Moderní FPS by neměla následovat CoD

Dejme tomu, že se dostanete do herní branže a jako první úkol vám bude zadán vývoj moderní FPS. Člověka pravděpodobně nejdříve napadne zanalyzovat moderní a vysoce úspěšné střílečky a vzít si z nich příklad, podle Andyho Wilsona, tvůrce Bodycountu, je to ale špatný přístup.

"Myslím, že je v současnosti v žánru FPS nejdůležitější distancovat se od veleúspěšných příkladů, jako je Call of Duty a Battlefield," řekl Wilson magazínu Edge. "Už několikrát jsme viděli, že pouhé kopírování mechanizmů a jejich mírné vylepšení prostě nefunguje."

"Ve skutečnosti je zásadní odlišit se a zkusit najít něco, co v minulosit ještě nikdo neudělal, nebo správně implementovat to, co se ještě nikomu správně implementovat nepodařilo."

V případě Bodycountu si myslí, že jeho tým uhodil hřebíček na hlavičku. "Nenapadá mě nic, s čím by se to dalo porovnat. Někteří nás dávají do kupy s Brink a Bulletstorm. Visuálně jsem oba tituly velmi barevné."

"Oni také nešli po cestičce vyšlapané CoD, takže myslím vidíme více příkladů, kdy se tvůrci snaží odlišit od Modern Warfare nebo Battlefieldu."

Zdroj: CVG
Dostupné pro: X360, PS3
Žánr: Akce | first-person střílečka
Výrobce: Codemasters | Webové stránky hry
Začátek prodeje: Q1 2011

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |