Minecraft se v letošním velkém updatu rozroste o třešňový biom, archeologii a nové zvířátko

Minecraft je tu s námi už víc než dekádu a stále patří mezi nejpopulárnější hry. I v letošním roce se pro něj chystá velké rozšíření, o kterém Mojang postupně vypouští do světa nové informace. Mezi těmi posledními se dočteme třeba to, že přibyde nový biom, který budou pokrývat třešňové stromy. V těchto částech světa budete moci narazit na prasata, včely a ovce. 

Nový biom má být finálním velkým odhalením pro update 1.20. Mezi další velké novinky patří příchod nového moba. Sniffer vyhrál hlasování fanoušků v minulém roce. K jeho nalezení budeme muset využít nový systém archeologie, abychom našli vajíčka a z nich se nám pak sniffer vylíhne. Jeho unikátní vlastností je to, že umí hledat semínka, ze kterých následně můžeme vypěstovat speciální rostliny.

Datum vydání a ani název nového updatu zatím Mojang neodhalil. V oznámeních ale zmiňuje, že bychom si novinky měli mít možnost vyzkoušet v betách a preview verzích už brzy. Hlavními tématy updatu mají být kreativity a vnitřní motivace. Kromě zmíněných novinek samozřejmě do hry přijdou i další menší záležitosti jako třeba bambusové rafty nebo velbloudi. 

Zdroj: Minecraft

Váš názor Další článek: Kingdom Come si konečně můžeme zahrát v češtině. Zeptali jsme se tvůrců, jak probíhala příprava dabingu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,