Modifikační koutek – v záplavě nemrtvých

Na světlu světa se před nedávnem objevila ambiciózní modifikace pro Doom 3 s názvem Zombie Slayer. A přestože je prozatím k dispozici jen demoverze, dvě nabízené kapitoly určitě stojí za hřích. Pozornost ovšem zasluhují i konverze Haunted House pro Oblivion, Tamriel Rebuilt pro Morrowind a Nothing-D Mod pro Postal 2.
Modifikační koutek – v záplavě nemrtvých

Doom 3 - Zombie Slayer Demo

V Zombie Slayer se stanete žoldákem McAllenem, jenž bude zburcován do boje proti hrůzostrašným zombím. Respektive se bude snažit probojovat přes torza těl nemrtvých pryč... někam, kde bude bezpečno. Jenže základna Mars, v tuto dobu již obývaná krvelačnými tvory, příliš míst pro záchranu nenabízí. Co se týče obsahu Zombie Slayer, v důsledku na hráče čekají dvě na sebe navazující kapitoly, další dvě jsou přislíbené do plné verze. K dispozici totiž je prozatím pouze demoverze.

 

Download: Zombie Slayer (87 MB)


TES IV: Oblivion - Haunted House v1.4

Modifikace Haunted House, nesoucí se v hororovém duchu, přináší do hry několik nových questů, které by v důsledku měly nabídnout až tři hodiny intenzivní zábavy. Nechybí ani nový cech, knihy, nové jednotky, zbraně, zasahováno bylo rovněž do některých textur a samozřejmě vás čekají i nová prostředí. Název Haunted House ostatně mluví sám za sebe. Budete se bát. A někdo možná nejen to.

Download: Haunted House v1.4 (97 MB)


TES III: Morrowind - Tamriel Rebuilt

Tamriel Rebuilt je a zároveň i není modifikací – v důsledku se vlastně bude skládat že šesti jednotlivých map, k dispozici je přitom zatím jen ta první - Telvannis. Autoři ji považují za vrchol své dosavadní práce, jež mimo jiné probíhají již bezmála čtyři roky. Autoři se snaží o rozvíjení některých celků Morrowindu, přináší nová prostředí a nové zážitky. Tvůrci ale konkrétnější zrovna nejsou, nejlepší tudíž bude si první uvolněnou mapu vyzkoušet na vlastní kůži.

Download: Tamriel Rebuilt (54 MB)


Postal 2 - Nothing-D Mod

Krev, zvratky... ehm a všelijaké jiné „značky“ s implementací modifikace Nothing-D již v Postalu 2 nikdy nezmizí. Jinými slovy, když někomu useknete hlavu a na daném místě to tak trochu zatřísníte krví, červená stopa zde zůstane třeba až do konce světa. Nezmizí, nevypaří se a ani nic podobného.

Download: Nothing-D Mod (0.26 MB)Wolfenstein 3D – Encrapment

Prakticky v každém modifikačním koutku se snažíme přinést i konverze pro opravdové klenoty výkladní skříně starých her. Tentokrát prst ukázal na Wolfenstein 3D a modifikaci Encrapment, která je však poněkud netradiční. Jejím cílem je zejména retexturizace mnoha prvků (ne-li všech) za využití specifického JPEG enginu. Autor se přitom ohání slovem „R-E-T-A-R-D-E-D“, které jakoby vystihovalo celý koncept této záležitosti, Posuďte sami...

  

Download: Encrapment (1.14 MB)

 

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

včera | | 210 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A