Mimozemšťani – becherovkový koktejl pro chvíle nudy

Hry je možné dle určitých mezí vědomí až svědomí dělit na kategorie dobré a špatné. Ty dobré poznáte – nevtírají se, jsou vtipné, akční, zábavné a celkově se honosí více kladnými adjektivy než těmi negativními. Špatné hry naopak negativním hodnocením nešetří. Občas se vyskytnou hry, které povážlivě oscilují na této hranici – například Mimozemšťané.
Mimozemšťani – becherovkový koktejl pro chvíle nudy
Hry je možné dle určitých mezí vědomí až svědomí dělit na kategorie dobré a špatné. Ty dobré poznáte – nevtírají se, jsou vtipné, akční, zábavné a celkově se honosí více kladnými adjektivy než těmi negativními. Špatné hry naopak negativním hodnocením nešetří. Občas se vyskytnou hry, které povážlivě oscilují na této hranici – například Mimozemšťané.

Mimozemšťané jsou od začátku do konce protkáni jediným – snahou věnovat se v rámci možností tématu Becherovky, v jejímž stínu byla hra vytvořena v rámci dnes již proslulé Becherovka Game. Jste na své chatě, když tu se zjeví zelené potvory z vesmíru a usilují o váš třináctý pramen – o zelenou láhev becherovky. Možnosti jsou dvě – vydat se ufonům na milost a becherovku obětovat nebo vzít střelné nástroje do svých rukou a postavit se s plamenným výrazem přesile.

První věcí, která vás bude iritovat, ne-li přímo štvát, bude neuspořádaný pohyb ufonů nápadně připomínající památný Brownův pohyb. Je to nepříjemné, neboť na inhumaci každého otykadlovaného tvora máte sotva pět sekund a za každého zabitého ufona získáváte deset bodů (neskromně se pochlubím – dosáhl jsem maxima 460 bodů).

MimozemšťanéMimozemšťané

Jakmile dopustíte, aby se tři ufoni dostali do vaší chaty, je prohráno – odnesou becherovku a vám zbudou oči na pláč (nebo snad děláte při velkém zklamání a smutku s čidly zraku něco jiného?). Za zmíku tak nakonec stojí především dobrý hudební doprovod (pod slovem dobrý si představte rychlou rockovou skladbu, která tvoří převážnou velikost souboru s hrou). Zvuková kulisa však není pouze hudba, patří sem i hlasy a výstřely. Tak výstřely jsou spíše spartánské – však uvidíte sami. Namluvené věty však jsou již o něco zajímavější – přikládám seznam větiček, které jsem v průběhu hraní vstřebal.

(Jak chceš, vezmem si ji sami. | Ty se s náma fakt nechceš dělit. | No tak. | To je super, dneska budem pařit o 106. | Jasan, není nad Becherovku).

MimozemšťanéMimozemšťané

Těžko říct, zda se jedná o dobrou nebo špatnou hru – hrál jsem ji však mnohokrát po sobě kvůli tomu, že mě samotného zajímalo, zda má hra nějaký konec. Má nebo nemá? To nikdo neví... snad autoři... pokud se vám podaří hru dohrát, určitě nám o tom dejte vědět.

Download: zde [992 kB], VypalCD: zde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A