Minutky

3dfx se za 14 dní pochlubí s Napalmem, S3 se s čipsetem Savage2000 naopak trochu chlubit přestává. Pokud vás 3D karty nezajímají, možná vás zaujmou Berušky.

Společnost 3dfx vydala tiskovou zprávu, podle které 15. listopadu na veletrhu COMDEX uspořádá tiskovou konferenci, kde vybraným zástupcům médií představí některé vlastnosti svého nového čipsetu s kódovým názvem Napalm. Jak už jsme v Doupěti psali, hlavní důraz je u tohoto čipsetu kladen na fill rate a schopnost dosáhnout výkonu přes miliardu pixelů za sekundu. Kromě demonstrace technologie 3dfx také ohlásí, jaké konfigurace grafických karet s čipsetem Napalm budou k dispozici.


Vypadá to, že S3 v nadcházejícím souboji nových grafických čipsetů zůstane opět mírným outsiderem. Výsledky benchmarků Savage2000, které se objevují na Internetu, jsou slušné, ale vždy o něco horší než u GeForce 256. Firma S3 také nedávno snížila specifikace – podle nich bude frekvence jádra čipu 125 MHz a paměti 155 MHz, což ve výsledku dává fill rate přibližně 500 megatexelů (4x125 – čipset má čtyřcestnou pipeline). Původně však bylo plánováno 700 megatexelů (jádro na 175 MHz).


S potěšením oznamujeme, že se objevila nová česká hra s roztomilým názvem Berušky. Jedná se o hru logickou, která je distribuována jako freeware: plnou (a jedinou oficiální) verzi o velikosti 8 MB si můžete stáhnout z její domovské stránky http://berusky.bonusweb.cz. Bedlivého prozkoumání beruščího života se ujal redakční logik a stratég Vláďa Chvátil, jehož recenzi při dobré konstelaci hvězd přineseme již ve středu.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 121 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A