Migrace dat na nový notebook (NÁVOD)

Reklama 3. října 2019
Pořídili jste si nový notebook? Pak pro vás máme návod, jak snadno a rychle přenést data na nové zařízení.
Migrace dat na nový notebook (NÁVOD)

Nákupem nového notebooku to teprve začíná

Možná se právě rozhlížíte po novém zařízení na práci i zábavu. Dokonce i nejlevnější notebooky dokáží v současnosti bez problému zastat běžnou práci. Doby, kdy laptopy byly pouze pro vyvolené, jsou dávno pryč. 

Jak však do takového notebooku přenést data ze starého zařízení? Je to jednoduché, stačí totiž v ideálním případě využít integrované cloudové služby Microsoft OneDrive.

Co všechno umí služba OneDrive?

Na operačních systémech Windows 8 a 10 byly lokální uživatelské účty nahrazeny cloudovým účtem Microsoft. Ten je zcela neocenitelný při zálohování dokumentů, fotografií a dalších souborů v notebooku. Všechna tato data jsou uložena na OneDrive, což je takový váš soukromý prostor s celou řadou funkcí, včetně sdílení fotografií z dovolené.

V základním stavu má kapacitu solidních 5 GB. Stačí však platit 50 korun měsíčně a hned získáte celých 100 GB. Pro předplatitele služby Office 365 je pak připravený OneDrive s kapacitou 1 TB. A právě to je klíčem pro bezproblémový přesun dat na nový notebook. Data se totiž automaticky synchronizují, takže se nemusíte vůbec o nic starat.

Ke svým souborům uloženým na OneDrive se navíc dostanete odkudkoli z internetu a samozřejmě je k dispozici i mobilní aplikace.

1875-img2.png

Jak správně provést migraci dat na nový notebook pomocí cloudu?

Protože budete pro přesun dat využívat cloudové služby, je nutné zajistit přístup k rychlému internetu (samozřejmě bez omezení přenosu dat FUP), čímž si ušetříte poměrně dost času.

Během prvního spuštění notebooku s Windows 10 budete požádáni o přihlášení ke stávajícímu Microsoft účtu. Zadejte správné přihlašovací údaje a během chvilky vás uvítá dobře známé prostředí s identickým rozložením ikonek na ploše, stejnou tapetou na pozadí a samozřejmě i s uloženými dokumenty nebo obrázky. Ano, takhle je to jednoduché.

Musíme však upozornit, že nedojde k přenosu nainstalovaných programů. To je nutné provést ručně, proto je dobré starý notebook ještě úplně neodkládat a pečlivě si projít, které programové vybavení chcete nadále používat. Bezplatné programy snadno stáhnete a nainstalujete. U placených je typicky nutné dohledat licenční číslo, případně se prokázat uživatelským jménem a heslem.

Sami vidíte, že přenos dat na nový notebook není vůbec složitá operace. Tedy pokud používáte cloudové služby společnosti Microsoft. Na tomto místě je nutné zmínit důležité opatření – přihlašovací údaje ke svému Microsoft účtu nikomu nesdělujte a jejich kopii si uložte na bezpečné místo.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A