Minutky

Tentokrát se dozvíte, že firma Sensaura se cítí být v 3D zvuku důstojným konkurentem technologií firmy Creative, Microsoft nemůže dávat svůj software zdarma, cenová válka Intel – AMD je zase jednou vypovězena a Windows 2000 mají konečně své pevné datum uvedení.

Společnost Sensaura se ve svém tiskovém prohlášení pochlubila, že nová zvuková karta Diamond Monster Sound MX400 od firmy S3 bude obsahovat kompletní technologii prostorového zvuku Sensaura 3D Positional Audio. v kartě MX400 je použit čip Canyon3D od firmy ESS, která má technologii Sensaury licencovánu. Karta nabízí plnou kompatibilitu s EAX 1.0 a 2.0 a podporu DirectSound3D. Sensaura nešetří ambiciózními slovy o tom, že začíná ovládat průmysl zvukových zařízení pro PC hry.


Bill Gates poskytl interview britské televizní stanici BBC. Rozhovor začal otázkou “Kdybyste upustil na zem bankovku v hodnotě 10 000 dolarů, zřejmě by vám nestálo za to se pro ní shýbat?”, na kterou Bill odpověděl prostě “Ne”. Většinu svých peněz nehodlá BG dát svým dětem, nýbrž nadacím a jiným dobročinným organizacím. Komentátor BBC poukázal na to, že zisky MS jsou tak vysoké, že by firma mohla dávat svůj software zdarma stejně jako Linus Torvalds. Bill odpověděl, že jediným důvodem, proč se za programy MS platí, je vynikající podpora, kterou k nim MS nabízí, a nutnost platit zaměstnance.


K naší nemalé radosti začínají společnosti Intel a AMD předvánoční cenovou válku. Poté, co Intel uvedl na trh novou generaci Pentií III založených na jádru Coppermine, poklesly ceny některých starších modelů až o 24 %. Nejrychlejší Pentia III (733 MHz) se ve velkoobchodě prodávají za 776 dolarů, následkem čehož AMD snížilo cenu svého nejrychlejšího Athlonu (700 MHz) o 18 %, tj. na 699 dolarů. Starší modely Pentií III 600 sice poklesly o 24 % na 465 dolarů, ale nová Pentia III 500 se prodávají za 239 dolarů! To je slovo do pranice.


Datum uvedení Windows 2000 bylo konečně stanoveno. Je jím 17. únor 2000, kdy se v San Franciscu na výstavě IDG World Expo objeví tento nový operační systém v celé své kráse. Windows 2000 mají sjednocovat dobré vlastnosti Windows 98 a NT – jsme opravdu zvědavi, jak rychle a dobře pod nimi poběží hry. Ale vzhledem k tomu, že Microsoft si je v posledních letech evidentně dobře vědom významu her, lze očekávat, že tuto oblast rozhodně nezanedbá.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |
Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destiny 2, donutí vás běžet pro PC verzi

Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destin…

Že už vlastníte Destiny 2 na konzoli? Vydali jsme se do space opery Bungie i na PC platformě, a musíme uznat, že to opravdu stojí za to!

10.  11.  2017 | | 10 N/A