Minutky

3dfx se za 14 dní pochlubí s Napalmem, S3 se s čipsetem Savage2000 naopak trochu chlubit přestává. Pokud vás 3D karty nezajímají, možná vás zaujmou Berušky.

Společnost 3dfx vydala tiskovou zprávu, podle které 15. listopadu na veletrhu COMDEX uspořádá tiskovou konferenci, kde vybraným zástupcům médií představí některé vlastnosti svého nového čipsetu s kódovým názvem Napalm. Jak už jsme v Doupěti psali, hlavní důraz je u tohoto čipsetu kladen na fill rate a schopnost dosáhnout výkonu přes miliardu pixelů za sekundu. Kromě demonstrace technologie 3dfx také ohlásí, jaké konfigurace grafických karet s čipsetem Napalm budou k dispozici.


Vypadá to, že S3 v nadcházejícím souboji nových grafických čipsetů zůstane opět mírným outsiderem. Výsledky benchmarků Savage2000, které se objevují na Internetu, jsou slušné, ale vždy o něco horší než u GeForce 256. Firma S3 také nedávno snížila specifikace – podle nich bude frekvence jádra čipu 125 MHz a paměti 155 MHz, což ve výsledku dává fill rate přibližně 500 megatexelů (4x125 – čipset má čtyřcestnou pipeline). Původně však bylo plánováno 700 megatexelů (jádro na 175 MHz).


S potěšením oznamujeme, že se objevila nová česká hra s roztomilým názvem Berušky. Jedná se o hru logickou, která je distribuována jako freeware: plnou (a jedinou oficiální) verzi o velikosti 8 MB si můžete stáhnout z její domovské stránky http://berusky.bonusweb.cz. Bedlivého prozkoumání beruščího života se ujal redakční logik a stratég Vláďa Chvátil, jehož recenzi při dobré konstelaci hvězd přineseme již ve středu.

Nejnovější komentáře

Jízdní řády Bileto

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

K boji proti lootboxům se připojují další země, nechybí ani ČR

K boji proti lootboxům se připojují da…

20.  9.  2018 | | 29 N/A
Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fotorežimu krásy peruánské džungle

Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fot…

Nejnovější Tomb Raider možná není nabitý akcí, jako historický výlet do Mayské minulosti však poslouží skvěle.

23.  9.  2018 | | 1 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A
Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapla, pár se rozešel před vydáním

Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapl…

Fanoušek poprosil Insomniac o možnost požádat přítelkyni o ruku velmi originálním způsobem. Vývojář vyhověl a nevědomky vytvořil jeden z nejsmutnějších easter eggů.

12.  9.  2018 | | 3 N/A
Shadow of the Tomb Raider: samé hrobky, žádná akce (recenze)

Shadow of the Tomb Raider: samé hrobky…

Reboot Tomb Raidera dospěl do svého zdárného konce a nám chybí jeho začátek.

14.  9.  2018 | | 9 N/A