Minirozhovor: Lonely Cat Games aneb pohodáři

Nedávno jsme informovali o nové 3D akční hře Atlantica, na které právě pracuje mladá česká herní společnost Lonely Cat Games. I přes její relativní mladí tvoří jádro týmu lidé, kteří byli hlavními postavami při vývoji Hidden and Dangerous. Protože se k Atlantice vyjádřilo množství čtenářů, požádali jsme LCG o rozhovor.
Minirozhovor: Lonely Cat Games aneb pohodáři
Nedávno jsme informovali o nové 3D akční hře Atlantica, na které právě pracuje mladá česká herní společnost Lonely Cat Games. I přes její relativní mladí tvoří jádro týmu lidé, kteří byli hlavními postavami při vývoji Hidden and Dangerous. Protože se k Atlantice vyjádřilo množství čtenářů, požádali jsme LCG o rozhovor.

Ptal se autor :-), odpovídali pánové Radek Bouzek (designér) a Michal Bacik (programátor).

Doupě (aneb já:): Singleplayer hry Atlantica bude pouze a jen o střílení (jako třeba Doom), nebo se hráči dočkají i nějakých těch logických problém(k)ů (alá Half-Life)?

Radek: Chtěli bychom perfektní akci, která dostane hráče do varu. Bude ale třeba objevit taktiku jak obelstít nový druh nepřítele. Bude třeba pochopit funkci technické pasti a najít způsob jak ji zlikvidovat. V průběhu hry hráč objeví systém teleportovacích bran, do kterých bude moci proniknout a používat je. To vše bude vyžadovat nejenom přesnou mušku, ale také chladný úsudek a logické jednání. Mnoho předmětů půjde nastražit jako pasti a šikovný a chytrý hráč si může ušetřit mnoho práce s přímou likvidací nepřátel.

Lonely Cat Games - Atlantica Lonely Cat Games - Atlantica

Doupě: Grafický engine hry je váš vlastní, nebo jste využili nějakou licenci? Mužete nám o něm ríci něco bližšího?

Michal: Věnujeme sa už nějaký ten rok vývoju software právě v hernej oblasti, takže máme slušný základ firemných programových knižníc, ktoré dohromady tvoria funkčný engine. Staviame na platforme Windows s použitím DirectX, a momentálně nevyužívame žiadnu licenciu.

Doupě: Jaké máte plány do budoucna? Máte již připravené nějaké tituly/předpokládané žánry?

Radek: Nemáme dobré zkušenosti z prací na více projektech v jedné firmě. Pronajali jsme si příjemnou kancelář v Brně se zahradou a balkónem. Všichni, kteří zde pracují mají velmi dobré podmínky k tomu, aby se mohli plně věnovat vývoji hry Atlantica. Cílem je dodělat hru co nejlepší a nejdokonalejší. Další nápady a projekty odkládáme na později.

Lonely Cat Games - Atlantica Lonely Cat Games - Atlantica

Doupě: A teď pár informací o vás samotných. Jaké hry hrajete nejraději? Kdy a kde jste se poprvé dostali k počítačům?

Michal: 3D akčné, i keď v poslednom čase už len tú našu, na ostatné nie je akosi čas. Pri pocítači sedím od svojich 16-tich, pravda s nějakými prestávkami na jedlo, spánok, priatelov... Ostatní členovia týmu sa tiež venujú počítacom a obzvlášť hrám už niekolko rokov.

Radek: Nemám rád hry, u kterých člověka napadne v prvních 5 minutách 10 vylepšení. Dobrá hra musí šlapat jako hodinky, mít perfektní zvuk a grafiku a hráč se v ní musí hned cítit jako doma. U her se hodně soustředím na atmosféru a jakékoliv rušivé elementy kazí zážitek. V poslední době mohu vyzvednout MDK 2 pokud hrajete kropícího psa. Taky vzpomínám na Terminátora, který měl opravdu dobrou atmosféru. Rád si zahraju superrealistické simulátory aut nebo letadel.

Doupě: A na závěr moje oblíbená - proč Lonely Cat? :-)

Michal: Kočky jsou nám sympatické, tak proč ne... :)

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát nebo přát k Vánocům

Nejlepší hry pro PC, které si teď může…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

10.  11.  2018 | | 4 N/A
Nejlepší hry pro mobily: 11 tipů na zaručenou zábavu do kapsy

Nejlepší hry pro mobily: 11 tipů na za…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Poradíme vám ty nejlepší!

17.  11.  2018 | | 5 N/A
Hráči fotí v Battlefieldu 5: obrázky lákají do bitevní vřavy (galerie)

Hráči fotí v Battlefieldu 5: obrázky l…

Co si budeme povídat, Frostbite engine je prostě to nejlepší, co střílečky z pohledu první osoby v dnešní době mohou mít.

15.  11.  2018 | | 9 N/A
Fallout 76 se na Metacriticu sotva přehoupl přes hodnocení 30%

Fallout 76 se na Metacriticu sotva pře…

Nový Fallout hráče opravdu nepotěšil.

15.  11.  2018 | | 14 N/A
Call Of Duty: Black Ops 4 - měsíc poté aneb hráči vs fakta (galerie)

Call Of Duty: Black Ops 4 - měsíc poté…

Uplynulo teprve pár týdnů, ale již nyní jsou některé skutečnosti evidentní.

7.  11.  2018 | | 2 N/A