Modifikační koutek – v záplavě nemrtvých

Na světlu světa se před nedávnem objevila ambiciózní modifikace pro Doom 3 s názvem Zombie Slayer. A přestože je prozatím k dispozici jen demoverze, dvě nabízené kapitoly určitě stojí za hřích. Pozornost ovšem zasluhují i konverze Haunted House pro Oblivion, Tamriel Rebuilt pro Morrowind a Nothing-D Mod pro Postal 2.
Modifikační koutek – v záplavě nemrtvých

Doom 3 - Zombie Slayer Demo

V Zombie Slayer se stanete žoldákem McAllenem, jenž bude zburcován do boje proti hrůzostrašným zombím. Respektive se bude snažit probojovat přes torza těl nemrtvých pryč... někam, kde bude bezpečno. Jenže základna Mars, v tuto dobu již obývaná krvelačnými tvory, příliš míst pro záchranu nenabízí. Co se týče obsahu Zombie Slayer, v důsledku na hráče čekají dvě na sebe navazující kapitoly, další dvě jsou přislíbené do plné verze. K dispozici totiž je prozatím pouze demoverze.

 

Download: Zombie Slayer (87 MB)


TES IV: Oblivion - Haunted House v1.4

Modifikace Haunted House, nesoucí se v hororovém duchu, přináší do hry několik nových questů, které by v důsledku měly nabídnout až tři hodiny intenzivní zábavy. Nechybí ani nový cech, knihy, nové jednotky, zbraně, zasahováno bylo rovněž do některých textur a samozřejmě vás čekají i nová prostředí. Název Haunted House ostatně mluví sám za sebe. Budete se bát. A někdo možná nejen to.

Download: Haunted House v1.4 (97 MB)


TES III: Morrowind - Tamriel Rebuilt

Tamriel Rebuilt je a zároveň i není modifikací – v důsledku se vlastně bude skládat že šesti jednotlivých map, k dispozici je přitom zatím jen ta první - Telvannis. Autoři ji považují za vrchol své dosavadní práce, jež mimo jiné probíhají již bezmála čtyři roky. Autoři se snaží o rozvíjení některých celků Morrowindu, přináší nová prostředí a nové zážitky. Tvůrci ale konkrétnější zrovna nejsou, nejlepší tudíž bude si první uvolněnou mapu vyzkoušet na vlastní kůži.

Download: Tamriel Rebuilt (54 MB)


Postal 2 - Nothing-D Mod

Krev, zvratky... ehm a všelijaké jiné „značky“ s implementací modifikace Nothing-D již v Postalu 2 nikdy nezmizí. Jinými slovy, když někomu useknete hlavu a na daném místě to tak trochu zatřísníte krví, červená stopa zde zůstane třeba až do konce světa. Nezmizí, nevypaří se a ani nic podobného.

Download: Nothing-D Mod (0.26 MB)Wolfenstein 3D – Encrapment

Prakticky v každém modifikačním koutku se snažíme přinést i konverze pro opravdové klenoty výkladní skříně starých her. Tentokrát prst ukázal na Wolfenstein 3D a modifikaci Encrapment, která je však poněkud netradiční. Jejím cílem je zejména retexturizace mnoha prvků (ne-li všech) za využití specifického JPEG enginu. Autor se přitom ohání slovem „R-E-T-A-R-D-E-D“, které jakoby vystihovalo celý koncept této záležitosti, Posuďte sami...

  

Download: Encrapment (1.14 MB)

 

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

dnes | | 8 N/A
Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
PlayerUnknown

PlayerUnknown's Battlegrounds: v jedno…

Když ze zkušeností v herní branži vycucáte geniálně jednoduchý koncept, občas to může fungovat. Občas až tak, že se z vašeho projektu stane nejhranější titul na světě. Skoro.

12.  1.  2018 | | 8 N/A