Mindjack – aneb zdání klame celým tělem (recenze)

Když si o téhle hře přečtete reklamní letáček, jste nadšeni. Do té doby, než si ji u někoho zahrajete. Když je to kamarád, politujete ho. Zaslouží si soucit.

Skvělá futuristická kulisa. Pozoruhodná budoucnost , kdy se s klidem podíváte do mozku jiné osoby, jako když Mel Gibson poslouchal myšlenky žen ve filmu Po čem ženy touží. To všechno a ještě příjemnou akci balenou v hezké grafice každý čeká od hry Mindjack. Je to ohromná chyba. Ono se často zdá, že hra s lákavými prvky bude skvost a nakonec je to stupidita. Mindjacku se podařilo to druhé. jako když to napálíte rozjetým automobilem do jediného stromu uprostřed prérie o rozloze stovek čtverečních kilometrů.

 

Proti tutorialu snad kupodivu nelze nic namítat. Je nás asi dost, koho tutorialy přivádějí k šílenství, ale v Mindjacku se neučíte jak zmáčknout tlačítko, aby pistole vystřelila.

Učíte se hackovat svojí myslí do jiných lidí, počítačů, strojů

Učíte se hackovat svojí myslí do jiných lidí, počítačů, strojů. Tedy těch, co nějakým způsobem přemýšlejí více než kapesní kalkulačka. I když někteří lidé by možná potřebovali mozek nahradit právě takovou kalkulačkou. Právě třeba vývojáři Mindjacku.

Grafika je úděsná

První výtka. Grafika. Ta hra asi zaspala dobu. S prominutím, dejte PS2 schopnost dělat hezčí textury a odlesky, máte tu Mindjack. Hru pro PS3 a Xbox 360! Ubohá geometrie chodeb a chodbiček. Minimum velkých prostor. Vojáci jako kdyby je vyráběli na běžícím páse v továrně, kde se tak padesát let do techniky nedala ani koruna.

Mindjack 06.jpg Mindjack 07.jpg

Na tváře rovnou zapomeňte. Tedy pardon, jsou tu (v akci) neuvěřitelné dvě. Tady už nemohli autoři udělat méně, protože hra je kooperaci dvou postav. Sice začínáte v roli chlapáka, tajného agenta Jima. Ten sice nerad (bůhví proč), ale musí doprovodit Rebeccu. Rázná dívčina. Pod náhlou krutou palbou od svého neschopného bodyguarda nafasuje pistoli a jde se do akce.

Stupidní, hackovatelní vojáčci

Tedy akce. To zní nadneseně. Tupí boti postávají za rohy a běsně po vás střílí, to v lepším případě, v horším tam jen tak postávají a čekají, až vystřelíte. To aby jim docvaklo, že se něco děje. Mají výhodu, lepší palebnou sílu. Výstřel do helmy je sice přesvědčí o omylu, ale proč se s tím vůbec namáhat?

VIDEO: 3703 'MindJack - Street date trailer'

Stačí pár ran, bot, tedy vlastně voják zlodušné korporace Nerkas, zeslábne jako po elektrošoku a plácne sebou na zem. Vaše chvíle. Zamíříte, stisknete tlačítko a vyletí oblbovací impuls. Voják je váš. Nemůžete ho plně ovládat, jak by při troše slušnosti hra měla nabídnout. Pouze mu rupne v bedně a začne střílet po vlastních. Ukrutná námaha ze strany programátorů. Tak tam po sobě hoši střílí, vy jen tak koukáte, kdy postřelit dalšího a udělat z něj zase zrádce.

Hacknout si nepřítele a pak ho poslat proti svým je prima nápad. Jenže od nápadu k povedené realizaci je daleko. V Mindjacku to nezvládli.


Jak jste se naučili na začátku, hacknete si i poletujícího bojového robotka. Kdo tohle vymýšlel, patrně míchal dostupné lihoviny, tvrdé drogy a vesele se pochechtával s úsměvem obecního blba. Není mi jasné, jak oslabit ROBOTA, aby šel hacknout! Postřelený voják má mysl zaujatou bolestí, ale kulky v kusu plechu nijak neovlivní drátky v mozku. Ale v Mindjacku jde všechno. Takže dávka do robotka a hack, už jde střílet po vlastních. Půvabné.

Mindjack 04.jpg Mindjack 05.jpg

Jenže je tu háček, ba velký hack. Hackování totiž funguje jen na pár metrů a tuhle bolestivou pravdu si řádně vyžerete v první rozsáhlé místnosti (i takové tu jsou!!) s více protivníky. Ačkoliv jsou tupci, svými zbraněmi vás zkosí, dříve než stihnete ovládnout postřeleného vojáka. Zatímco v chodbách máte proti těm obrněncům šanci, proti skupině to je porod ježka.

Jste mrtví/nemrtví

Prima, ležíte na zemi a přemítáte co dál. Ono totiž tohle nemusí znamenat konec! Vaše mysl se odpoutá od těla a začne lovit náhradu, do které by se přestěhovala. Nic moc nápad je létající robotek, protože toho moc nevydrží. Pobíhají tu civilové, ale představují podobně smysluplnou volbu - možná tak u jedinců se sebevražednými sklony. Ideál je hacknout si Rebeccu. A s tou na dálku zkoseného parťáka uzdravit. Jenže střelí-li vás oba, je konec, žádné stěhování se nevede. Takže jak je Rebecca na zemi, uzdravte si ji. 

Mindjack 02.jpg Mindjack 03.jpg

Zmiňovat se o příběhu nemá smysl. Mindjack žádný nemá. Tedy tvůrci nepochybně budou drze tvrdit, že ano. Pokud ho tvoří přebíhání z místa na místo s občasnými animacemi s blábolením postav a velkým, otravným finále, pak má. Vedle robotů tu potkáte maníky v kosmonautickém obleku (???) obrněné šimpanzy (!!!) a spoustu další verbeže. No a finální tečka. Multiplayer. Rozkošný. Kdejaký osel vám totiž může v klidu vstoupit online do vaší hry a střílet po vás zrovna když potřebujete pomoc. Buďme féroví, na začátku nemusíte online dovolit a když už to uděláte, můžete otrapy kicknout ven. Super featurka. No, řekněte, nejdete si Mindjack ihned koupit?

Dostupné pro: X360, PS3
Žánr: Akce, RPG | RPG akce
Výrobce: Feel Plus | Webové stránky hry
Začátek prodeje: 21. leden 2011
  • Hackování do nepřátel
  • Obrnění šimpanzi
  • Grafika
  • Tupá AI
  • Céčkový příběh

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A