Minutky

aneb směsice zpráv, které nebyly dost dlouhé na to, aby si zasloužily vlastní stránku. Tentokrát se dozvíte o české verzi DirectX 7.0 a převratné záznamové technologii, která by mohla nahradit disky CD i DVD.

Nejnovější verze multimediální knihovny DirectX 7.0 již byla počeštěna a je volně ke stažení zde. Při její instalaci potřebujete na disku zhruba 50 MB volného místa; nainstalovaná zabere DirectX 7.0 přibližně 15 MB, pokud jste však již předtím provozovali starší verzi (jako že ano ;-), neměli byste zpozorovat prakticky žádný úbytek volného místa. Velikost souboru ke stažení je 6,3 MB.


Americká společnost C3D předvedla plně funkční prototyp disku o velikosti běžného CD, na nějž lze uložit 140 GB dat. C3D nyní hledá partnery, kteří by přinesli výrobní kapacity a kapitál, aby se nová technologie mohla rozvíjet a v rozmezí jednoho roku se rozjela sériová výroba. Obchodní ředitel Patrick Moloney tvrdí, že výrobky jsou kompatibilní s existujícími výrobními procesy, takže by partneři nemuseli investovat do nového nástrojového parku.

Technologie firmy C3D funguje na principu fluorescenčního nekoherentního světla, jehož použití umožňuje docílit podstatně lepšího rozlišení než v současnosti běžná technologie optických disků, která je založena na vlastnostech běžného světla. Se stávajícím způsobem záznamu dat mohou být na CD/DVD pouze dvě reflexní vrstvy – při více vrstvách se stává poměr signál/šum příliš nepříznivý. Technologie C3D umožňuje současné čtení až deseti datových vrstev najednou.

Prozatímní název těchto disků je FMD (Fluorescent Multi-layer Disk – fluorescenční vícevrstvý disk).

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |