Minutky

Tentokrát se dozvíte, že firma Sensaura se cítí být v 3D zvuku důstojným konkurentem technologií firmy Creative, Microsoft nemůže dávat svůj software zdarma, cenová válka Intel – AMD je zase jednou vypovězena a Windows 2000 mají konečně své pevné datum uvedení.

Společnost Sensaura se ve svém tiskovém prohlášení pochlubila, že nová zvuková karta Diamond Monster Sound MX400 od firmy S3 bude obsahovat kompletní technologii prostorového zvuku Sensaura 3D Positional Audio. v kartě MX400 je použit čip Canyon3D od firmy ESS, která má technologii Sensaury licencovánu. Karta nabízí plnou kompatibilitu s EAX 1.0 a 2.0 a podporu DirectSound3D. Sensaura nešetří ambiciózními slovy o tom, že začíná ovládat průmysl zvukových zařízení pro PC hry.


Bill Gates poskytl interview britské televizní stanici BBC. Rozhovor začal otázkou “Kdybyste upustil na zem bankovku v hodnotě 10 000 dolarů, zřejmě by vám nestálo za to se pro ní shýbat?”, na kterou Bill odpověděl prostě “Ne”. Většinu svých peněz nehodlá BG dát svým dětem, nýbrž nadacím a jiným dobročinným organizacím. Komentátor BBC poukázal na to, že zisky MS jsou tak vysoké, že by firma mohla dávat svůj software zdarma stejně jako Linus Torvalds. Bill odpověděl, že jediným důvodem, proč se za programy MS platí, je vynikající podpora, kterou k nim MS nabízí, a nutnost platit zaměstnance.


K naší nemalé radosti začínají společnosti Intel a AMD předvánoční cenovou válku. Poté, co Intel uvedl na trh novou generaci Pentií III založených na jádru Coppermine, poklesly ceny některých starších modelů až o 24 %. Nejrychlejší Pentia III (733 MHz) se ve velkoobchodě prodávají za 776 dolarů, následkem čehož AMD snížilo cenu svého nejrychlejšího Athlonu (700 MHz) o 18 %, tj. na 699 dolarů. Starší modely Pentií III 600 sice poklesly o 24 % na 465 dolarů, ale nová Pentia III 500 se prodávají za 239 dolarů! To je slovo do pranice.


Datum uvedení Windows 2000 bylo konečně stanoveno. Je jím 17. únor 2000, kdy se v San Franciscu na výstavě IDG World Expo objeví tento nový operační systém v celé své kráse. Windows 2000 mají sjednocovat dobré vlastnosti Windows 98 a NT – jsme opravdu zvědavi, jak rychle a dobře pod nimi poběží hry. Ale vzhledem k tomu, že Microsoft si je v posledních letech evidentně dobře vědom významu her, lze očekávat, že tuto oblast rozhodně nezanedbá.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

včera | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

včera | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |