Milionové pokuty za hodnocení her

Po skandálech kolem Hot Coffee pro GTA: San Andreas a odhalenými ňadry v Oblivionu se řada hodnotících společností rozhodla zpřísnit své podmínky. Například Entertainment Software Ratings Board (ESRB, ekvivalent evropského hodnocení PEGI) hodá rozdávat pokuty až ve výši milion dolarů, pokud najdou nějakou skrytou vlastnost hry.

Když minulý týden rozhodla americká Federal Trade Commission ve věci Hot Coffee, kdy hrozila distributoru Take-Two vysokými pokutami v případě dalších problémů, přidaly se na její stranu i další společnosti. Například již zmíněná ESRB se rozhodla udělovat pokuty až ve výši jednoho milionu dolarů, pokud jim distributor hry neukáže v hodnotícím protokolu nějakou pro hodnocení důležitou část hry. V případě, že by se podobné problémy opakovaly, pak mají možnost pokuty ještě zvyšovat, nebo dokonce nepřidělovat hrám dané společnosti hodnocení vůbec. Což by mohl být, zejména v Americe, docela problém, protože mnohé obchodní řetězce nepřijímají hry bez hodnocení, nebo s hodnocením AO (Adult only, jen pro dospělé).

Zdroj: Gamespot


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A