Mobilní hry: Chirurgové a Robin Hood v mobilu

Staňte se lékařem na chirurgii nebo znovu prožijte legendu s Robinem Hoodem. Pobaví vás sebevražedné veverky.

Hned tři hry z dnešní nabídky jsou na motivy televizních seriálů, pro čtvrtou se stala předlohou postava z bájí a legend, která se seriálovému zpracování taktéž nevyhnula. Na své si přijdou příznivci dobrodružství, akce, logiky a vzpomeneme si i na starou dobrou klasiku Lemmings. V závěru článku si nezapomeňte ověřit, zda váš telefon vybranou hru podporuje.

Chirurgové (Grey's Anatomy)

Gameloft se chopil dalšího námětu ze známého televizního seriálu. Doktoři jsou jejich vděčnými hrdiny odjakživa: ať už jsou hodní a z hor, z korejské války, nebo moderní, sarkastičtí a kulhající. Mobilní zpracování známého tématu pracuje kupodivu se ženou. Sympatická Meredith Grey se hlásí do služby a na vás bude, zda se z ní stane uznávaná lékařka nebo skončí jako pomocná síla někde na periferii. Stejně jako televizní seriál, stojí i hra na vtipných dialozích, kterými je doslova prošpikovaná. Najdou se i vážnější momenty, nebudete ale čas na žádné hloubání o pravdách života a smrti. Jako pohotovostní lékař budete muset především rychle jednat. A to ve hře Chirurgové většinou znamená operaci na sále.

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg

Oceníte zejména originální nápad se ztvárněním samotných operací a i když zpracováním hra také nezaostává, nakonec stejně jde jen o to být rychle na místě a správně se rozhodnout. Budete mačkat střídavě tlačítka v předepsaném pořadí a tím zašívat ránu, řezat, vyoperovávat orgány a podobně. Úkolů je dost a nabízí se i spousta různorodých miniher, které vám nedovolí se začít nudit. Grafika je výborná a zvláště na operačním stole zobrazuje důkladně i detaily, takže pokud vám nedělá dobře pohled na lidské tělo „zevnitř“, raději hru přenechejte otrlejším kolegům. Naopak pokud si chcete zahrát na primáře Blažeje, doktora House, doktora Šmuka nebo jakéhokoliv jiného operatéra, budete se s mobilními Chirurgy výborně bavit.

Chirurgové (dobrodružný simulátor):

 • CZ: SMS ve tvaru CPS HCTUA odešlete na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Suicidal Squirrels

Už název, který v překladu znamená „Sebevražedné veverky“ značí, že tato hra nebude tak úplně na obvyklé téma. I zde stál předlohou televizní seriál, ale na rozdíl od Chirurgů zdaleka ne tak známý a pro změnu animovaný. Na první pohled roztomilé veverky připomínající Chipa a Dalea z disneyovské Rychlé roty, mají už své roztomilosti po krk a tak se rozhodly, že skoncují se životem. Jelikož jsou to ale stvoření zvrácená, přejí si, aby jejich sebevražda byla co nejkrvavější. Máme tu tedy míchanici legendární hry Lemmings a známého destrukčního seriálu Happy Tree Friends. Zajímavostí je také to, že hru vyvinuli za našimi východními hranicemi ve slovenském studiu Inlogic Software.

05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg

Na rozdíl od série Lemmings, kde máte za úkol zachraňovat natvrdlé lumíky před zkázou, v této novince musíte veverky naopak dovést k ukončení života. Samotné veverky ovládat nemůžete, pouze jim zadáváte jednoduché úkoly. První levely jsou naprosto triviální a spíše slouží jako průvodce použitím jednotlivých nástrojů. Jakmile se se vším seznámíte, začne jít do tuhého. Bohužel, jako by nestačila sama obtížnost podmínek a krutý časový limit, mnohdy nastávají komplikace s ovládáním. Vyplývá to z titěrnosti zpracování, takže se může stát, že požadovaný příkaz omylem zadáte jinému hlodavci, než jste původně zamýšleli. Grafické provedení je také jedinou vážnější výtkou k jinak originálně sestavené hře, která oživuje známou počítačovou legendu na mobilu.

Suicidal Squirrels (tahová plošinovka):

 • CZ: SMS ve tvaru CPS HZBDJ odešlete na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)
 • SK: SMS v tvare CPS HZBDJ odošlite na číslo 7031 (cena 108 Sk)

Dexter's Laboratory

Neslavnějšího šprta na světě – Dextera ze známého komiksu televize Cartoon Network asi není třeba představovat. Tentokrát se Dexter ocitl v chemické laboratoři a bude si muset poradit s modely molekul, které jsme v hodinách chemie tak rádi a se zájmem popisovali. Dexterův hlavní rival Mandark totiž převzal kontrolu nad bezpečnostním systémem laboratoře a naprogramoval ho tak, aby Dextera považoval za narušitele.

09.jpg 10.jpg 11.jpg

Zpracováním titul spadá do žánru logických her, jejichž pravidla se snadněji než popisem v článku vysvětlují při samotném hraní. Ale pojďme to zkusit: z nebe padají dvouatomové molekuly různých barev a vy je musíte skládat do stejnobarevných řad. Je to podobné jako tetris, jen s tím rozdílem, že tu nejde o tvar, ale o barvy. Komplikace spočívá v tom, že padají nerozdělitelné dvojice, takže se snadněji zamotáte. Velkým kladem jinak poměrně jednotvárného hraní je multiplayer, ve kterém se hráči na jednom mobilu předhánějí v tom, kdo nastražené atomy odstraní rychleji. Celkem se můžete utkat v úctyhodných 99 levelech.

Dexter's Laboratory (logická):

 • CZ: SMS ve tvaru CPS HUZFV odešlete na číslo 900 09 50 (cena 50 Kč)
 • SK: SMS v tvare CPS HUZFV odošlite na číslo 7031 (cena 68 Sk)

Great Legends: Robin Hood

Míň než král zbojníků Robin Hood mě z anglických legend vždycky zajímala snad už jen postava Krále Artuše a jeho bájného Excaliburu. Přesto jsem si ale říkal, že v rámci edice Great Legends by mohla být mobilní verze středověkého zbojníka zajímavou variací na RPG hry, v nichž si postupně vylepšujete postavičku, se kterou celé dobrodružství prožíváte. Ovšem po chvilce hraní jsem zjistil, že první dojem lhal. Tohle není RPG, tohle je jednoduchá akční hříčka.

13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg
 

V příběhu se Robin Hood vrací do své rodné vlasti, kterou obsadili zlí vojáci a právě s nimi se budete muset poprat. Soubojů si skutečně užijete dostatek, avšak kromě nich už hra nic jiného nenabízí – jen chodíte sem a tam a hledáte klíče, abyste se dostali dál. Bitvy nejsou nijak náročné; jde tu jen o mačkání jedné klávesy, přičemž postava sama používá vhodnou zbraň (meč nebo luk). Neohromí ani vizuální zpracování, hra působí příliš jednoduše až infantilně a jednotlivé prvky prostředí se neustále opakují. Další velké legendy by se měli autoři chopit trochu zodpovědněji, u jánošíkovského Robina, co bohatým bral a chudým dával, to naštěstí tolik nemrzí. 

Great Legends: Robin Hood (bojová):

 • CZ: SMS ve tvaru CPS HZSWX odešlete na číslo 900 09 50 (cena 50 Kč)
 • SK: SMS v tvare CPS HZSWX odošlite na číslo 7031 (cena 68 Sk)

Doplňující informace

Hry jsou v češtině nebo slovenštině, může se ale stát, že pro váš mobil nejsou lokalizovány. V tomto případě vám bude doručena anglická verze.

Pro zjištění podpory vybraného obsahu vaším telefonem pošlete SMS s textem:

 • pro CZ: STAHNU[mezera]KOD na číslo 900 09 03 (cena za SMS je 3 Kč)
 • pre SK: STAHNU[mezera]KOD na číslo 7036 (cena za SMS je 2,40 Sk)

KOD je pětipísmenný objednací kód a je uveden u každé nabídky. Příklad: STAHNU HABCD

Cena za stažená data se řídí dle ceníku vašeho mobilního operátora. Před stažením si zkontrolujte, zda máte dostatek volné paměti v telefonu. Telefon musí mít aktivován a správně nastaven WAP, telefony Siemens navíc nastaven i tzv. Java profil – pomůže vám infolinka vašeho mobilního operátora. V případě objednávky na nepodporovaný telefon vám MobilBonus hru zdarma vymění za jinou.

Technicky zajišťuje MobilBonus, s. r. o., help@mobilbonus.cz, infolinka +420 777 717 535 (Po–Pá 9:00–17:00).

Související články
 1. Mobilní hry: Scooby-Doo a kolonizování světa
 2. Mobilní hry: Divoké noci v Las Vegas a boj s teroristy
 3. Mobilní FreeHra: XXL - frenetická střílečka
 4. Mobilní FreeHra: Slider Kids - hurá ze svahu
 5. Mobilní hry: Zbavte se stresu po celodenní práci

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |23 N/A
Martin Nahodil
Téma
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

16.  1.  2022 | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

17.  1.  2022 | |5 N/A
Martin Nahodil
Logické
Největší videoherní obchod historie! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld. dolarů

Největší videoherní obchod historie! Microsoft kup…

Tak tohle asi nikdo nečekal… Call of Duty, Diablo, Warcraft nebo Candy Crash Saga budou brzy patřit Microsoftu

18.  1.  2022 | |44 N/A
Lukáš Václavík
Activision BlizzardMicrosoft
Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita na Xboxu a Relicta zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: zpětná kompatibilita …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  1.  2022 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle
PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkáte na Krata bez vousů?

PC verze God of War už je v rukou moderů. Co říkát…

Pokud něčím PC komunita vyniká, tak je to schopnost improvizovat.

20.  1.  2022 | |2 N/A
Michal Maliarov
God of WarModifikace