Mobilní hry: Divoké noci v Las Vegas a boj s teroristy

Život ve městě hazardu, bojová akce pod vlajkou ruské KGB a akční střílečka z kokpitu vrtulníku Black Shark.

Na dnešní porci her si pochutnají hlavně příznivci bojové akce. V nabídce jsou dvě střílečky z dílen ruského Herocraftu. Kdo má rád simulátory a la Sims, může si vyzkoušet život hazardního hráče v Las Vegas, pro potrápení mozkových závitů tu máme zajímavou logickou hru Magic Stones. V závěru článku si nezapomeňte ověřit, zda váš telefon vybranou hru podporuje.

Las Vegas Nights: Temptations in the City

Herní série Nights od Gameloftu se po městech Miami a New Yorku stěhuje do nejslavnějšího centra hazardu Las Vegas. I zde se ocitáme jako člověk, který musí ve městě začít nový život. Už podtitul hry Temptations in the City dává tušit, že náš čeká spousta nástrah a pokušení. Je jasné, že bez peněz se neobejdeme, a tak si je budeme muset vydělat – ať už „počestně“ nebo nějakou méně seriózní prací. Nabízí se samozřejmě hazard nebo třeba tanec. Na začátku nám s integrací do života velkoměsta pomůže kamarád-průvodce hrou.

    

V průběhu života budeme svoji postavu vylepšovat, a to nejen po stránce zevnějšku módnějším značkovým oblečením, ale můžeme také zdokonalovat svoje vlastnosti a schopnosti. Volný čas může náš hrdina trávit návštěvou klubů, flirtování s hvězdami, získáváním známostí, s jejichž pomocí se poté sám může stát slavným. Za všechno se pochopitelně platí nemalé částky peněz. Las Vegas Nights tak představuje opět další variaci na úspěšný koncept Sims, zde pouze s větším důrazem na prostředí velkoměsta a hazardu. Grafika se povedla, a tak si můžete vesele užívat svého nového virtuálního života.

Las Vegas Nights: Temptations in the City (sociální simulátor):

  • CZ: SMS ve tvaru CPS HJVNM odešlete na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)
  • SK: SMS v tvare CPS HJVNM odošlite na číslo 7031 (cena 108 Sk)

KGB S.W.A.T.

Ruská společnost Herocraft přichází s akční bojovkou, ve které nahlédneme do ruského vojska. Vše se odehrává ve výcvikovém táboře KGB, který má pod svým velením plukovník Sazonov. Právě nabírá nové lidi a vy jste jedním z vhodných adeptů. Při výcviku nováčků obsadí tábor teroristé najatí drogovou mafií a vašeho bosse i s vojskem zajmou. Jediný, komu se podařilo utéci, je podplukovník Timofeev a toho představujete ve hře vy. Váš úkol je jasný – osvobodit rekruty a nepřátele zničit.

    

Ve hře vás čeká celkem devět levelů, během nichž musíte postřílet nebo jinak zlikvidovat všechny protivníky. K dispozici máte nejdříve obyčejnou pistoli, později nacházíte i účinnější zbraně, např. granáty. Munice ale nemáte neomezeně, proto musíte sbírat bedny s náboji, stejně jako lékárničky pro doplnění života. Grafika je na slušné úrovni, i když některé proporční poměry jsou hodně nadsazené – např. letící kulka velká jako kopačák. Každá mise vám od složitějších úrovní zabere více a více času, přesto mohl být počet levelů alespoň o půlku vyšší.

KGB S.W.A.T. (akční, bojová):

  • CZ: SMS ve tvaru CPS HPQCH odešlete na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)
  • SK: SMS v tvare CPS HPQCH odošlite na číslo 7031 (cena 108 Sk)

Black Shark 3D

Ze stejné kuchyně jako předchozí KGB S.W.A.T. pochází i hra Black Shark 3D, hra navazuje na stejnojmennou dvourozměrnou střílečku. Ruští vývojáři opět zůstali ve vojenském prostředí, tentokrát ale budeme bojovat z kokpitu vrtulníku Černý žralok. Naším protivníkem je teroristická organizace FT (Furious Terrorists), která založením nové aliance upevňuje své světové pozice. Chystá se série akcí, kterým musíte vy jako velitel bojové helikoptéry KA-50 uzpůsobené pro boj v nejtěžších podmínkách zabránit.

    

Vybaveni střelami a bombami zneškodňujete v různém terénu nepřátelské helikoptéry, ponorky, ale i budovy. Ovládání je jednoduché a i když se autoři snažili o různorodost prostředí, po čase už začne mačkání spouště působit trochu monotónně. Naštěstí za každý zničený objekt nepřítele získáváte body, za které potom můžete vylepšit svůj bojový vrtulník. Bomby je lepší si šetřit na destrukci budov, důležité je ale být obezřetný, abyste to do některé s vrtulníkem nenapálili. Platí totiž pravidlo: tři životy a konec. Ve hře neexistují žádné checkpointy, takže v případě trojího neúspěchu si projdete všechno pěkně od začátku. U grafiky zamrzí nedotaženost některých detailů, ale pokud patříte mezi fandy do armády, hru si určitě s chutí zahrajete.

Black Shark 3D (akční, bojová):

  • CZ: SMS ve tvaru CPS HCLLR odešlete na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)
  • SK: SMS v tvare CPS HCLLR odošlite na číslo 7031 (cena 108 Sk)

Magic Stones

Magic Stones je logická hra inspirovaná puzzle, obohacená o různé zajímavé vlastnosti. Vaším úkolem je ovládnout magické kameny tak, aby nezaplnily celou obrazovku. Na začátku si vyberete jednu z kouzelnických postav, každá ovládá jiné schopnosti, které se hodí více či méně při různých rychlostech v horizontálním nebo vertikálním směru. Poté už vybíráte kameny s různými vzory, otáčíte s nimi do požadované polohy a umístíte tak, aby vytvořily uzavřenou linii. Řada poté celá zmizí. V průběhu hry se vyplatí sbírat speciální kouzla, která vám v nouzi pomohou odstřelit nevhodné kameny. Abyste dosáhli co nejvyššího počtu bodů, nezapomeňte sbírat extra životy a bonusy v podobě prodlouženého časového limitu.

    

Magic Stones (logická):

  • CZ: SMS ve tvaru CPS HARRR odešlete na číslo 900 09 50 (cena 50 Kč)
  • SK: SMS v tvare CPS HARRR odošlite na číslo 7031 (cena 68 Sk)

Doplňující informace

Hry jsou v češtině nebo slovenštině, může se ale stát, že pro váš mobil nejsou lokalizovány. V tomto případě vám bude doručena anglická verze.

Pro zjištění podpory vybraného obsahu vaším telefonem pošlete SMS s textem:

  • pro CZ: STAHNU[mezera]KOD na číslo 900 09 03 (cena za SMS je 3 Kč)
  • pre SK: STAHNU[mezera]KOD na číslo 7036 (cena za SMS je 2,40 Sk)

KOD je pětipísmenný objednací kód a je uveden u každé nabídky. Příklad: STAHNU HABCD

Cena za stažená data se řídí dle ceníku vašeho mobilního operátora. Před stažením si zkontrolujte, zda máte dostatek volné paměti v telefonu. Telefon musí mít aktivován a správně nastaven WAP, telefony Siemens navíc nastaven i tzv. Java profil – pomůže vám infolinka vašeho mobilního operátora. V případě objednávky na nepodporovaný telefon vám MobilBonus hru zdarma vymění za jinou.

Technicky zajišťuje MobilBonus, s. r. o., help@mobilbonus.cz, infolinka +420 777 717 535 (Po–Pá 9:00–17:00).

Pojďte na Doupě psát o mobilních hrách!

Hledáme autorku nebo autora, který sleduje novinky, trendy a má nahráno něco víc než pár hodin v Candy Crush.

Když se ve světě mobilního gamingu stane něco velkého, připravíte k tomu aktualitu. Budete psát i recenze nejnovějších mobilních her. Jedná se o pravidelnou externí spolupráci, za kterou samozřejmě dostanete autorský honorář. Práce je velmi vhodná pro studenty.

Ale nejdřív musíte projít naším malým testem. Napište článek o nějaké novince z mobilního herního světa, nebo zkuste rovnou recenzi vybrané mobilní hry. Tady je k tomu připravený formulář.

Diskuze (1) Další článek: Galerie: Grand Theft Auto IV

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,Tohle není videohra, ale skutečný závod NASCAR. Řidič ohobloval mantinel a předjel pět soupeřů
Karel Javůrek
Závodní
Vybíráme nejlepší hry pro PC. Dlouhé zimní večery můžete trávit v rozsáhlých světech i řešením záhad

Vybíráme nejlepší hry pro PC. Dlouhé zimní večery můžete trávit v rozsáhlých světech i řešením záhad

Stejně jako loni se i letošní herní rok nesl ve znamení odkladů. To ale neznamená, že na PC nebylo co hrát. Našli jsme mnoho her, které stojí za pozornost.

Martin Nahodil
Nejlepší hry
Vybíráme 15 deskových her na Vánoce. Rodinné rychlovky i velkolepé strategie pro náročné hráče

Vybíráme 15 deskových her na Vánoce. Rodinné rychlovky i velkolepé strategie pro náročné hráče

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Mezi novinkami najdete širokou škálu rozsáhlých příběhů i jednoduchých záležitostí na jedno posezení. Vybrali jsme i pár stálic, kterým se daří už několik let.

Vojtěch Malý
Deskové hry
Nejlepší sluchátka, myši, klávesnice… Vybíráme osvědčený herní hardware pod stromeček

Nejlepší sluchátka, myši, klávesnice… Vybíráme osvědčený herní hardware pod stromeček

Důležitým parametrem herních sluchátek je pohodlnost a bezdrátová konektivita. U myší vybírejte podle oblíbeného žánru i ergonomie. Klávesnice kupujte ty mechanické a koukejte na jazyk potisku.

Stanislav Janů
Hardware
Startuje rodinný Game Pass. Pět lidí s PC či Xboxem bude hrát za pakatel

Startuje rodinný Game Pass. Pět lidí s PC či Xboxem bude hrát za pakatel

Game Pass byl výhodný i doposud, ale se sdílením předplatného to bude masakr

Lukáš Václavík
Xbox Game PassMicrosoft
Legendární GTA vzniklo před 25 lety. Gangsterské šílenství se zrodilo díky chybě v kódu

Legendární GTA vzniklo před 25 lety. Gangsterské šílenství se zrodilo díky chybě v kódu

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

Tomáš HolčíkDaniel Pánek
GTAAkce
Jak získat Xbox Game Pass Ultimate čtyřikrát levněji? Návod krok za krokem

Jak získat Xbox Game Pass Ultimate čtyřikrát levněji? Návod krok za krokem

Předplatné Xbox Game Pass Ultimate by vás běžně během tří let vyšlo na 12 tisíc korun. Díky legálnímu triku jej ale můžete mít za tři tisíce. Návod se hodí proč všechny hráče na Xboxu i PC.

Lukáš Václavík
Xbox Game PassXbox Live Gold
Xbox Series X zlevnil na minimum. Nejvýkonnější herní konzole stojí 12 141 Kč

Xbox Series X zlevnil na minimum. Nejvýkonnější herní konzole stojí 12 141 Kč

Zatím nejlepší slevy na nové Xboxy a jejich příslušenství…

Hlídač slev
Xbox Series S|XSlevové akce
Vybrali jsme nejlepší střílečky z pohledu první osoby. Od pekelného Dooma až po multiplayerový Counter-Strike

Vybrali jsme nejlepší střílečky z pohledu první osoby. Od pekelného Dooma až po multiplayerový Counter-Strike

V žánru FPS stříleček se skrývá rozmanitá škála her. Kromě čistých akcí tady máme i multiplayerovky nebo hry zaměřené na vyprávění příběhu.

Martin Nahodil
Nejlepší hry
Recenze herního notebooku Lenovo Legion 5. Hliníkový macek, co zvládne všechno

Recenze herního notebooku Lenovo Legion 5. Hliníkový macek, co zvládne všechno

Do redakce nám přistál herní notebook Legion 5 ze stáje Lenovo za velmi příjemnou cenu. Vyplatí se toto kombo na stůl pravého hráče?

Michal Maliarov
RecenzeHardware
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

Michal MaliarovMartin Nahodil
TémaFree-to-play
Co se nejvíc hrálo na Steamu v roce 2022. Toto jsou nejoblíbenější hry pro PC

Co se nejvíc hrálo na Steamu v roce 2022. Toto jsou nejoblíbenější hry pro PC

Ze statistik Steamu pravidelně zjišťujeme, kolik času strávili hráči s jednotlivými hrami. Toto je žebříček těch nejoblíbenějších za rok 2022.

Ondřej Králík
Steam
Už víte, co budete hrát o Vánocích? 15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole

Už víte, co budete hrát o Vánocích? 15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole

Hranice mezi herními platformami se neustále ztenčuje. Vybírat jen z her, které stále zůstávají věrné jen své platformě, není nic jednoduchého. Proto v našem výběru nenajdete hry jen z konzolí, některé z nich si můžete zahrát třeba i na PC.

Martin Nahodil
Konzole
Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát. Většina je zdarma

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jakou si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

Martin Nahodil
TémaMobily
Naše domněnky byly správné. Nová revize PlayStationu 5 opravdu používá jiný čip

Naše domněnky byly správné. Nová revize PlayStationu 5 opravdu používá jiný čip

Mozek PS5 už využívá 6nm výrobu. Konzole má upravené vnitřnosti a nižší spotřebu

Lukáš Václavík
PlayStation 5SonyKonzole
Tyto hry v roce 2023 ukončí své služby. Rozloučit se musíme se Zaklínačem nebo Crashem Bandicootem

Tyto hry v roce 2023 ukončí své služby. Rozloučit se musíme se Zaklínačem nebo Crashem Bandicootem

Přidávat stále nový obsah do již existujících her není jednoduchá práce. Není tedy divu, že někteří vývojáři se rozhodli s tím přestat nebo hru rovnou stáhnou z trhu.

Matouš Sychra
Téma

Aktuality

15:19 | Už zítra ve 23:00 nás čeká další Nintendo Direct. V něm se dozvíme více informací o novinkách, které zamíří na Switch v první polovině roku. Během 40minutové prezentace jistě dojde i na nová oznámení. 
13:36 | Wo Long: Fallen Dynasty si budete moci vyzkoušet ještě před vydáním na všech platformách. Demo vyjde 24. února a za jeho dokončení dostanete bonus do plné hry. 
3. února | Polda 7 vyšel na zařízení se systémem Android. Vyzkoušet ho můžete zdarma, plná verze vás vyjde na 150 Kč. Na iOS sedmý díl dorazí začátkem dubna. 

Únorový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak surfovat anonymně

Test přenosných projektorů

Kompletní srovnání DDR4 a DDR5

Jak vyčistit počítač od špíny a prachu