Minutky

Tentokrát se dozvíte, že firma Sensaura se cítí být v 3D zvuku důstojným konkurentem technologií firmy Creative, Microsoft nemůže dávat svůj software zdarma, cenová válka Intel – AMD je zase jednou vypovězena a Windows 2000 mají konečně své pevné datum uvedení.

Společnost Sensaura se ve svém tiskovém prohlášení pochlubila, že nová zvuková karta Diamond Monster Sound MX400 od firmy S3 bude obsahovat kompletní technologii prostorového zvuku Sensaura 3D Positional Audio. v kartě MX400 je použit čip Canyon3D od firmy ESS, která má technologii Sensaury licencovánu. Karta nabízí plnou kompatibilitu s EAX 1.0 a 2.0 a podporu DirectSound3D. Sensaura nešetří ambiciózními slovy o tom, že začíná ovládat průmysl zvukových zařízení pro PC hry.


Bill Gates poskytl interview britské televizní stanici BBC. Rozhovor začal otázkou “Kdybyste upustil na zem bankovku v hodnotě 10 000 dolarů, zřejmě by vám nestálo za to se pro ní shýbat?”, na kterou Bill odpověděl prostě “Ne”. Většinu svých peněz nehodlá BG dát svým dětem, nýbrž nadacím a jiným dobročinným organizacím. Komentátor BBC poukázal na to, že zisky MS jsou tak vysoké, že by firma mohla dávat svůj software zdarma stejně jako Linus Torvalds. Bill odpověděl, že jediným důvodem, proč se za programy MS platí, je vynikající podpora, kterou k nim MS nabízí, a nutnost platit zaměstnance.


K naší nemalé radosti začínají společnosti Intel a AMD předvánoční cenovou válku. Poté, co Intel uvedl na trh novou generaci Pentií III založených na jádru Coppermine, poklesly ceny některých starších modelů až o 24 %. Nejrychlejší Pentia III (733 MHz) se ve velkoobchodě prodávají za 776 dolarů, následkem čehož AMD snížilo cenu svého nejrychlejšího Athlonu (700 MHz) o 18 %, tj. na 699 dolarů. Starší modely Pentií III 600 sice poklesly o 24 % na 465 dolarů, ale nová Pentia III 500 se prodávají za 239 dolarů! To je slovo do pranice.


Datum uvedení Windows 2000 bylo konečně stanoveno. Je jím 17. únor 2000, kdy se v San Franciscu na výstavě IDG World Expo objeví tento nový operační systém v celé své kráse. Windows 2000 mají sjednocovat dobré vlastnosti Windows 98 a NT – jsme opravdu zvědavi, jak rychle a dobře pod nimi poběží hry. Ale vzhledem k tomu, že Microsoft si je v posledních letech evidentně dobře vědom významu her, lze očekávat, že tuto oblast rozhodně nezanedbá.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

K boji proti lootboxům se připojují další země, nechybí ani ČR

K boji proti lootboxům se připojují da…

20.  9.  2018 | | 29 N/A
Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podívejte se, co tvoří hráči ze světa

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podí…

Nejen, že je nový Spider-Man pro PS4 skvělou adaptací komiksu. Ještě přináší i boží foto režim.

13.  9.  2018 | | 8 N/A
Za malý poměr hráček si může herní průmysl sám, říká Alžběta Trojanová

Za malý poměr hráček si může herní prů…

11.  9.  2018 | | 15 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A
Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fotorežimu krásy peruánské džungle

Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fot…

Nejnovější Tomb Raider možná není nabitý akcí, jako historický výlet do Mayské minulosti však poslouží skvěle.

23.  9.  2018 | | 1 N/A