Minutky

aneb směsice zpráv, které nebyly dost dlouhé na to, aby si zasloužily vlastní stránku. Tentokrát o dobře přetaktovatelném Athlonu, zkaženém kaviáru a datadisku k Heroes of Might and Magic III.

Vyženeme si doma Athlon na 1,1 GHz? Podle zdrojů uvnitř AMD byl procesor Athlon (K7) úspěšně testován na frekvencích 900 a 1000 MHz s použitím standardního chlazení, přičemž obě dvě tyto verze jsou nyní připraveny jít do sériové výroby. Athlon 800 se již vyrábí a společnost AMD je připravena ho vrhnout na trh v okamžiku, jakmile Intel přijde s rychlejšími procesory než momentálně produkuje. Inženýři z AMD také (opět jen s normálním chlazením) přetaktovali Athlon 700 na 950 MHz a Athlon 800 lze s vysokou úspěšností přetaktovat na 1,1 GHz! Nová továrna v Drážďanech produkuje měděné procesory K6-3 600, u kterých se předpokládá poměrně snadná dosažitelnost až 800 MHz. Měděné Athlony by to prý dokonce měly se standardním chlazením být schopné vytáhnout na 1500 MHz i více! No – necháme se překvapit :-).

Nezkazil se vám Caviar? Společnost Western Digital se odhodlala k monumentálnímu kroku na záchranu své dobré pověsti: kvůli vadnému čipu, který nepříznivě ovlivňuje motor diskové jednotky a v horizontu šesti až dvanácti měsíců prý způsobí ztrátu uložených dat, firma postiženým zákazníkům vymění dohromady přibližně 400 000 pevných disků Caviar. Nepovedený čip byl vmontován do asi jednoho miliónu disků vyrobených od 27. srpna do 24. září, přičemž prodáno jich bylo již zmíněných 400 000. Well, accept only the finest ;-).

Společnost 3DO dnes oznámila vydání hry s názvem Heroes of Might and Magic III: Armageddon’s Blade, což není nic jiného než (jak správně tušíte) datadisk k zatím poslednímu dílu série HOMaM. Přídavek přinese 6 nových kampaní a více než 73 nových map (10 pro multiplayer). Přidání jednoho světa sebou přinese dvě další třídy hrdinů a 12 nových příšerek. A málem bych zapomněl na 7 unikátních hrdinů, každý s vlastními schopnostmi a dovednostmi. Sestavu novinek zakončuje editor kampaní a snadno ovladatelný generátor náhodných map.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce