Microsoft získal Lionhead

Společnost Microsoft oznámila, že koupila vývojářské studio Lionhead. Finanční stránka věci nebyla zveřejněna, stejně tak Microsoft neprohlásil, na jakých projektech bude Lionhead pracovat. Ale dá se předpokládat, že na E3 se nějakých prohlášení dočkáme. Lionhead mají na svědomí hry jako The Movies či Black & White a s Microsoftem spolupracovali na hře Fable. "Nemůžeme být více vzrušeni z faktu, že jsme části MGS," prohlásil dnes šéf Lionheadu Peter Molyneux. "Dlouho nás podporovali v naší kreativní vizi a tato spolupráce se zhodnotila ve vysoce úspěšné značce Fable," dodal. 

  

"Tato akvizice dává Lionheadu stabilitu a možnost se soustředit na tvorbu dalších skvělých titulů příští generace," říká Molyneux a pokračuje: "Připojujeme se k jednomu z nejneuvěřitelnějších studií v průmyslu, složeného z talentů, jenž doopravdy posunou hry příští generace na vyšší úroveň." Samozřejmě došlo i na vzájemné poplácávání po ramennou ze strany Microsoftu, kdy vyzdvihli Petera Molyneuxe jako jednoho z pravých vizionářů herního průmyslu.

Zdroj: Eurogamer


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole