Minecraft Earth je novou mobilní hrou, kde budete tvořit v rozšířené realitě

Microsoft konečně ukázal chystanou novinku ze světa Minecraftu. Půjde o mobilní hru z rozšířené reality s příchutí Pokémon GO.

Minulých pár týdnů se v Microsoftu neslo v duchu kulatého desetiletého výročí fenoménu jménem Minecraft a ve vzduchu se vznášelo oznámení novinky, které jednu z nejoblíbenějších her udrží na výsluní v průběhu dalších let. Teď konečně víme, co Microsoft kutil. Minecraft Earth bude mobilní hra využívající dnes populární rozšířenou realitou, která se svým principem má podobat fenoménu minulých let v této kategorii - Pokémon GO. Obří značka, která právě čerstvě oznámila, že už prodala 176 milionů kopií a stala se nejprodávanější hrou historie, se tak i nadále rozrůstá a neplánuje zpomalovat.

Vše funguje na principu viditelnosti herních předmětů a postav ze světa Minecraftu přímo ve světě kolem vás, samozřejmě pomocí displeje mobilního telefonu. Místo lovení příšerek ale bude vaším úkolem běhat po sousedství a hledat různé materiály a kostičky, ze kterých budete moci stavět na nejrůznějších místech v reálném světě. Jakmile posbíráte potřebné materiály, bude prý každý rovný povrch nabízet možnosti stavění. Můžete se i spojit s ostatními hráči a společnými silami vytvářet nejrůznější stavbičky, které potom v životní velikosti přidáte do skutečného světa. Celkově by se herní mechaniky měly velmi podobat tomu, jak fungují v Minecraftu, který zná celý svět. Jen ho propojí se světem naším a přidá spolupráci s kamarády. 

minecraft-earth-key-art-153214-1781x1282.jpg
Chcete si postavit na zahrádce zámek ale sousedovi se to nelíbí? Žádný problém!

Další informace slíbil Microsoft zveřejnit již brzy a pokud patříte mezi nedočkavé fanoušky Minecraftu a chtěli byste si hru osahat co nejdříve, budete mít také možnost přihlásit se do uzavřených beta testů. Testování má začít koncem léta a těšit se mohou uživatelé zařízení podporujících rozšířenou realitu na operačních systémech Android a iOS. Pro obě platformy bude hra free-to-play, stejně jako Pokémon GO. Navíc nemá ani obsahovat lootboxy. Zkusíte novou formu hraní Minecraftu?

Zadarmo nebo se slevou: Minecraft slaví 10 let

Zadarmo nebo se slevou: Minecraft slaví 10 let

Že nemáte inspiraci, co stavět? Podívejte se do naší hutné galerie, která vám pomůže se rozhodnout, co bude jako první. Vídeň? Paříž? Nebo snad New York v obýváku?

 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, kusů je extrémně málo

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, ku…

Chcete svou konzoli s příchutí kultovní PS2? Pak si pospěšte.

5.  1.  2021 | |1 N/A
Daniel Pánek
PlayStation 5Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nového roku

Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nov…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

1.  1.  2021 | |6 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
10 největších zklamání odcházející generace aneb co se opravdu nepovedlo

10 největších zklamání odcházející generace aneb c…

Odcházející generace nejen herních konzolí, ale i her, nás v mnoha věcech potěšila, ale i v mnohých zklamala. Vybrali jsme největší zklamání posledních let.

2.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma