Mimozemšťani – becherovkový koktejl pro chvíle nudy

Hry je možné dle určitých mezí vědomí až svědomí dělit na kategorie dobré a špatné. Ty dobré poznáte – nevtírají se, jsou vtipné, akční, zábavné a celkově se honosí více kladnými adjektivy než těmi negativními. Špatné hry naopak negativním hodnocením nešetří. Občas se vyskytnou hry, které povážlivě oscilují na této hranici – například Mimozemšťané.
Mimozemšťani – becherovkový koktejl pro chvíle nudy
Hry je možné dle určitých mezí vědomí až svědomí dělit na kategorie dobré a špatné. Ty dobré poznáte – nevtírají se, jsou vtipné, akční, zábavné a celkově se honosí více kladnými adjektivy než těmi negativními. Špatné hry naopak negativním hodnocením nešetří. Občas se vyskytnou hry, které povážlivě oscilují na této hranici – například Mimozemšťané.

Mimozemšťané jsou od začátku do konce protkáni jediným – snahou věnovat se v rámci možností tématu Becherovky, v jejímž stínu byla hra vytvořena v rámci dnes již proslulé Becherovka Game. Jste na své chatě, když tu se zjeví zelené potvory z vesmíru a usilují o váš třináctý pramen – o zelenou láhev becherovky. Možnosti jsou dvě – vydat se ufonům na milost a becherovku obětovat nebo vzít střelné nástroje do svých rukou a postavit se s plamenným výrazem přesile.

První věcí, která vás bude iritovat, ne-li přímo štvát, bude neuspořádaný pohyb ufonů nápadně připomínající památný Brownův pohyb. Je to nepříjemné, neboť na inhumaci každého otykadlovaného tvora máte sotva pět sekund a za každého zabitého ufona získáváte deset bodů (neskromně se pochlubím – dosáhl jsem maxima 460 bodů).

MimozemšťanéMimozemšťané

Jakmile dopustíte, aby se tři ufoni dostali do vaší chaty, je prohráno – odnesou becherovku a vám zbudou oči na pláč (nebo snad děláte při velkém zklamání a smutku s čidly zraku něco jiného?). Za zmíku tak nakonec stojí především dobrý hudební doprovod (pod slovem dobrý si představte rychlou rockovou skladbu, která tvoří převážnou velikost souboru s hrou). Zvuková kulisa však není pouze hudba, patří sem i hlasy a výstřely. Tak výstřely jsou spíše spartánské – však uvidíte sami. Namluvené věty však jsou již o něco zajímavější – přikládám seznam větiček, které jsem v průběhu hraní vstřebal.

(Jak chceš, vezmem si ji sami. | Ty se s náma fakt nechceš dělit. | No tak. | To je super, dneska budem pařit o 106. | Jasan, není nad Becherovku).

MimozemšťanéMimozemšťané

Těžko říct, zda se jedná o dobrou nebo špatnou hru – hrál jsem ji však mnohokrát po sobě kvůli tomu, že mě samotného zajímalo, zda má hra nějaký konec. Má nebo nemá? To nikdo neví... snad autoři... pokud se vám podaří hru dohrát, určitě nám o tom dejte vědět.

Download: zde [992 kB], VypalCD: zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 121 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A