Minecraft Earth je novou mobilní hrou, kde budete tvořit v rozšířené realitě

Microsoft konečně ukázal chystanou novinku ze světa Minecraftu. Půjde o mobilní hru z rozšířené reality s příchutí Pokémon GO.

Minulých pár týdnů se v Microsoftu neslo v duchu kulatého desetiletého výročí fenoménu jménem Minecraft a ve vzduchu se vznášelo oznámení novinky, které jednu z nejoblíbenějších her udrží na výsluní v průběhu dalších let. Teď konečně víme, co Microsoft kutil. Minecraft Earth bude mobilní hra využívající dnes populární rozšířenou realitou, která se svým principem má podobat fenoménu minulých let v této kategorii - Pokémon GO. Obří značka, která právě čerstvě oznámila, že už prodala 176 milionů kopií a stala se nejprodávanější hrou historie, se tak i nadále rozrůstá a neplánuje zpomalovat.

Vše funguje na principu viditelnosti herních předmětů a postav ze světa Minecraftu přímo ve světě kolem vás, samozřejmě pomocí displeje mobilního telefonu. Místo lovení příšerek ale bude vaším úkolem běhat po sousedství a hledat různé materiály a kostičky, ze kterých budete moci stavět na nejrůznějších místech v reálném světě. Jakmile posbíráte potřebné materiály, bude prý každý rovný povrch nabízet možnosti stavění. Můžete se i spojit s ostatními hráči a společnými silami vytvářet nejrůznější stavbičky, které potom v životní velikosti přidáte do skutečného světa. Celkově by se herní mechaniky měly velmi podobat tomu, jak fungují v Minecraftu, který zná celý svět. Jen ho propojí se světem naším a přidá spolupráci s kamarády. 

minecraft-earth-key-art-153214-1781x1282.jpg
Chcete si postavit na zahrádce zámek ale sousedovi se to nelíbí? Žádný problém!

Další informace slíbil Microsoft zveřejnit již brzy a pokud patříte mezi nedočkavé fanoušky Minecraftu a chtěli byste si hru osahat co nejdříve, budete mít také možnost přihlásit se do uzavřených beta testů. Testování má začít koncem léta a těšit se mohou uživatelé zařízení podporujících rozšířenou realitu na operačních systémech Android a iOS. Pro obě platformy bude hra free-to-play, stejně jako Pokémon GO. Navíc nemá ani obsahovat lootboxy. Zkusíte novou formu hraní Minecraftu?

Zadarmo nebo se slevou: Minecraft slaví 10 let

Zadarmo nebo se slevou: Minecraft slaví 10 let

Že nemáte inspiraci, co stavět? Podívejte se do naší hutné galerie, která vám pomůže se rozhodnout, co bude jako první. Vídeň? Paříž? Nebo snad New York v obýváku?

 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Half-Life série je před příchodem Alyx na Steamu ke hraní zcela zdarma

Half-Life série je před příchodem Alyx na Steamu k…

Kdy, když ne teď.

22.  1.  2020 | | 15 N/A
CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke konci vývoje Cyberpunku

CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke…

Dokončit Cyberpunk 2077 není pro vývojáře žádný med a to nejhorší zřejmě teprve přijde.

20.  1.  2020 | | 5 N/A
Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Nedávno jsme dostali možnost vyzkoušet si ve Varšavě nový Doom Eternal. A stálo to za to! Takhle brutální a rychlou řežbu jsme tu ještě neměli.

21.  1.  2020 | | 12 N/A
Za odložením Cyberpunku prý stojí slabé konzole, největší problém má Xbox

Za odložením Cyberpunku prý stojí slabé konzole, n…

Cyberpunk 2077 dostal minulý týden odklad data vydání a vyjde tak až v září. Polský insider Borys Niespielak tvrdí, že je to kvůli optimalizaci pro konzole.

23.  1.  2020 | | 8 N/A
Zadarmo nebo se slevou: čínský Nový rok a The Bridge zdarma

Zadarmo nebo se slevou: čínský Nový rok a The Brid…

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

24.  1.  2020 | | 3 N/A