Minutky

3dfx se za 14 dní pochlubí s Napalmem, S3 se s čipsetem Savage2000 naopak trochu chlubit přestává. Pokud vás 3D karty nezajímají, možná vás zaujmou Berušky.

Společnost 3dfx vydala tiskovou zprávu, podle které 15. listopadu na veletrhu COMDEX uspořádá tiskovou konferenci, kde vybraným zástupcům médií představí některé vlastnosti svého nového čipsetu s kódovým názvem Napalm. Jak už jsme v Doupěti psali, hlavní důraz je u tohoto čipsetu kladen na fill rate a schopnost dosáhnout výkonu přes miliardu pixelů za sekundu. Kromě demonstrace technologie 3dfx také ohlásí, jaké konfigurace grafických karet s čipsetem Napalm budou k dispozici.


Vypadá to, že S3 v nadcházejícím souboji nových grafických čipsetů zůstane opět mírným outsiderem. Výsledky benchmarků Savage2000, které se objevují na Internetu, jsou slušné, ale vždy o něco horší než u GeForce 256. Firma S3 také nedávno snížila specifikace – podle nich bude frekvence jádra čipu 125 MHz a paměti 155 MHz, což ve výsledku dává fill rate přibližně 500 megatexelů (4x125 – čipset má čtyřcestnou pipeline). Původně však bylo plánováno 700 megatexelů (jádro na 175 MHz).


S potěšením oznamujeme, že se objevila nová česká hra s roztomilým názvem Berušky. Jedná se o hru logickou, která je distribuována jako freeware: plnou (a jedinou oficiální) verzi o velikosti 8 MB si můžete stáhnout z její domovské stránky http://berusky.bonusweb.cz. Bedlivého prozkoumání beruščího života se ujal redakční logik a stratég Vláďa Chvátil, jehož recenzi při dobré konstelaci hvězd přineseme již ve středu.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce