Modifikační koutek - Half-Life 2, S.T.A.L.K.E.R. i Arma: AA

Žhavá novinka mezi modifikacemi pro Half-Life 2 nese název Fortress Forever. A co že je na ní tak zajímavého? Jedná se o velkého rivala chystaného přídavku Team Fortress 2. Potěšil ale také S.T.A.L.K.E.R. svým Faiakes mod packem nebo Vietcong 2 úpravou Call for Regression.
Modifikační koutek - Half-Life 2, S.T.A.L.K.E.R. i Arma: AA

Half-Life 2 - Fortress Forever

Modifikace Fortress Forever, jakožto fandovský multiplayerový počin pro Half-Life 2, je bezesporu příjemným překvapením. Kráčí v mnoha ohledech po stopách svého dosud nevydaného rivala, Team Fortress 2 (respektive jeho prvního dílu), jenž bude Valve taktéž nabízet prakticky zadarmo. Majitelé pomalejšího připojení se ale asi u stahování Fortress Forever kapet zapotí – klient totiž dosahuje k necelým 555 MB. Nicméně stojí to za to!

Download: Fortress Forever (554.6 MB)


S.T.A.L.K.E.R. - Faiakes Mod (1.5)

Faiakes Mod se řadí do kolonky takzvaných mod packů, které nabízí v jednom celku hned několik modifikací upravujících ve hře kdejaký aspekt. Změny se dotkly grafiky a textur, zvuků, předmětů, zároveň nechybí začlenění nových funkcí a případně i odebrání některých starých. Kupříkladu je možné spát, zbraně se nezasekávají a ani neopotřebovávají, zrušeno je časové omezení u postranních úkolů a tak dále. V mnoha ohledech je přitom S.T.A.L.K.E.R. za použití Faiakes Modu zjednodušen, čili pakliže vyhledáváte hardcorovější zážitek, dejte ruce pryč. Ostatní neváhejte!

Download: Faiakes Mod (23.38 MB)

Arma: Armed Assault - New Fire Texture
 
Název New Fire Texture snad mluví za vše. Za použití této malé modifikace dozná znatelného zlepšení vzhled ohně a jeho efektů. Díky úpravě textur tak vypadají plameny podstatně lépe. Co víc dodat? Pakl má sotva 4 MB, takže stojí za hřích.

Download: New Fire Texture (3.7 MB)


Vietcong 2 - Call for Regression

Poněkud menší kousek, který se snaží spíše o „vyhlazení“ hratelnosti. Přesně to je Call for Regression modifikace, jež snižuje například kopání zbraní při střelbě (míření je daleko snazší), došlo zároveň k oddálení mířidel, upravení tříd po vzoru prvního dílu Vietcongu, odstranění zbraní M79 a RPG7 a tak dále. Jedná se v mnoha ohledech spíše o detaily, ale určitě ne nepodstatné. Zaručená je mimo jiné podpora CTF a ASSAULT modů.

 

Download: Call for Regression (28 MB)


Mafia – Trabi Mod
 
Konečně jsme se dočkali oficiálního ohlášení Mafie 2. Vydání se samozřejmě ale hned tak nedočkáme, tak proč si čekání alespoň nezkrátit nějakou příjemnou modifikací pro první díl? Trabi Mod se ale neřadí mezi klasické kousky a změnami se dotýká spíše jen závodního okruhu, kde zaměňuje původní staré závodní vozy za nefalšované trabanty.

  

Download: Trabi Mod (4.26 MB)
Homepage: http://trabimod.wz.cz/menu.htm

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

24.  4.  2018 | | 239 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A