Minutky

aneb směsice zpráv, které nebyly dost dlouhé na to, aby si zasloužily vlastní stránku. Tentokrát čerstvě uvedený DirectX 7.0, eidosovský plán vydávání her, zemětřesení v Taiwanu a sierrácká reorganizace mající za následek rušení některých titulů.

Microsoft s obvyklými superlativy dal na svých stránkách k dispozici sedmou verzi herní knihovny DirectX (6,5 MB). Ačkoli je (možná jen dočasně) k dispozici pouze v angličtině, chová se v mých českých Windows 98 zatím bez problémů. Jaké novinky přináší DirectX 7.0 hráčům a programátorům? Například tyto: v Direct3D je implementováno krychlové mapování prostředí a geometrický blending, DirectMusic podporuje standard DLS2 (downloadovatelné zvuky úrovně 2), DirectInput umožňuje programovat až osm myších tlačítek, výhradní přístup ke klávesnici a zpožděný start pro force-feedback efekty. Nové algoritmy zpracování 3D audia v knihovně DirectSound lépe využívají CPU a programátoři ve Visual Basicu mají nyní k dispozici knihovnu typů, které zpřístupňují klíčové možnosti DirectX aplikacím napsaným ve VB. 

Eidos uveřejnil svůj rozvrh pro vydávání plánovaných her, které se mají objevit na trhu ještě před vánoci: 24. září se na pulty dostane pirátská strategie ze 17. století Cutthroats spolu s Legacy of Kain: Soul Reaver, což je akční upírská věc. 1. října se k nim připojí Abomination a někdy v průběhu měsíce (stále října) přibudou ještě Revenant, The Nomad Soul a veleúspěšný Thief: Gold. S příchodem padajícího listí se v příznačně nazvaném měsíci chystá vyrazit mezi lidi Tomb Raider: The Last Revelation aneb Lara v posledním tažení a Official Formula F1 Racing 99, ke kteréžto hře snad není třeba dodávat žádný vysvětlující popisek. A na poslední měsíc v tomto roce už zbývá jen Daikatana - nejásejme předčasně a počkejme si, jestli se nakonec přece jenom nepřehoupne do roku příštího.

Zemětřesení o síle 7,6 stupňů Richterovy škály postihlo v úterý Taiwan a zabilo více než tisíc lidí. Na Taiwanu se však také vyrábí 12 procent světové produkce dynamických pamětí. Společnosti Taiwan Semiconductor a United Microelectronics sice oznámily, že výpadek proudu způsobený zemětřesením jejich výrobní linky nepoškodil, pouze přerušil výrobu, ale současný citlivý trh s paměťmi nemůže na takovouto událost reagovat jinak než dalším zvýšením už tak nepříjemných cen. Zástupce Intelu se vyjádřil, že dosud nelze přesně posoudit dopad úterní události, nicméně může dojít ke zvýšení cen pamětí i jiných počítačových komponent

Sierra Studios ohlásili ve svém tiskovém prohlášení z 21. září zásadní organizační změny své struktury. Společnost se rozdělí na tři části: první z nich - Core Games - bude mít na starosti týmy jako Valve, Relic, Papyrus, Massive Entertainment, Impressions a pár dalších. Druhé části - Casual Entertainment - zbudou tituly jako Trophy Bass Fishing, Proffesional Bull Rider nebo You don’t know Jack!. Třetí část tvoří divize Home/Productivity, od které se zřejmě žádných velkých hitů nedočkáme. Vnitřní přesuny v Sieře by nám mohly být celkem ukradené, nebýt toho, že s sebou nesou i zrušení některých ohlášených titulů. Jmenovitě jde o Desert Fighters, Pro Pilot Paradise, Babylon 5 a Orcs: Revenge of the Ancients. V oficiálním vysvětlení k výběru právě těchto her se mluví o kritériích úspěšnosti, která tyto tituly podle Sierry nesplňovaly. Zatím nejsou známy žádné informace o tom, jestli se Sierra pokusí zrušené tituly prodat nebo jestli si je nechá v trezoru a pohřbí je tak definitivně.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |16 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce