MindRover: The Europa Project

Pokud se na MindRover podíváme pohledem vycvičeným standardem dnešních her, napadá mě pouze jediná věc: „No konečně, něco podobného jsem na monitoru ještě nikdy neviděl, ale už dlouho čekám, že to pro mě někdo naprogramuje.“. MindRover je totiž tak trochu jiná hra. Jiná žánrem, originálním nápadem a spoustou zábavy.
MindRover: The Europa Project
Pozadí a příběh (pokud to není až příliš odvážné příběhem nazvat) je přitom docela obyčejný. Technici na Europě, jednom z měsíců planety Jupiter, hledají zábavu ve stísněných podmínkách své výzkumné základny. Po nocích sestavují malé pojízdné, kráčející a vznášející se robůtky, kteří navzájem soupeří v nejrůznějších disciplínách v provizorních arénách. Bitevním polem se v tomto případě stává společná jídelna, vesmír v těsné blízkosti základny a mnoho dalších více či méně futuristicky vyhlížejících a techniky uměle vytvořených závodních tratí. Tolik k příběhové linii.

Ačkoliv hra obsahuje 3D část, dnes prakticky nutnou součást všech her (hraje snad ještě někdo 2D hry? Vždyť už i staré dobré adventury programují téměř výhradně se 3. rozměrem), moc si ji neužijete. Vlastně si ani nepamatuji, kdy jsem naposledy strávil tolik času při nastavování parametrů svého stroje, ať už to bylo auto, letadlo nebo nějaký podobný podvodní nesmysl. Ale přesně o tom MindRover je. Hodinu sestavujete svého robota a pak jej na 30 sekund vypustíte do 3D arény jenom proto, abyste vzápětí zjistili, že nedělá to, k čemu jste ho vytvořili. Vrátíte se zpět do dílny, dalších pár desítek minut přehazujete kontakty a brzo znovu vyrazíte testovat. Pokud to neuvidíte v akci, jenom těžko uvěříte, jak zábavné to může být. A ten vítězný pocit, když to funguje podle vašich představ. Prostě paráda.

Tvorba robota je přitom pro průměrně inteligentního člověka velmi jednoduchá. Vyberete si základní typ podle způsobu pohybu – jezdí, vznáší se, kráčí. A začnete přidávat nezbytné komponenty. Výběr nejrůznějších zbraní, motorů, trysek a senzorů je opravdu široký. Ještě větší variabilitu však dodává neuvěřitelné množství možných zapojení. Jeden příklad za všechny. Chcete vytvořit vozítko, které jezdí po vyznačené trati. V MindRoveru není nic jednoduššího. Na čelní stranu robota umístíte dva senzory detekující zeď a propojíte je se zadními tryskami. Nyní stačí jen nastavit, aby byla při zjištění překážky napravo zažehnuta pravá tryska, při překážce nalevo levá a při volném prostoru pracovaly obě současně. Hodíte robota do arény a on opravdu dělá to, co se od něj dalo očekávat.

Zavodění na vyznačených tratích není jediným možným způsobem konfrontace. Ve hře si užijete upraveného typu hokeje, podivného sumo zápasu nebo klasického death-match souboje.

Vytvořené roboty můžete poslat ostatním hráčům na Internetu. Je to možné navíc udělat tak, aby nebylo možné ze souboru s robotem vyčíst schéma zapojení. Protivník si tak bude jenom marně lámat hlavu, v čem je ten váš robot vlastně o tolik lepší :).

MindRover je hra pro všechny, kteří se nebojí při hraní občas zapojit svůj mozek. Přestože za ní nestojí žádná velká firma, zasluhuje si zcela určitě vaší pozornost. Takto originální kousek za to jistě stojí.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A