Minecraft Earth v červnu končí, na vině je probíhající pandemie

Sociální projekty si bohužel budou muset ještě chvíli počkat na svou velkou chvíli.

Pobíhání v rozšířené realitě doznalo po mobilní hře Pokémon GO solidního nárůstu na popularitě. Objevila se celá řada dalších her, které využívají stejného principu a jednou z těch populárnějších za poslední dobu je kostičkovaná hra Minecraft Earth.

Studio Mojang nyní oznamuje, že se projekt bohužel dává k ledu, a to v červnu letošního roku. Na vině je samozřejmě probíhající pandemie koronaviru, která podobné sociální hry víceméně úplně zastavila. 

"Minecraft Earth byl navržen kolem svobodného pohybu a interakce. Dvou věcech, které se kvůli současné situaci ve světě staly téměř nemožné," píše se v oficiální zprávě. "Proto jsme udělali těžké rozhodnutí a přehazujeme naše zdroje na jiné projekty, které přinesou více užitku komunitě Minecraftu."

Od 30. června letošního roku tak už nebude možné titul stáhnout a hrát, všechna data hráčů budou také vymazána. 

Pojďte na Doupě psát o mobilních hrách!

Hledáme autorku nebo autora, který sleduje novinky, trendy a má nahráno něco víc než pár hodin v Candy Crush.

Když se ve světě mobilního gamingu stane něco velkého, připravíte k tomu aktualitu. Budete psát i recenze nejnovějších mobilních her. Jedná se o pravidelnou externí spolupráci, za kterou samozřejmě dostanete autorský honorář. Práce je velmi vhodná pro studenty.

Ale nejdřív musíte projít naším malým testem. Napište článek o nějaké novince z mobilního herního světa, nebo zkuste rovnou recenzi vybrané mobilní hry. Tady je k tomu připravený formulář.

Váš názor Další článek: Podívejte se na 14 minut z psychologického hororu The Medium

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,