Mister Peco – všude jsem byl, všechno znám

Už docela dlouhou dobu jsme tu neměli žádnou plošinovku, proto nastal nejvyšší čas něco s tím udělat a potěšit všechny hráče tohoto dnes již značně upadajícího žánru. Mister Peco je jednou z ukázkových her svého žánru – dočkáte se spousty nepřátel, budete skákat jako o život a za toto samozřejmě budete získávat body.
Mister Peco – všude jsem byl, všechno znám
Už docela dlouhou dobu jsme tu neměli žádnou plošinovku, proto nastal nejvyšší čas něco s tím udělat a potěšit všechny hráče tohoto dnes již značně upadajícího žánru. Mister Peco je jednou z ukázkových her svého žánru – dočkáte se spousty nepřátel, budete skákat jako o život a za toto samozřejmě budete získávat body.

Jste-li ve hrách alespoň trochu zběhlí, dnešní hra vám určitě něco připomene. Nevím, jak vám, ale mně, když jsem měl možnost si ji zahrát, se vybavila jiná skvělá hra – Manic Miner. A čím déle na to tak myslím, mám dojem, že jejich podobnost je dosti velká a zda je záměrná nebo ne, to ví snad jen sami autoři. Avšak my tu máme poměrně kvalitní hru nabízející velké množství zábavy a na nějaké soudy při jejím hraní nikdo pomýšlet určitě nebude.

Mister PecoMister Peco

Mister Peco je takový všeuměl a na první pohled v něm dozajista poznáte nějakého opraváře nebo člověka podobného této profesi. Jeho úkolem je projít skrze několik levelů plných nástrah a tam se pokusit vymýtit všemožnou havěť, kterou bude moci potkat. Tím mám teď na mysli hlavně myši, jež se nacházejí na každém kroku a které Mister Peco může ničit svým mrštným skokem na jejich hřbet. Za každou takto zničenou myš si může přičíst 50 bodíků na své konto. Nicméně jeho primárním úkolem je přežít, což je někdy velmi těžké. V každém levelu je mimo myší, které jej mohou pozřít, ještě mnoho dalších překážek bránících mu dosažení v dosažení dveří vedoucí pryč z levelu - valící se kamenná kola nebo ohňové sloupy a mnoho dalších. Tomuto všemu se musí vyhýbat a promýšlet si tak každý svůj krok. Na celou hru máte celkem 5 životů, což vypadá jako docela velké číslo, ale nedejte se zmýlit, ono to opravdu není moc. Navíc jste ještě omezeni časovým limitem 98 sekund, za něž musíte každý level zdolat. Postupem času začne gradovat i obtížnost a problém budou mít i ti nejlepší hráč.

Mister PecoMister Peco

Většina grafických objektů je ve hře zelená, což má podle psychologů pozitivní vliv na psychiku člověka a prý se bude cítit příjemně a bezstarostně :o). Tak nevím, mě se grafika docela líbila (hlavně animace, jak Peco vchází do místnosti) a není ji skoro co vytknout. Hudba byla také ucházející a příjemně dolaďovala výsledný dojem ze hry.

Homepage: www.pecolit.com.

Download (5 MB) zde; VypalCD zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A