MindRover: The Europa Project

Pokud se na MindRover podíváme pohledem vycvičeným standardem dnešních her, napadá mě pouze jediná věc: „No konečně, něco podobného jsem na monitoru ještě nikdy neviděl, ale už dlouho čekám, že to pro mě někdo naprogramuje.“. MindRover je totiž tak trochu jiná hra. Jiná žánrem, originálním nápadem a spoustou zábavy.
MindRover: The Europa Project
Pozadí a příběh (pokud to není až příliš odvážné příběhem nazvat) je přitom docela obyčejný. Technici na Europě, jednom z měsíců planety Jupiter, hledají zábavu ve stísněných podmínkách své výzkumné základny. Po nocích sestavují malé pojízdné, kráčející a vznášející se robůtky, kteří navzájem soupeří v nejrůznějších disciplínách v provizorních arénách. Bitevním polem se v tomto případě stává společná jídelna, vesmír v těsné blízkosti základny a mnoho dalších více či méně futuristicky vyhlížejících a techniky uměle vytvořených závodních tratí. Tolik k příběhové linii.

Ačkoliv hra obsahuje 3D část, dnes prakticky nutnou součást všech her (hraje snad ještě někdo 2D hry? Vždyť už i staré dobré adventury programují téměř výhradně se 3. rozměrem), moc si ji neužijete. Vlastně si ani nepamatuji, kdy jsem naposledy strávil tolik času při nastavování parametrů svého stroje, ať už to bylo auto, letadlo nebo nějaký podobný podvodní nesmysl. Ale přesně o tom MindRover je. Hodinu sestavujete svého robota a pak jej na 30 sekund vypustíte do 3D arény jenom proto, abyste vzápětí zjistili, že nedělá to, k čemu jste ho vytvořili. Vrátíte se zpět do dílny, dalších pár desítek minut přehazujete kontakty a brzo znovu vyrazíte testovat. Pokud to neuvidíte v akci, jenom těžko uvěříte, jak zábavné to může být. A ten vítězný pocit, když to funguje podle vašich představ. Prostě paráda.

Tvorba robota je přitom pro průměrně inteligentního člověka velmi jednoduchá. Vyberete si základní typ podle způsobu pohybu – jezdí, vznáší se, kráčí. A začnete přidávat nezbytné komponenty. Výběr nejrůznějších zbraní, motorů, trysek a senzorů je opravdu široký. Ještě větší variabilitu však dodává neuvěřitelné množství možných zapojení. Jeden příklad za všechny. Chcete vytvořit vozítko, které jezdí po vyznačené trati. V MindRoveru není nic jednoduššího. Na čelní stranu robota umístíte dva senzory detekující zeď a propojíte je se zadními tryskami. Nyní stačí jen nastavit, aby byla při zjištění překážky napravo zažehnuta pravá tryska, při překážce nalevo levá a při volném prostoru pracovaly obě současně. Hodíte robota do arény a on opravdu dělá to, co se od něj dalo očekávat.

Zavodění na vyznačených tratích není jediným možným způsobem konfrontace. Ve hře si užijete upraveného typu hokeje, podivného sumo zápasu nebo klasického death-match souboje.

Vytvořené roboty můžete poslat ostatním hráčům na Internetu. Je to možné navíc udělat tak, aby nebylo možné ze souboru s robotem vyčíst schéma zapojení. Protivník si tak bude jenom marně lámat hlavu, v čem je ten váš robot vlastně o tolik lepší :).

MindRover je hra pro všechny, kteří se nebojí při hraní občas zapojit svůj mozek. Přestože za ní nestojí žádná velká firma, zasluhuje si zcela určitě vaší pozornost. Takto originální kousek za to jistě stojí.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A