, palubního inženýra či velitele lodi.

Vesmírná stanice tak trochu připomínající hru HomeworldZacílit, zaměřit, PAL...

Ostatní členy zřejmě nebude simulovat počítač, ale na jejich místech budou sedět skuteční hráči ze všech koutů světa. Výsledek boje tedy nebude záviset pouze na Vás, ale na souhře všech členů posádky. Hodně bude záležet i na schopnostech velitele, jak dokáže řídit svou loď a vydávat rozkazy jednotlivým členům. Při takových představách si našinec s dial-up připojením může jenom povzdechnout nad pomalostí našich linek, které pravděpodobně znemožní aktivnější účast v takových hrách, a zanadávat na Český Telecom.

Nádherná je představa padesáti vesmírných korábů náhle přepadených několika stovkami daleko menších, ale mrštnějších stíhaček. Při takovém snění většina z nás nevypustí z hrdla nic jiného než slastné „aaach“ :-). Přesně takové situace by nová hra měla umožňovat a pokud se jí již teď nemůžete dočkat, zkuste výše zmíněný beta testing nebo si počkejte na jaro příštího roku, kdy by se hra měla objevit na pultech obchodů.

Hra bude obsahovat i strategický prvek – zmíněné velitelské funkce, vývoj technologií a omezené zdroje.

Za zmínku rozhodně také stojí ozvučení celé hry, které bude pochopitelně třírozměrné. Slyšet by měly být i takové detaily jako nárazy asteroidů na plášť lodi a praskání ve štítech okolo vašeho plavidla po zásahu některým z nepřátel.

Vesmírná loď z pohledu takřka blízkéhoTakto probíhá managing vaší stanice

Hru bude možné hrát přes herní server Microsoftu – Zone, případně přes další desítky nezávislých serverů na celém světě. Z toho plyne jedna poměrně zajímavá skutečnost, kterou zatím bohužel nemohu potvrdit, ale pravděpodobně tomu tak bude – jediným finančním výdajem bude investice při koupi hry, nebude tedy patrně nutné platit žádný měsíční poplatek. Vycházím z poznatku, že přes server Zone se nehrají žádné hry s pravidelně se opakujícími platbami. To je jistě velmi sympatické. Ale budoucnost většiny online her nevidím tak růžově, spíše se přikláním k názoru, že pravidelný měsíční poplatek se stane standardem.

Na závěr maličká úvaha a námět pro Vaše komentáře: Domnívám se, že většina online her, které tu jsou, jaksi předběhly svou dobu. Ačkoliv ve světě je stále nejčastějším způsobem připojení na internet telefonní linka s modemem, datový tok, který je potřebný pro opravdový požitek z online hraní, je daleko za jejími možnostmi. Může nás utěšovat jedině fakt, že situace se bude jenom zlepšovat :-).

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation má speciální nabídku na Černý pátek, konzole i hry s velkou slevou

Playstation má speciální nabídku na Če…

Sony oznamuje, že v právě probíhající akci Black Friday nabízí ještě atraktivnější cenové podmínky svých produktů.

21.  11.  2017 |
Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvězdné války ve 4K

Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvěz…

Zapli jsme Xbox One X a rozhodli se vyzkoušet, jak vypadají Hvězdné Války ve 4K. A víte co? Vypadá to parádně!

15.  11.  2017 | | 6 N/A