Minirozhovor: Lonely Cat Games aneb pohodáři

Nedávno jsme informovali o nové 3D akční hře Atlantica, na které právě pracuje mladá česká herní společnost Lonely Cat Games. I přes její relativní mladí tvoří jádro týmu lidé, kteří byli hlavními postavami při vývoji Hidden and Dangerous. Protože se k Atlantice vyjádřilo množství čtenářů, požádali jsme LCG o rozhovor.
Minirozhovor: Lonely Cat Games aneb pohodáři
Nedávno jsme informovali o nové 3D akční hře Atlantica, na které právě pracuje mladá česká herní společnost Lonely Cat Games. I přes její relativní mladí tvoří jádro týmu lidé, kteří byli hlavními postavami při vývoji Hidden and Dangerous. Protože se k Atlantice vyjádřilo množství čtenářů, požádali jsme LCG o rozhovor.

Ptal se autor :-), odpovídali pánové Radek Bouzek (designér) a Michal Bacik (programátor).

Doupě (aneb já:): Singleplayer hry Atlantica bude pouze a jen o střílení (jako třeba Doom), nebo se hráči dočkají i nějakých těch logických problém(k)ů (alá Half-Life)?

Radek: Chtěli bychom perfektní akci, která dostane hráče do varu. Bude ale třeba objevit taktiku jak obelstít nový druh nepřítele. Bude třeba pochopit funkci technické pasti a najít způsob jak ji zlikvidovat. V průběhu hry hráč objeví systém teleportovacích bran, do kterých bude moci proniknout a používat je. To vše bude vyžadovat nejenom přesnou mušku, ale také chladný úsudek a logické jednání. Mnoho předmětů půjde nastražit jako pasti a šikovný a chytrý hráč si může ušetřit mnoho práce s přímou likvidací nepřátel.

Lonely Cat Games - Atlantica Lonely Cat Games - Atlantica

Doupě: Grafický engine hry je váš vlastní, nebo jste využili nějakou licenci? Mužete nám o něm ríci něco bližšího?

Michal: Věnujeme sa už nějaký ten rok vývoju software právě v hernej oblasti, takže máme slušný základ firemných programových knižníc, ktoré dohromady tvoria funkčný engine. Staviame na platforme Windows s použitím DirectX, a momentálně nevyužívame žiadnu licenciu.

Doupě: Jaké máte plány do budoucna? Máte již připravené nějaké tituly/předpokládané žánry?

Radek: Nemáme dobré zkušenosti z prací na více projektech v jedné firmě. Pronajali jsme si příjemnou kancelář v Brně se zahradou a balkónem. Všichni, kteří zde pracují mají velmi dobré podmínky k tomu, aby se mohli plně věnovat vývoji hry Atlantica. Cílem je dodělat hru co nejlepší a nejdokonalejší. Další nápady a projekty odkládáme na později.

Lonely Cat Games - Atlantica Lonely Cat Games - Atlantica

Doupě: A teď pár informací o vás samotných. Jaké hry hrajete nejraději? Kdy a kde jste se poprvé dostali k počítačům?

Michal: 3D akčné, i keď v poslednom čase už len tú našu, na ostatné nie je akosi čas. Pri pocítači sedím od svojich 16-tich, pravda s nějakými prestávkami na jedlo, spánok, priatelov... Ostatní členovia týmu sa tiež venujú počítacom a obzvlášť hrám už niekolko rokov.

Radek: Nemám rád hry, u kterých člověka napadne v prvních 5 minutách 10 vylepšení. Dobrá hra musí šlapat jako hodinky, mít perfektní zvuk a grafiku a hráč se v ní musí hned cítit jako doma. U her se hodně soustředím na atmosféru a jakékoliv rušivé elementy kazí zážitek. V poslední době mohu vyzvednout MDK 2 pokud hrajete kropícího psa. Taky vzpomínám na Terminátora, který měl opravdu dobrou atmosféru. Rád si zahraju superrealistické simulátory aut nebo letadel.

Doupě: A na závěr moje oblíbená - proč Lonely Cat? :-)

Michal: Kočky jsou nám sympatické, tak proč ne... :)

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

včera | | 3 N/A