Mijamoto s Nintendem chce pokračování 3D Maria rozvíjet v nových směrech

Na zbrusu nové pokračování instalatéra Maria čekáme od roku 2017. Snad nikdo nepochybuje o tom, že v Nintendu už na něm pracují. Jeho duchovní otec se podělil o pár informací z vývoje.

V posledních letech se Mario na našich obrazovkách objevoval hlavně díky portům starších dílů. Naposledy to bylo se Super Mario 3D World + Bowser's Fury. Už jsou to ale 4 roky od skvělého Super Mario Odyssey a bylo by načase, abychom se dozvěděli, kam kroky Maria a jeho přátel povedou tentokrát. Šigeru Mijamoto, díky kterému Mario vznikl, prý chce společně s Nintendem 3D Maria rozvinout v nových směrech. 


"Abych vám vysvětlil rozdíl mezi 2D Mariem a 3D Mariem, popíšu vám pozadí vývoje hry New Super Mario Bros. Wii, která vyšla v roce 2009. V tu dobu jsme měli pocit, že s každým dalším dílem Super Maria - který tou dobou už byl zažitý ve 3D prostředí - se stává komplikovanější," řekl Mijamoto během Q&A v posledním finančním reportu společnosti. Dodává, že po Super Mario Galaxy z roku 2007 chtěli udělat něco přístupnějšího, což byl právě výše zmíněný 2D díl. To později vedlo k ještě jednoduššímu Mariovi - Super Mario Run. 


"Když vyvíjíme software, máme nutkání zapojovat nové elementy, ale současně chceme, aby si hru užili i hráči, pro které to bude první herní zážitek. Nedávno si lidé všech generací užili 3D Maria v Super Mario Odyssey a s pokračováním 3D Maria bychom ho chtěli rozšířit v nových směrech." Na konkrétní informace ohledně toho, co má Mijamoto vlastně na mysli, si ještě nějakou dobu budeme muset počkat, ale tipujeme, že příští rok už by mohlo k odhalení nového Maria dojít. Teď přeci jen má Nintendo na obzoru velké pecky jako je pokračování Zeldy, takže nového Maria nutně nepotřebuje. Super Mario Odyssey nicméně patří mezi nejlepší skákačky generace a my jsme velmi zvědaví, s čím nás Nintendo překvapí v pokračování.

Zdroj: NintendoEverything

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a Splinter Cell zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

19.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |9 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Pořád je co zlepšovat

Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Po…

Před rokem, 19. listopadu 2020, se v Česku začal prodávat PS5. Jak konzoli vnímáme s odstupem?

18.  11.  2021 | |25 N/A
Lukáš Václavík
PS5Sony
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

27.  11.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole