MindRover: The Europa Project

Pokud se na MindRover podíváme pohledem vycvičeným standardem dnešních her, napadá mě pouze jediná věc: „No konečně, něco podobného jsem na monitoru ještě nikdy neviděl, ale už dlouho čekám, že to pro mě někdo naprogramuje.“. MindRover je totiž tak trochu jiná hra. Jiná žánrem, originálním nápadem a spoustou zábavy.
MindRover: The Europa Project
Pozadí a příběh (pokud to není až příliš odvážné příběhem nazvat) je přitom docela obyčejný. Technici na Europě, jednom z měsíců planety Jupiter, hledají zábavu ve stísněných podmínkách své výzkumné základny. Po nocích sestavují malé pojízdné, kráčející a vznášející se robůtky, kteří navzájem soupeří v nejrůznějších disciplínách v provizorních arénách. Bitevním polem se v tomto případě stává společná jídelna, vesmír v těsné blízkosti základny a mnoho dalších více či méně futuristicky vyhlížejících a techniky uměle vytvořených závodních tratí. Tolik k příběhové linii.

Ačkoliv hra obsahuje 3D část, dnes prakticky nutnou součást všech her (hraje snad ještě někdo 2D hry? Vždyť už i staré dobré adventury programují téměř výhradně se 3. rozměrem), moc si ji neužijete. Vlastně si ani nepamatuji, kdy jsem naposledy strávil tolik času při nastavování parametrů svého stroje, ať už to bylo auto, letadlo nebo nějaký podobný podvodní nesmysl. Ale přesně o tom MindRover je. Hodinu sestavujete svého robota a pak jej na 30 sekund vypustíte do 3D arény jenom proto, abyste vzápětí zjistili, že nedělá to, k čemu jste ho vytvořili. Vrátíte se zpět do dílny, dalších pár desítek minut přehazujete kontakty a brzo znovu vyrazíte testovat. Pokud to neuvidíte v akci, jenom těžko uvěříte, jak zábavné to může být. A ten vítězný pocit, když to funguje podle vašich představ. Prostě paráda.

Tvorba robota je přitom pro průměrně inteligentního člověka velmi jednoduchá. Vyberete si základní typ podle způsobu pohybu – jezdí, vznáší se, kráčí. A začnete přidávat nezbytné komponenty. Výběr nejrůznějších zbraní, motorů, trysek a senzorů je opravdu široký. Ještě větší variabilitu však dodává neuvěřitelné množství možných zapojení. Jeden příklad za všechny. Chcete vytvořit vozítko, které jezdí po vyznačené trati. V MindRoveru není nic jednoduššího. Na čelní stranu robota umístíte dva senzory detekující zeď a propojíte je se zadními tryskami. Nyní stačí jen nastavit, aby byla při zjištění překážky napravo zažehnuta pravá tryska, při překážce nalevo levá a při volném prostoru pracovaly obě současně. Hodíte robota do arény a on opravdu dělá to, co se od něj dalo očekávat.

Zavodění na vyznačených tratích není jediným možným způsobem konfrontace. Ve hře si užijete upraveného typu hokeje, podivného sumo zápasu nebo klasického death-match souboje.

Vytvořené roboty můžete poslat ostatním hráčům na Internetu. Je to možné navíc udělat tak, aby nebylo možné ze souboru s robotem vyčíst schéma zapojení. Protivník si tak bude jenom marně lámat hlavu, v čem je ten váš robot vlastně o tolik lepší :).

MindRover je hra pro všechny, kteří se nebojí při hraní občas zapojit svůj mozek. Přestože za ní nestojí žádná velká firma, zasluhuje si zcela určitě vaší pozornost. Takto originální kousek za to jistě stojí.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

K boji proti lootboxům se připojují další země, nechybí ani ČR

K boji proti lootboxům se připojují da…

20.  9.  2018 | | 29 N/A
Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podívejte se, co tvoří hráči ze světa

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podí…

Nejen, že je nový Spider-Man pro PS4 skvělou adaptací komiksu. Ještě přináší i boží foto režim.

13.  9.  2018 | | 8 N/A
Za malý poměr hráček si může herní průmysl sám, říká Alžběta Trojanová

Za malý poměr hráček si může herní prů…

11.  9.  2018 | | 15 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A
Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapla, pár se rozešel před vydáním

Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapl…

Fanoušek poprosil Insomniac o možnost požádat přítelkyni o ruku velmi originálním způsobem. Vývojář vyhověl a nevědomky vytvořil jeden z nejsmutnějších easter eggů.

12.  9.  2018 | | 3 N/A