Mister Peco – všude jsem byl, všechno znám

Už docela dlouhou dobu jsme tu neměli žádnou plošinovku, proto nastal nejvyšší čas něco s tím udělat a potěšit všechny hráče tohoto dnes již značně upadajícího žánru. Mister Peco je jednou z ukázkových her svého žánru – dočkáte se spousty nepřátel, budete skákat jako o život a za toto samozřejmě budete získávat body.
Mister Peco – všude jsem byl, všechno znám
Už docela dlouhou dobu jsme tu neměli žádnou plošinovku, proto nastal nejvyšší čas něco s tím udělat a potěšit všechny hráče tohoto dnes již značně upadajícího žánru. Mister Peco je jednou z ukázkových her svého žánru – dočkáte se spousty nepřátel, budete skákat jako o život a za toto samozřejmě budete získávat body.

Jste-li ve hrách alespoň trochu zběhlí, dnešní hra vám určitě něco připomene. Nevím, jak vám, ale mně, když jsem měl možnost si ji zahrát, se vybavila jiná skvělá hra – Manic Miner. A čím déle na to tak myslím, mám dojem, že jejich podobnost je dosti velká a zda je záměrná nebo ne, to ví snad jen sami autoři. Avšak my tu máme poměrně kvalitní hru nabízející velké množství zábavy a na nějaké soudy při jejím hraní nikdo pomýšlet určitě nebude.

Mister PecoMister Peco

Mister Peco je takový všeuměl a na první pohled v něm dozajista poznáte nějakého opraváře nebo člověka podobného této profesi. Jeho úkolem je projít skrze několik levelů plných nástrah a tam se pokusit vymýtit všemožnou havěť, kterou bude moci potkat. Tím mám teď na mysli hlavně myši, jež se nacházejí na každém kroku a které Mister Peco může ničit svým mrštným skokem na jejich hřbet. Za každou takto zničenou myš si může přičíst 50 bodíků na své konto. Nicméně jeho primárním úkolem je přežít, což je někdy velmi těžké. V každém levelu je mimo myší, které jej mohou pozřít, ještě mnoho dalších překážek bránících mu dosažení v dosažení dveří vedoucí pryč z levelu - valící se kamenná kola nebo ohňové sloupy a mnoho dalších. Tomuto všemu se musí vyhýbat a promýšlet si tak každý svůj krok. Na celou hru máte celkem 5 životů, což vypadá jako docela velké číslo, ale nedejte se zmýlit, ono to opravdu není moc. Navíc jste ještě omezeni časovým limitem 98 sekund, za něž musíte každý level zdolat. Postupem času začne gradovat i obtížnost a problém budou mít i ti nejlepší hráč.

Mister PecoMister Peco

Většina grafických objektů je ve hře zelená, což má podle psychologů pozitivní vliv na psychiku člověka a prý se bude cítit příjemně a bezstarostně :o). Tak nevím, mě se grafika docela líbila (hlavně animace, jak Peco vchází do místnosti) a není ji skoro co vytknout. Hudba byla také ucházející a příjemně dolaďovala výsledný dojem ze hry.

Homepage: www.pecolit.com.

Download (5 MB) zde; VypalCD zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A