Minutky

aneb směsice zpráv, které nebyly dost dlouhé na to, aby si zasloužily vlastní stránku. Tentokrát se dozvíte, že s Q3Testy už je konec, adventury snad přece jen nevymřou a sběrnice USB 2.0 bude šíleně rychlá.

Majitel a hlavní programátor firmy id Software John Carmack aktualizoval svůj veřejný deníček několika zajímavými zprávami. Nejvýznamnější z nich je ta, že další uveřejněná verze hry Quake 3 již nebude testovací. Dočkáme se tedy konečně regulérního dema, které bude obsahovat boty a (kromě již uveřejněných map) nový jednoduchý level vhodný pro začínající hráče. Zatím se však neví, kdy se demo objeví.


Chcete si vytvořit vlastní hru žánru adventure? Pro leckoho je to jistě lákavá myšlenka. Firma Twilight Software se rozhodla dát odlehčenou verzi svého vývojového prostředku jménem Adventure Game Engine, kterou donedávna prodávala za 50 dolarů, zdarma ke stažení na svém webu. Abyste si ji mohli stáhnout, musíte o ni nejprve požádat v mailu adresovaném na twilight@twilightsoftware.com – dostanete odpověď s instrukcemi. V této volně dostupné verzi jste sice v určitých věcech omezeni (např. pouze 7 předmětů v inventoráři), součástí downloadu je však plný 72stránkový manuál ve formátu Word s podrobným tutorialem.


Firmy Compaq, Hewlett-Packard, Intel, Lucent Technologies, Microsoft, NEC Technologies, a Philips Electronics uvolnily návrh specifikace USB 2.0, která má být dokončena počátkem příštího roku. Ve druhé polovině roku 2000 by se měly objevit první systémy a periférie využívající tuto novou sběrnici, jejíž rychlost bude dosahovat 480 megabitů za sekundu, tj. 40krát více než USB 1.0.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce