Modifikační koutek - Half-Life 2, S.T.A.L.K.E.R. i Arma: AA

Žhavá novinka mezi modifikacemi pro Half-Life 2 nese název Fortress Forever. A co že je na ní tak zajímavého? Jedná se o velkého rivala chystaného přídavku Team Fortress 2. Potěšil ale také S.T.A.L.K.E.R. svým Faiakes mod packem nebo Vietcong 2 úpravou Call for Regression.
Modifikační koutek - Half-Life 2, S.T.A.L.K.E.R. i Arma: AA

Half-Life 2 - Fortress Forever

Modifikace Fortress Forever, jakožto fandovský multiplayerový počin pro Half-Life 2, je bezesporu příjemným překvapením. Kráčí v mnoha ohledech po stopách svého dosud nevydaného rivala, Team Fortress 2 (respektive jeho prvního dílu), jenž bude Valve taktéž nabízet prakticky zadarmo. Majitelé pomalejšího připojení se ale asi u stahování Fortress Forever kapet zapotí – klient totiž dosahuje k necelým 555 MB. Nicméně stojí to za to!

Download: Fortress Forever (554.6 MB)


S.T.A.L.K.E.R. - Faiakes Mod (1.5)

Faiakes Mod se řadí do kolonky takzvaných mod packů, které nabízí v jednom celku hned několik modifikací upravujících ve hře kdejaký aspekt. Změny se dotkly grafiky a textur, zvuků, předmětů, zároveň nechybí začlenění nových funkcí a případně i odebrání některých starých. Kupříkladu je možné spát, zbraně se nezasekávají a ani neopotřebovávají, zrušeno je časové omezení u postranních úkolů a tak dále. V mnoha ohledech je přitom S.T.A.L.K.E.R. za použití Faiakes Modu zjednodušen, čili pakliže vyhledáváte hardcorovější zážitek, dejte ruce pryč. Ostatní neváhejte!

Download: Faiakes Mod (23.38 MB)

Arma: Armed Assault - New Fire Texture
 
Název New Fire Texture snad mluví za vše. Za použití této malé modifikace dozná znatelného zlepšení vzhled ohně a jeho efektů. Díky úpravě textur tak vypadají plameny podstatně lépe. Co víc dodat? Pakl má sotva 4 MB, takže stojí za hřích.

Download: New Fire Texture (3.7 MB)


Vietcong 2 - Call for Regression

Poněkud menší kousek, který se snaží spíše o „vyhlazení“ hratelnosti. Přesně to je Call for Regression modifikace, jež snižuje například kopání zbraní při střelbě (míření je daleko snazší), došlo zároveň k oddálení mířidel, upravení tříd po vzoru prvního dílu Vietcongu, odstranění zbraní M79 a RPG7 a tak dále. Jedná se v mnoha ohledech spíše o detaily, ale určitě ne nepodstatné. Zaručená je mimo jiné podpora CTF a ASSAULT modů.

 

Download: Call for Regression (28 MB)


Mafia – Trabi Mod
 
Konečně jsme se dočkali oficiálního ohlášení Mafie 2. Vydání se samozřejmě ale hned tak nedočkáme, tak proč si čekání alespoň nezkrátit nějakou příjemnou modifikací pro první díl? Trabi Mod se ale neřadí mezi klasické kousky a změnami se dotýká spíše jen závodního okruhu, kde zaměňuje původní staré závodní vozy za nefalšované trabanty.

  

Download: Trabi Mod (4.26 MB)
Homepage: http://trabimod.wz.cz/menu.htm

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
V Minecraftu postavíte cokoliv, podívejte se na Paříž z 19. století

V Minecraftu postavíte cokoliv, podíve…

Minecraft nás svými možnostmi nepřestává překvapovat. Nejzajímavější projekty jsou však stále ty, které simulují reálná města.

17.  7.  2018 | | 8 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A