Minecraft přidává nové komnaty s výzvami. Update Tricky Trials zahrnuje i blok pro automatickou výrobu

Na téměř všech platformách si stále můžete pořídit Minecraft za poloviční cenu v rámci oslav 15. výročí hry. K této příležitosti se ale chystají i další novinky. Do kostičkových světů 13. června přibyde update Tricky Trials, který se týká verze Bedrock i Java. Tím hlavním, na co se můžete těšit, jsou nové oblasti, ve kterých se musíte vypořádat s náročnější výzvou. 

Tyto síně budou plné pastí, skrytých překvapení a nepřátel. Jejich návštěva ale bude mít i svoje pozitiva. Narazit můžete také na poklady ukryté v novém bloku The Vault, tedy v trezoru. Nejdřív je ale potřeba najít klíč. Ten získáte za porážku všech nepřátel, kteří se v kobkách pohybují. The Vault má zároveň ještě jednu unikátní vlastnost. Pokud hrajete ve víc lidech, odměnu z něj získá každý. Na rozdíl od klasických truhel tak nenastane scénář, že si jeden hráč shrábne všechno pro sebe.

Kromě klasických zombíků či creeperů tady můžete potkat i dvojici nových nepřátel. Breeze na první pohled vypadá jako nevinný větříček. Ovšem proudy vzduchu dokáže ovládat velmi dobře, a tak mu nedělá problém vás odfouknout do dáli. Obzvlášť při střetech u propastí určitě bude nebezpečný. K němu se přidává bogged, což je jedovatá varianta kostlivce.

Pokud by na vás výzva byla moc jednoduchá, mezi poklady můžete najít také Omnious Bottle. Když ji vypijete, příští zkouška bude o poznání náročnější. Nebo si ji můžete schovat do vesnice, kde s jejím vypitím započne nájezd nepřátel. Vyšší obtížnost znamená lepší odměny. Jednou z nich je surovina potřebná k tvorbě nové zbraně. Do výbavy si můžete přidat palcát

a3054be8-d562-4f69-8676-efb36e49e4ac849c96cd-08e2-47a7-825b-42cc514bda20100d6abe-228a-4387-8059-5ef97fd3187a

Do vašich základen se bude určitě hodit také další nový blok. Crafter vám jednoduše zautomatizuje výrobu. Stačí vybrat recept, dodat potřebné suroviny v dostatečném množství a už se o nic dalšího starat nemusíte. Jako obvykle i tento mechanismus funguje skrz redstone. Podobné kreace bylo možné vytvořit už dřív, od nového updatu už vám na to bude stačit jediný blok.

Zdroj: Minecraft

Diskuze (3) Další článek: Co se nejvíc hraje na Steamu v červnu 2024. Toto jsou nejoblíbenější hry pro PC

Témata článku: , , , ,