Modifikační koutek - S.T.A.L.K.E.R., GTA, Half-Life 2 a další

Pilotní díl pravidelného článku s názvem Modifikační koutek je konečně tady. Prohrabali jsme se všemožnými modifikacemi pro všemožné hry a výsledek? Můžete se přesvědčit sami – snaha byla ve vybrání zajímavých kousků pro populární tituly. A jejich první várka čeká pouze na vás.
Modifikační koutek - S.T.A.L.K.E.R., GTA, Half-Life 2 a další

GTA: San Andreas - Trasnfender Overhaul

GTA: San Andreas nabízí velkou škálu interakcí a za pomoci právě nabízeného malinkatého módu si budete moci tunit i svoje auto. Možností, jak vlastní fáro upravit, je mnoho – nechybí spoilery, křídla, litá kola, i obměna barvy. Dokonce si budete moci zvednout či snížit přední a zadní nápravu, upravit výfuk nebo obdařit svého plechového miláčka nitrem. Vzhledem k velikosti modifikace, která činí pouhých 20 kB, je Trasnfender Overhaul povinností pro všechny majitele této hry.

  

Download: Trasnfender Overhaul (20kB)
Související odkazy: Forum

Half-Life 2 - Substance Singleplayer Mod (v1.2)

Přestože je modifikace pro Half-Life 2 s názvem Substance venku již nějaký ten pátek, řadí se mezi jedny z těch (nej)povedenějších. Upravuje zvuky ve hře, přidává na adrenalinu v akcích, k dispozici jsou také nové skiny zbraní i jiných objektů. Taktéž nebyl opomenut teamplay, jenž podle všeho dává ponaučení původní verzi. Horší je to akorát s velikostí, která postupně pomalu narůstá – autoři stále upravují všelijaké bugy, přidávají do hry nové věci a podobně. Verze 1.2 dosahuje ke zhruba 130 MB (je možné ji upgradovat na v1.22).

  

Download: Substance Singleplayer Mod v1.2 (130 MB)
Související odkazy: Homepage

S.T.A.L.K.E.R. - Monsters mod

S.T.A.L.K.E.R. je venku poměrně krátce, přesto jsou k mání již první módy. Za jeden z těch zajímavějších by se přitom dal označit Monsters mod. Jedná se o přibližně pětimegový soubor čtyř staronových monster. Proč staronových? Protože byly nakonec tyto kreatury vystřihnuty z původní hry a autoři je – snad z žalu - před nedávnem uvolnili samostatně do světa. Setkáte se tedy se třemi novými druhy zombí (jeden je obzvláště malý) a jednou zmutovanou kočičí šelmou.

Download: Monsters mod (5.4 MB)


Medieval 2: Total War - Lands to Conquer 2.1

ModiLands to Conquer 2.1 se snaží vylepšit hratelnost a celkovou rovnováhu v Medieval 2: Total War snad po všech stránkách. Úprav doznaly ceny v nákupu, vylepšena byla AI, změny se dotkly i obtížnosti, vzájemné vyváženosti jednotek a přidány byly do hry také nové mapy. Vzhledem k poměrně velkým úpravám přitom modifikace není kdovíjak velká, neboť sotva přesahuje 20 MB. Všem příznivcům tedy určitě Lands to Conquer doporučuji.

Download: Lands to Conquer (20.3 MB)

LOTR: BFME 2 the Rise of the Witchking – The Battle for Numenor Mod

Pokud se řadíte mezí příznivce Pána Prstenů a hráli jste výtečnou strategii Battle for Middle Earth 2, určitě byste neměli minout modifikaci The Battle for Numenor Mod. Jejím hlavním tahákem je zcela nový národ, jenž vám po nainstalování přibude ve hře. Numenorové, jak se nazývají, jsou obdařeni takřka zcela vlastními jednotkami, mezi nimiž nechybí například ani (mini) hrdina, Strážce z Menetermu. Samozřejmostí jsou i upravené budovy a spousty jinýc vychytávek, Zkuste a uvidíte.

  

Download: Battle for Numenor (6.8 MB)
Související odkazy: Homepage


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 4 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 5 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vezmou do víru dění

Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vez…

Další závody formulí od Codemasters se blíží a tvůrci nám uvolnili čerstvou várku obrázků.

3.  7.  2018 |