Minutky

aneb směsice zpráv, které nebyly dost dlouhé na to, aby si zasloužily vlastní stránku. Tentokrát se dozvíte, že Tom zkoumal, jak hodně lze přetaktovat GeForce 256, Intel hodlá rázně odpovědět na konkurenční procesor Athlon a Half-Life obsahuje nepřátele, na které jste si ještě určitě nevystřelili.

Hardwaroví veteráni na Tom’s Hardware Guide se pustili do přetaktovávání čipsetu GeForce 256 ve verzi SDR (Single Data Rate) i DDR (Double Data Rate). Co zjistili? Že efekt není příliš velký, protože nominální kmitočty lze zvýšit pouze o malé hodnoty. Nicméně SDR verze umožnila zvýšit frekvenci jádra více než DDR verze (asi o 10 %), proto je k přetaktování vhodnější.


Firma AMD si s procesorem Athlon získává srdce široké veřejnosti a můžeme si být jisti, že Intel v posledních týdnech zoufale hledá pádnou odpověď. Příští týden se má sice objevit procesor Coppermine, ten je ale stále postaven na relativně starém jádře P6, které spatřilo světlo světa již v Pentiu Pro, a výkonem stávající Pentia III nijak výrazně nepřekoná. Podle zdrojů e-zinu The Register se ale chystá překvapení: procesor nové generace (stále ještě s architekturou IA32) s kódovým jménem Willamette by se měl objevit o devět měsíců dříve, než Intel avizoval (3. kvartál 2000). Papírový start by měl být již v letošním prosinci (na trhu o dva měsíce později), ale pokud bude AMD stupňovat tlak, mohlo by to být i dříve. Willamette by měl být taktován na 1100 MHz a obsahovat více než 1 MB cache level 2; podle Intelu od něj lze očekávat výkon okolo 50 Winstone98 a 43 SpecInt95. Ačkoli se při komunikaci uvnitř Intelu nemá používat agresivní terminologie, údajně je Willamette uvnitř firmy označován jako “Athlon Killer” :-).


V akčním hitu Half-Life byly objeveny zajímavé modely nepřátel, které se neobjevily ve hře. Všechny jsou umístěny v souboru Pak0.pak, který se nachází v podadresáři Valve hlavního adresáře hry. Chcete-li si je prohlédnout, jsou k vidění zde.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce