Mister Peco – všude jsem byl, všechno znám

Už docela dlouhou dobu jsme tu neměli žádnou plošinovku, proto nastal nejvyšší čas něco s tím udělat a potěšit všechny hráče tohoto dnes již značně upadajícího žánru. Mister Peco je jednou z ukázkových her svého žánru – dočkáte se spousty nepřátel, budete skákat jako o život a za toto samozřejmě budete získávat body.
Mister Peco – všude jsem byl, všechno znám
Už docela dlouhou dobu jsme tu neměli žádnou plošinovku, proto nastal nejvyšší čas něco s tím udělat a potěšit všechny hráče tohoto dnes již značně upadajícího žánru. Mister Peco je jednou z ukázkových her svého žánru – dočkáte se spousty nepřátel, budete skákat jako o život a za toto samozřejmě budete získávat body.

Jste-li ve hrách alespoň trochu zběhlí, dnešní hra vám určitě něco připomene. Nevím, jak vám, ale mně, když jsem měl možnost si ji zahrát, se vybavila jiná skvělá hra – Manic Miner. A čím déle na to tak myslím, mám dojem, že jejich podobnost je dosti velká a zda je záměrná nebo ne, to ví snad jen sami autoři. Avšak my tu máme poměrně kvalitní hru nabízející velké množství zábavy a na nějaké soudy při jejím hraní nikdo pomýšlet určitě nebude.

Mister PecoMister Peco

Mister Peco je takový všeuměl a na první pohled v něm dozajista poznáte nějakého opraváře nebo člověka podobného této profesi. Jeho úkolem je projít skrze několik levelů plných nástrah a tam se pokusit vymýtit všemožnou havěť, kterou bude moci potkat. Tím mám teď na mysli hlavně myši, jež se nacházejí na každém kroku a které Mister Peco může ničit svým mrštným skokem na jejich hřbet. Za každou takto zničenou myš si může přičíst 50 bodíků na své konto. Nicméně jeho primárním úkolem je přežít, což je někdy velmi těžké. V každém levelu je mimo myší, které jej mohou pozřít, ještě mnoho dalších překážek bránících mu dosažení v dosažení dveří vedoucí pryč z levelu - valící se kamenná kola nebo ohňové sloupy a mnoho dalších. Tomuto všemu se musí vyhýbat a promýšlet si tak každý svůj krok. Na celou hru máte celkem 5 životů, což vypadá jako docela velké číslo, ale nedejte se zmýlit, ono to opravdu není moc. Navíc jste ještě omezeni časovým limitem 98 sekund, za něž musíte každý level zdolat. Postupem času začne gradovat i obtížnost a problém budou mít i ti nejlepší hráč.

Mister PecoMister Peco

Většina grafických objektů je ve hře zelená, což má podle psychologů pozitivní vliv na psychiku člověka a prý se bude cítit příjemně a bezstarostně :o). Tak nevím, mě se grafika docela líbila (hlavně animace, jak Peco vchází do místnosti) a není ji skoro co vytknout. Hudba byla také ucházející a příjemně dolaďovala výsledný dojem ze hry.

Homepage: www.pecolit.com.

Download (5 MB) zde; VypalCD zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

22.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A