MindRover: The Europa Project

Pokud se na MindRover podíváme pohledem vycvičeným standardem dnešních her, napadá mě pouze jediná věc: „No konečně, něco podobného jsem na monitoru ještě nikdy neviděl, ale už dlouho čekám, že to pro mě někdo naprogramuje.“. MindRover je totiž tak trochu jiná hra. Jiná žánrem, originálním nápadem a spoustou zábavy.
MindRover: The Europa Project
Pozadí a příběh (pokud to není až příliš odvážné příběhem nazvat) je přitom docela obyčejný. Technici na Europě, jednom z měsíců planety Jupiter, hledají zábavu ve stísněných podmínkách své výzkumné základny. Po nocích sestavují malé pojízdné, kráčející a vznášející se robůtky, kteří navzájem soupeří v nejrůznějších disciplínách v provizorních arénách. Bitevním polem se v tomto případě stává společná jídelna, vesmír v těsné blízkosti základny a mnoho dalších více či méně futuristicky vyhlížejících a techniky uměle vytvořených závodních tratí. Tolik k příběhové linii.

Ačkoliv hra obsahuje 3D část, dnes prakticky nutnou součást všech her (hraje snad ještě někdo 2D hry? Vždyť už i staré dobré adventury programují téměř výhradně se 3. rozměrem), moc si ji neužijete. Vlastně si ani nepamatuji, kdy jsem naposledy strávil tolik času při nastavování parametrů svého stroje, ať už to bylo auto, letadlo nebo nějaký podobný podvodní nesmysl. Ale přesně o tom MindRover je. Hodinu sestavujete svého robota a pak jej na 30 sekund vypustíte do 3D arény jenom proto, abyste vzápětí zjistili, že nedělá to, k čemu jste ho vytvořili. Vrátíte se zpět do dílny, dalších pár desítek minut přehazujete kontakty a brzo znovu vyrazíte testovat. Pokud to neuvidíte v akci, jenom těžko uvěříte, jak zábavné to může být. A ten vítězný pocit, když to funguje podle vašich představ. Prostě paráda.

Tvorba robota je přitom pro průměrně inteligentního člověka velmi jednoduchá. Vyberete si základní typ podle způsobu pohybu – jezdí, vznáší se, kráčí. A začnete přidávat nezbytné komponenty. Výběr nejrůznějších zbraní, motorů, trysek a senzorů je opravdu široký. Ještě větší variabilitu však dodává neuvěřitelné množství možných zapojení. Jeden příklad za všechny. Chcete vytvořit vozítko, které jezdí po vyznačené trati. V MindRoveru není nic jednoduššího. Na čelní stranu robota umístíte dva senzory detekující zeď a propojíte je se zadními tryskami. Nyní stačí jen nastavit, aby byla při zjištění překážky napravo zažehnuta pravá tryska, při překážce nalevo levá a při volném prostoru pracovaly obě současně. Hodíte robota do arény a on opravdu dělá to, co se od něj dalo očekávat.

Zavodění na vyznačených tratích není jediným možným způsobem konfrontace. Ve hře si užijete upraveného typu hokeje, podivného sumo zápasu nebo klasického death-match souboje.

Vytvořené roboty můžete poslat ostatním hráčům na Internetu. Je to možné navíc udělat tak, aby nebylo možné ze souboru s robotem vyčíst schéma zapojení. Protivník si tak bude jenom marně lámat hlavu, v čem je ten váš robot vlastně o tolik lepší :).

MindRover je hra pro všechny, kteří se nebojí při hraní občas zapojit svůj mozek. Přestože za ní nestojí žádná velká firma, zasluhuje si zcela určitě vaší pozornost. Takto originální kousek za to jistě stojí.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |