Mimozemšťani – becherovkový koktejl pro chvíle nudy

Hry je možné dle určitých mezí vědomí až svědomí dělit na kategorie dobré a špatné. Ty dobré poznáte – nevtírají se, jsou vtipné, akční, zábavné a celkově se honosí více kladnými adjektivy než těmi negativními. Špatné hry naopak negativním hodnocením nešetří. Občas se vyskytnou hry, které povážlivě oscilují na této hranici – například Mimozemšťané.
Mimozemšťani – becherovkový koktejl pro chvíle nudy
Hry je možné dle určitých mezí vědomí až svědomí dělit na kategorie dobré a špatné. Ty dobré poznáte – nevtírají se, jsou vtipné, akční, zábavné a celkově se honosí více kladnými adjektivy než těmi negativními. Špatné hry naopak negativním hodnocením nešetří. Občas se vyskytnou hry, které povážlivě oscilují na této hranici – například Mimozemšťané.

Mimozemšťané jsou od začátku do konce protkáni jediným – snahou věnovat se v rámci možností tématu Becherovky, v jejímž stínu byla hra vytvořena v rámci dnes již proslulé Becherovka Game. Jste na své chatě, když tu se zjeví zelené potvory z vesmíru a usilují o váš třináctý pramen – o zelenou láhev becherovky. Možnosti jsou dvě – vydat se ufonům na milost a becherovku obětovat nebo vzít střelné nástroje do svých rukou a postavit se s plamenným výrazem přesile.

První věcí, která vás bude iritovat, ne-li přímo štvát, bude neuspořádaný pohyb ufonů nápadně připomínající památný Brownův pohyb. Je to nepříjemné, neboť na inhumaci každého otykadlovaného tvora máte sotva pět sekund a za každého zabitého ufona získáváte deset bodů (neskromně se pochlubím – dosáhl jsem maxima 460 bodů).

MimozemšťanéMimozemšťané

Jakmile dopustíte, aby se tři ufoni dostali do vaší chaty, je prohráno – odnesou becherovku a vám zbudou oči na pláč (nebo snad děláte při velkém zklamání a smutku s čidly zraku něco jiného?). Za zmíku tak nakonec stojí především dobrý hudební doprovod (pod slovem dobrý si představte rychlou rockovou skladbu, která tvoří převážnou velikost souboru s hrou). Zvuková kulisa však není pouze hudba, patří sem i hlasy a výstřely. Tak výstřely jsou spíše spartánské – však uvidíte sami. Namluvené věty však jsou již o něco zajímavější – přikládám seznam větiček, které jsem v průběhu hraní vstřebal.

(Jak chceš, vezmem si ji sami. | Ty se s náma fakt nechceš dělit. | No tak. | To je super, dneska budem pařit o 106. | Jasan, není nad Becherovku).

MimozemšťanéMimozemšťané

Těžko říct, zda se jedná o dobrou nebo špatnou hru – hrál jsem ji však mnohokrát po sobě kvůli tomu, že mě samotného zajímalo, zda má hra nějaký konec. Má nebo nemá? To nikdo neví... snad autoři... pokud se vám podaří hru dohrát, určitě nám o tom dejte vědět.

Download: zde [992 kB], VypalCD: zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |