Mobilní hry: Chirurgové a Robin Hood v mobilu

Staňte se lékařem na chirurgii nebo znovu prožijte legendu s Robinem Hoodem. Pobaví vás sebevražedné veverky.

Hned tři hry z dnešní nabídky jsou na motivy televizních seriálů, pro čtvrtou se stala předlohou postava z bájí a legend, která se seriálovému zpracování taktéž nevyhnula. Na své si přijdou příznivci dobrodružství, akce, logiky a vzpomeneme si i na starou dobrou klasiku Lemmings. V závěru článku si nezapomeňte ověřit, zda váš telefon vybranou hru podporuje.

Chirurgové (Grey's Anatomy)

Gameloft se chopil dalšího námětu ze známého televizního seriálu. Doktoři jsou jejich vděčnými hrdiny odjakživa: ať už jsou hodní a z hor, z korejské války, nebo moderní, sarkastičtí a kulhající. Mobilní zpracování známého tématu pracuje kupodivu se ženou. Sympatická Meredith Grey se hlásí do služby a na vás bude, zda se z ní stane uznávaná lékařka nebo skončí jako pomocná síla někde na periferii. Stejně jako televizní seriál, stojí i hra na vtipných dialozích, kterými je doslova prošpikovaná. Najdou se i vážnější momenty, nebudete ale čas na žádné hloubání o pravdách života a smrti. Jako pohotovostní lékař budete muset především rychle jednat. A to ve hře Chirurgové většinou znamená operaci na sále.

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg

Oceníte zejména originální nápad se ztvárněním samotných operací a i když zpracováním hra také nezaostává, nakonec stejně jde jen o to být rychle na místě a správně se rozhodnout. Budete mačkat střídavě tlačítka v předepsaném pořadí a tím zašívat ránu, řezat, vyoperovávat orgány a podobně. Úkolů je dost a nabízí se i spousta různorodých miniher, které vám nedovolí se začít nudit. Grafika je výborná a zvláště na operačním stole zobrazuje důkladně i detaily, takže pokud vám nedělá dobře pohled na lidské tělo „zevnitř“, raději hru přenechejte otrlejším kolegům. Naopak pokud si chcete zahrát na primáře Blažeje, doktora House, doktora Šmuka nebo jakéhokoliv jiného operatéra, budete se s mobilními Chirurgy výborně bavit.

Chirurgové (dobrodružný simulátor):

  • CZ: SMS ve tvaru CPS HCTUA odešlete na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Suicidal Squirrels

Už název, který v překladu znamená „Sebevražedné veverky“ značí, že tato hra nebude tak úplně na obvyklé téma. I zde stál předlohou televizní seriál, ale na rozdíl od Chirurgů zdaleka ne tak známý a pro změnu animovaný. Na první pohled roztomilé veverky připomínající Chipa a Dalea z disneyovské Rychlé roty, mají už své roztomilosti po krk a tak se rozhodly, že skoncují se životem. Jelikož jsou to ale stvoření zvrácená, přejí si, aby jejich sebevražda byla co nejkrvavější. Máme tu tedy míchanici legendární hry Lemmings a známého destrukčního seriálu Happy Tree Friends. Zajímavostí je také to, že hru vyvinuli za našimi východními hranicemi ve slovenském studiu Inlogic Software.

05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg

Na rozdíl od série Lemmings, kde máte za úkol zachraňovat natvrdlé lumíky před zkázou, v této novince musíte veverky naopak dovést k ukončení života. Samotné veverky ovládat nemůžete, pouze jim zadáváte jednoduché úkoly. První levely jsou naprosto triviální a spíše slouží jako průvodce použitím jednotlivých nástrojů. Jakmile se se vším seznámíte, začne jít do tuhého. Bohužel, jako by nestačila sama obtížnost podmínek a krutý časový limit, mnohdy nastávají komplikace s ovládáním. Vyplývá to z titěrnosti zpracování, takže se může stát, že požadovaný příkaz omylem zadáte jinému hlodavci, než jste původně zamýšleli. Grafické provedení je také jedinou vážnější výtkou k jinak originálně sestavené hře, která oživuje známou počítačovou legendu na mobilu.

Suicidal Squirrels (tahová plošinovka):

  • CZ: SMS ve tvaru CPS HZBDJ odešlete na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)
  • SK: SMS v tvare CPS HZBDJ odošlite na číslo 7031 (cena 108 Sk)

Dexter's Laboratory

Neslavnějšího šprta na světě – Dextera ze známého komiksu televize Cartoon Network asi není třeba představovat. Tentokrát se Dexter ocitl v chemické laboratoři a bude si muset poradit s modely molekul, které jsme v hodinách chemie tak rádi a se zájmem popisovali. Dexterův hlavní rival Mandark totiž převzal kontrolu nad bezpečnostním systémem laboratoře a naprogramoval ho tak, aby Dextera považoval za narušitele.

09.jpg 10.jpg 11.jpg

Zpracováním titul spadá do žánru logických her, jejichž pravidla se snadněji než popisem v článku vysvětlují při samotném hraní. Ale pojďme to zkusit: z nebe padají dvouatomové molekuly různých barev a vy je musíte skládat do stejnobarevných řad. Je to podobné jako tetris, jen s tím rozdílem, že tu nejde o tvar, ale o barvy. Komplikace spočívá v tom, že padají nerozdělitelné dvojice, takže se snadněji zamotáte. Velkým kladem jinak poměrně jednotvárného hraní je multiplayer, ve kterém se hráči na jednom mobilu předhánějí v tom, kdo nastražené atomy odstraní rychleji. Celkem se můžete utkat v úctyhodných 99 levelech.

Dexter's Laboratory (logická):

  • CZ: SMS ve tvaru CPS HUZFV odešlete na číslo 900 09 50 (cena 50 Kč)
  • SK: SMS v tvare CPS HUZFV odošlite na číslo 7031 (cena 68 Sk)

Great Legends: Robin Hood

Míň než král zbojníků Robin Hood mě z anglických legend vždycky zajímala snad už jen postava Krále Artuše a jeho bájného Excaliburu. Přesto jsem si ale říkal, že v rámci edice Great Legends by mohla být mobilní verze středověkého zbojníka zajímavou variací na RPG hry, v nichž si postupně vylepšujete postavičku, se kterou celé dobrodružství prožíváte. Ovšem po chvilce hraní jsem zjistil, že první dojem lhal. Tohle není RPG, tohle je jednoduchá akční hříčka.

13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg
 

V příběhu se Robin Hood vrací do své rodné vlasti, kterou obsadili zlí vojáci a právě s nimi se budete muset poprat. Soubojů si skutečně užijete dostatek, avšak kromě nich už hra nic jiného nenabízí – jen chodíte sem a tam a hledáte klíče, abyste se dostali dál. Bitvy nejsou nijak náročné; jde tu jen o mačkání jedné klávesy, přičemž postava sama používá vhodnou zbraň (meč nebo luk). Neohromí ani vizuální zpracování, hra působí příliš jednoduše až infantilně a jednotlivé prvky prostředí se neustále opakují. Další velké legendy by se měli autoři chopit trochu zodpovědněji, u jánošíkovského Robina, co bohatým bral a chudým dával, to naštěstí tolik nemrzí. 

Great Legends: Robin Hood (bojová):

  • CZ: SMS ve tvaru CPS HZSWX odešlete na číslo 900 09 50 (cena 50 Kč)
  • SK: SMS v tvare CPS HZSWX odošlite na číslo 7031 (cena 68 Sk)

Doplňující informace

Hry jsou v češtině nebo slovenštině, může se ale stát, že pro váš mobil nejsou lokalizovány. V tomto případě vám bude doručena anglická verze.

Pro zjištění podpory vybraného obsahu vaším telefonem pošlete SMS s textem:

  • pro CZ: STAHNU[mezera]KOD na číslo 900 09 03 (cena za SMS je 3 Kč)
  • pre SK: STAHNU[mezera]KOD na číslo 7036 (cena za SMS je 2,40 Sk)

KOD je pětipísmenný objednací kód a je uveden u každé nabídky. Příklad: STAHNU HABCD

Cena za stažená data se řídí dle ceníku vašeho mobilního operátora. Před stažením si zkontrolujte, zda máte dostatek volné paměti v telefonu. Telefon musí mít aktivován a správně nastaven WAP, telefony Siemens navíc nastaven i tzv. Java profil – pomůže vám infolinka vašeho mobilního operátora. V případě objednávky na nepodporovaný telefon vám MobilBonus hru zdarma vymění za jinou.

Technicky zajišťuje MobilBonus, s. r. o., help@mobilbonus.cz, infolinka +420 777 717 535 (Po–Pá 9:00–17:00).

Pojďte na Doupě psát o mobilních hrách!

Hledáme autorku nebo autora, který sleduje novinky, trendy a má nahráno něco víc než pár hodin v Candy Crush.

Když se ve světě mobilního gamingu stane něco velkého, připravíte k tomu aktualitu. Budete psát i recenze nejnovějších mobilních her. Jedná se o pravidelnou externí spolupráci, za kterou samozřejmě dostanete autorský honorář. Práce je velmi vhodná pro studenty.

Ale nejdřív musíte projít naším malým testem. Napište článek o nějaké novince z mobilního herního světa, nebo zkuste rovnou recenzi vybrané mobilní hry. Tady je k tomu připravený formulář.

Váš názor Další článek: UPDATE: Velké herní odhalení Blizzardu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,Co se nejvíc hrálo na Steamu v roce 2022. Toto jsou nejoblíbenější hry pro PC

Co se nejvíc hrálo na Steamu v roce 2022. Toto jsou nejoblíbenější hry pro PC

Ze statistik Steamu pravidelně zjišťujeme, kolik času strávili hráči s jednotlivými hrami. Toto je žebříček těch nejoblíbenějších za rok 2022.

Ondřej Králík
Steam
Legendární herní myš Logitech G502 se vrací v nové generaci a hned v několika variantách

Legendární herní myš Logitech G502 se vrací v nové generaci a hned v několika variantách

Kultovní a jedna z nejprodávanějších herních myší vůbec je zpět s nejnovějšími technologiemi v kapse.

Michal Maliarov
Herní myšTechnologie
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

Michal MaliarovMartin Nahodil
TémaFree-to-play
Jak získat Xbox Game Pass Ultimate čtyřikrát levněji? Návod krok za krokem

Jak získat Xbox Game Pass Ultimate čtyřikrát levněji? Návod krok za krokem

Předplatné Xbox Game Pass Ultimate by vás běžně během tří let vyšlo na 12 tisíc korun. Díky legálnímu triku jej ale můžete mít za tři tisíce. Návod se hodí proč všechny hráče na Xboxu i PC.

Lukáš Václavík
Xbox Game PassXbox Live Gold
Tyto hry v roce 2023 ukončí své služby. Rozloučit se musíme se Zaklínačem nebo Crashem Bandicootem

Tyto hry v roce 2023 ukončí své služby. Rozloučit se musíme se Zaklínačem nebo Crashem Bandicootem

Přidávat stále nový obsah do již existujících her není jednoduchá práce. Není tedy divu, že někteří vývojáři se rozhodli s tím přestat nebo hru rovnou stáhnou z trhu.

Matouš Sychra
Téma
Vybíráme 15 deskových her na Vánoce. Rodinné rychlovky i velkolepé strategie pro náročné hráče

Vybíráme 15 deskových her na Vánoce. Rodinné rychlovky i velkolepé strategie pro náročné hráče

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Mezi novinkami najdete širokou škálu rozsáhlých příběhů i jednoduchých záležitostí na jedno posezení. Vybrali jsme i pár stálic, kterým se daří už několik let.

Vojtěch Malý
Deskové hry
Vybíráme nejlepší hry pro PC. Dlouhé zimní večery můžete trávit v rozsáhlých světech i řešením záhad

Vybíráme nejlepší hry pro PC. Dlouhé zimní večery můžete trávit v rozsáhlých světech i řešením záhad

Stejně jako loni se i letošní herní rok nesl ve znamení odkladů. To ale neznamená, že na PC nebylo co hrát. Našli jsme mnoho her, které stojí za pozornost.

Martin Nahodil
Nejlepší hry
Legendární GTA vzniklo před 25 lety. Gangsterské šílenství se zrodilo díky chybě v kódu

Legendární GTA vzniklo před 25 lety. Gangsterské šílenství se zrodilo díky chybě v kódu

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

Tomáš HolčíkDaniel Pánek
GTAAkce
Už víte, co budete hrát o Vánocích? 15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole

Už víte, co budete hrát o Vánocích? 15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole

Hranice mezi herními platformami se neustále ztenčuje. Vybírat jen z her, které stále zůstávají věrné jen své platformě, není nic jednoduchého. Proto v našem výběru nenajdete hry jen z konzolí, některé z nich si můžete zahrát třeba i na PC.

Martin Nahodil
Konzole
Tohle není videohra, ale skutečný závod NASCAR. Řidič ohobloval mantinel a předjel pět soupeřů
Karel Javůrek
Závodní
Startuje rodinný Game Pass. Pět lidí s PC či Xboxem bude hrát za pakatel

Startuje rodinný Game Pass. Pět lidí s PC či Xboxem bude hrát za pakatel

Game Pass byl výhodný i doposud, ale se sdílením předplatného to bude masakr

Lukáš Václavík
Xbox Game PassMicrosoft
Unikla spousta videí z GTA 6. Po internetu kolují záběry z testování hry

Unikla spousta videí z GTA 6. Po internetu kolují záběry z testování hry

Rockstar si neuhlídal svá tajemství a na veřejnost se dostala spousta záběrů z jejich připravované novinky.

Martin Nahodil
GTA 6Únik
Vybrali jsme nejlepší střílečky z pohledu první osoby. Od pekelného Dooma až po multiplayerový Counter-Strike

Vybrali jsme nejlepší střílečky z pohledu první osoby. Od pekelného Dooma až po multiplayerový Counter-Strike

V žánru FPS stříleček se skrývá rozmanitá škála her. Kromě čistých akcí tady máme i multiplayerovky nebo hry zaměřené na vyprávění příběhu.

Martin Nahodil
Nejlepší hry
Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát. Většina je zdarma

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jakou si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

Martin Nahodil
TémaMobily
Nejlepší sluchátka, myši, klávesnice… Vybíráme osvědčený herní hardware pod stromeček

Nejlepší sluchátka, myši, klávesnice… Vybíráme osvědčený herní hardware pod stromeček

Důležitým parametrem herních sluchátek je pohodlnost a bezdrátová konektivita. U myší vybírejte podle oblíbeného žánru i ergonomie. Klávesnice kupujte ty mechanické a koukejte na jazyk potisku.

Stanislav Janů
Hardware
Diablo 4 se přidává ke smršti úniků. Podívejte se na hodinové záběry přímo ze hry

Diablo 4 se přidává ke smršti úniků. Podívejte se na hodinové záběry přímo ze hry

Hodina záběrů bez vizuálního pozlátka a zkreslení trailerů.

Michal Maliarov
Diablo IVDiabloRPG

Aktuality

8:33 | Série Uncharted končí, alespoň tedy v režii studia Naughty Dog. Potvrdil to kreativní ředitel Neil Druckman. Pokračování The Last of Us ale nevylučuje 👉 
26. ledna | Do Disney Dreamlight Valley letos dorazí Simba z Lvího krále, sněhulák Olaf z Ledového království a Mirabel z animáku Encanto 
26. ledna | Microsoft zveřejnil, které hry se v příštích týdnech dostanou do Xbox Game Pass: Hi-Fi Rush, GoldenEye 007, Age of Empires II… Čtyři hry z něj ale na konci ledna vypadnou. 
25. ledna | Příběhovka Life is Strange 2 se podívá na Nintendo Switch. Už 2. února si budeme moci projít příběh dvojice bratrů, kteří se musí postarat sami o sebe. 

Únorový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak surfovat anonymně

Test přenosných projektorů

Kompletní srovnání DDR4 a DDR5

Jak vyčistit počítač od špíny a prachu