MindRover: The Europa Project

Pokud se na MindRover podíváme pohledem vycvičeným standardem dnešních her, napadá mě pouze jediná věc: „No konečně, něco podobného jsem na monitoru ještě nikdy neviděl, ale už dlouho čekám, že to pro mě někdo naprogramuje.“. MindRover je totiž tak trochu jiná hra. Jiná žánrem, originálním nápadem a spoustou zábavy.
MindRover: The Europa Project
Pozadí a příběh (pokud to není až příliš odvážné příběhem nazvat) je přitom docela obyčejný. Technici na Europě, jednom z měsíců planety Jupiter, hledají zábavu ve stísněných podmínkách své výzkumné základny. Po nocích sestavují malé pojízdné, kráčející a vznášející se robůtky, kteří navzájem soupeří v nejrůznějších disciplínách v provizorních arénách. Bitevním polem se v tomto případě stává společná jídelna, vesmír v těsné blízkosti základny a mnoho dalších více či méně futuristicky vyhlížejících a techniky uměle vytvořených závodních tratí. Tolik k příběhové linii.

Ačkoliv hra obsahuje 3D část, dnes prakticky nutnou součást všech her (hraje snad ještě někdo 2D hry? Vždyť už i staré dobré adventury programují téměř výhradně se 3. rozměrem), moc si ji neužijete. Vlastně si ani nepamatuji, kdy jsem naposledy strávil tolik času při nastavování parametrů svého stroje, ať už to bylo auto, letadlo nebo nějaký podobný podvodní nesmysl. Ale přesně o tom MindRover je. Hodinu sestavujete svého robota a pak jej na 30 sekund vypustíte do 3D arény jenom proto, abyste vzápětí zjistili, že nedělá to, k čemu jste ho vytvořili. Vrátíte se zpět do dílny, dalších pár desítek minut přehazujete kontakty a brzo znovu vyrazíte testovat. Pokud to neuvidíte v akci, jenom těžko uvěříte, jak zábavné to může být. A ten vítězný pocit, když to funguje podle vašich představ. Prostě paráda.

Tvorba robota je přitom pro průměrně inteligentního člověka velmi jednoduchá. Vyberete si základní typ podle způsobu pohybu – jezdí, vznáší se, kráčí. A začnete přidávat nezbytné komponenty. Výběr nejrůznějších zbraní, motorů, trysek a senzorů je opravdu široký. Ještě větší variabilitu však dodává neuvěřitelné množství možných zapojení. Jeden příklad za všechny. Chcete vytvořit vozítko, které jezdí po vyznačené trati. V MindRoveru není nic jednoduššího. Na čelní stranu robota umístíte dva senzory detekující zeď a propojíte je se zadními tryskami. Nyní stačí jen nastavit, aby byla při zjištění překážky napravo zažehnuta pravá tryska, při překážce nalevo levá a při volném prostoru pracovaly obě současně. Hodíte robota do arény a on opravdu dělá to, co se od něj dalo očekávat.

Zavodění na vyznačených tratích není jediným možným způsobem konfrontace. Ve hře si užijete upraveného typu hokeje, podivného sumo zápasu nebo klasického death-match souboje.

Vytvořené roboty můžete poslat ostatním hráčům na Internetu. Je to možné navíc udělat tak, aby nebylo možné ze souboru s robotem vyčíst schéma zapojení. Protivník si tak bude jenom marně lámat hlavu, v čem je ten váš robot vlastně o tolik lepší :).

MindRover je hra pro všechny, kteří se nebojí při hraní občas zapojit svůj mozek. Přestože za ní nestojí žádná velká firma, zasluhuje si zcela určitě vaší pozornost. Takto originální kousek za to jistě stojí.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: lunární nový rok a Assassin

Hry zadarmo nebo se slevou: lunární nový rok a Ass…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

12.  2.  2021 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Úlet, který potrápí mozek. Kitty Letter je kombinace her Scrabble a Clash Royale

Úlet, který potrápí mozek. Kitty Letter je kombina…

14.  2.  2021 |
Adam Kos
Mobilní hry
Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected na PC a konzole

Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected …

Diablo 4 není jediná hra z tohoto univerza, která k nám dorazí.

20.  2.  2021 | |16 N/A
Michal Maliarov
RemasterDiablo 2
12 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až po náročné strategie

12 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až p…

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

15.  2.  2021 | |34 N/A
Vladislav Kluska
Deskové hry
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na skákačky a Rage 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na skákačky a Rag…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

19.  2.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Zdrojové kódy Zaklínače i Cyberpunku se prodaly aukci na dark webu

Zdrojové kódy Zaklínače i Cyberpunku se prodaly au…

O ukradená data CD Projektu byl velký zájem.

13.  2.  2021 |
Martin Havel
CD Projekt REDBezpečnost
Nebuchadnezzar: vybudovat Babylón je pořádná dřina | Recenze

Nebuchadnezzar: vybudovat Babylón je pořádná dřina…

Vybudovat vlastní prosperující civilizaci je sakra těžký úkol! Zda dokážete být dobrým mezopotámským panovníkem si můžete vyzkoušet v nové české hře. A nebudete litovat.

11.  2.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Recenze
Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostřednictvím traileru

Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostře…

Rogue se vrací.

20.  2.  2021 |
Michal Maliarov
DiabloVideo