Mijamoto s Nintendem chce pokračování 3D Maria rozvíjet v nových směrech

Na zbrusu nové pokračování instalatéra Maria čekáme od roku 2017. Snad nikdo nepochybuje o tom, že v Nintendu už na něm pracují. Jeho duchovní otec se podělil o pár informací z vývoje.

V posledních letech se Mario na našich obrazovkách objevoval hlavně díky portům starších dílů. Naposledy to bylo se Super Mario 3D World + Bowser's Fury. Už jsou to ale 4 roky od skvělého Super Mario Odyssey a bylo by načase, abychom se dozvěděli, kam kroky Maria a jeho přátel povedou tentokrát. Šigeru Mijamoto, díky kterému Mario vznikl, prý chce společně s Nintendem 3D Maria rozvinout v nových směrech. 

"Abych vám vysvětlil rozdíl mezi 2D Mariem a 3D Mariem, popíšu vám pozadí vývoje hry New Super Mario Bros. Wii, která vyšla v roce 2009. V tu dobu jsme měli pocit, že s každým dalším dílem Super Maria - který tou dobou už byl zažitý ve 3D prostředí - se stává komplikovanější," řekl Mijamoto během Q&A v posledním finančním reportu společnosti. Dodává, že po Super Mario Galaxy z roku 2007 chtěli udělat něco přístupnějšího, což byl právě výše zmíněný 2D díl. To později vedlo k ještě jednoduššímu Mariovi - Super Mario Run. 

"Když vyvíjíme software, máme nutkání zapojovat nové elementy, ale současně chceme, aby si hru užili i hráči, pro které to bude první herní zážitek. Nedávno si lidé všech generací užili 3D Maria v Super Mario Odyssey a s pokračováním 3D Maria bychom ho chtěli rozšířit v nových směrech." Na konkrétní informace ohledně toho, co má Mijamoto vlastně na mysli, si ještě nějakou dobu budeme muset počkat, ale tipujeme, že příští rok už by mohlo k odhalení nového Maria dojít. Teď přeci jen má Nintendo na obzoru velké pecky jako je pokračování Zeldy, takže nového Maria nutně nepotřebuje. Super Mario Odyssey nicméně patří mezi nejlepší skákačky generace a my jsme velmi zvědaví, s čím nás Nintendo překvapí v pokračování.

Zdroj: NintendoEverything

Váš názor Další článek: Vývoj Beyond Good & Evil 2 je v problémech. Podle insidera je jeho zrušení jen otázkou času

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Recenze mobilu Samsung Galaxy Xcover6 Pro. Stále svůj, stále boduje praktickými funkcemi

Recenze mobilu Samsung Galaxy Xcover6 Pro. Stále svůj, stále boduje praktickými funkcemi

** Xcover6 Pro jde na mobilním trhu úplně proti proudu ** Na těle najdete dvě akční tlačítka i notifikační diodu** Najdete jiný telefon, který má 3,5mm jack, vyměnitelnou baterii a 5G?

Martin Chroust
Zvýšená odolnostRecenze
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Starší smartphony poděkují. Google spouští archivaci aplikací, která ušetří až 60 % paměti

Starší smartphony poděkují. Google spouští archivaci aplikací, která ušetří až 60 % paměti

** Čekání na archivaci Android aplikací trvalo 9 měsíců ** Až v těchto dnech se tato funkce pomalu dostává do smartphonů ** Archivací ušetříte až 60 % paměti, kterou zabírala hra či aplikace

Martin Chroust
ArchivaceAndroid
Elektromagnetické pušky jsou postrachem dronů ve válce. Vypadají jako ze sci-fi

Elektromagnetické pušky jsou postrachem dronů ve válce. Vypadají jako ze sci-fi

** Ukrajinské síly používají několik typů lehkých protidronových pušek ** Na fotografiích z bojů se nejčastěji vyskytují EDM4S a KVS G-56 ** Malý dron „sestřelí“ na vzdálenost až několika kilometrů

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněUAVDrony

Aktuality

11:59 | Monster Hunter Rise dorazí na konzole XO, XSX, PS4 a PS5 už 20. ledna. Rozšíření Sunbreak pak vyjde v průběhu jara. Na aktuálních konzolích má hra běžet až ve 120 FPS. 
3. prosince | Dnes ve 22:00 našeho času proběhne představení závěrečné událostí aktuální sezóny ve Fortnite. Epic na něj láká krátkým teaserem. 
2. prosince | Během The Game Awards pravděpodobně uvidíme novou ukázku z připravované bojovky Tekken 8. Vydání se zatím odhaduje na příští rok pro PlayStation 5. 
2. prosince | Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách