Modchip už i pro PSP

Handheld PSP se zřejmě v nejbližší době dočká vlastního modchipu. Jmenuje se Undiluted Platinum a má poskytnout možnost spouštění homebrew aplikací nezávisle na firmware přístroje. Čip obsahuje 32 MB NAND paměti, která se dá programovat pomocí počítače přes USB. PSP se má spouštět primárně přes čip, ale ten lze i vypnout. Cena modchipu Undiluted Platinum má být kolem 90 dolarů (asi 2200 Kč).

Karel Kališ komentuje: Samozřejmě společnosti Sony se podobné modchipy líbit rozhodně nemohou, protože vedou k podpoře pirátství. A to je v okamžiku, kdy je cena přístroje dotovaná a vydělává se na prodaných hrách, Sony pořádným trnem v oku. Navíc ve spoustě států jsou podobné úpravy přístroje i nelegální. A i bez toho musíte brát v potaz, že přijdete o záruku a v autorizovaném servisu vám PSP s modchipem většinou neopraví. Na druhou stranu homebrew nabízí spoustu užitečných a legálních prográmků, třeba emulátory. Přebrat si to musí každý sám.

Zdroj: Eurogamer, Maxconsole


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce