Modifikační koutek – ve stínu FPS žánru

FPS žánr je obecně nejvyhledávanějším co se modifikací týče, ne náhodou proto v dalším díle Modifikačního koutku zvítězil svojí převahou. Například Half-Life 2 zaujal Iris modem, S.T.A.L.K.E.R. herní úpravou s názvem A-life a F.E.A.R. propracovanou Beneath mapou.
Modifikační koutek – ve stínu FPS žánru

Half-Life 2 – Iris mod

Iris mod patří k jedněm z nejlepších modifikací pro Half-Life 2. Nesnaží se nabídnou co největší porci zběsilé akce a vsází spíše na komornější logické puzzly v adventurním hávu. Hlavní představitelkou této modifikace je Iris, jakožto žena utíkající před totálním režimem. Chinatown ale vypadá v roce 2024 jinak – Iris je již dospělou ženou a okolní svět pod tíhou kruté reality nabyl na zašedlých konturách. Díky speciální vlastnosti se ale dokáže kdykoliv vrátit do roku 2006, kde může do jisté míry ovlivnit svoji budoucnost. Hezká grafika a propracovaný příběh zároveň dotváří opravdu zajímavou atmosféru, ostatně mrkněte na přiložené video.

Download: Iris mod (249 MB)
Homepage: http://tomsweb.dk/Projekter/Irisenglish/tabid/62/Default.aspx


S.T.A.L.K.E.R. – A-life Mod

S.T.A.L.K.E.R. se za dobu svého vývoje dočkal mnoha změn a škrtů, které z původních návrhů odebraly některé plánované aspekty. A-life Mod se přitom snaží o napodobení ideje tvůrců, kteří chtěli ze zóny udělat „simulátor života“ takřka bez hranic. Stalkeři se měli pohybovat volně po zóně, žít svůj život, obchodovat a lovit zvěř. Tohle všechno přitom prakticky A-life modifikace přináší.

   

Download: A-life Mod (79.21 kB)

F.E.A.R. – Beneath

Beneath není modifikace, jedná se o jednu z mála přídavných map pro singleplayerovou složku této FPS. Oproti původním kousků se ale chlubí daleko větší otevřeností, rozsáhlejšími prostory, nicméně i přesto si zachovává dobře známou hororovou atmosféru. Po stránce velikosti jde o malý kousek, který si může dovolit stáhnout takřka každý, takže určitě Beneath vyzkoušejte.

  

Download: Beneath (13 MB)
Homepage: http://fullbright.blogspot.com/

Diablo 2 - SnEj-MoD

SnEj je kvalitní modifikace pro Diablo 2 přidávající do hry nová monstra, mapy, runy, různé objekty a další nezbytnosti, které celkově rozšiřují hru, a to téměř až na úroveň datadisku. Nejedná se o malý kousek, počet novinek dosahuje k několika tisícovkám aspektů, přičemž úprav se dotkly i maximální možné dovednostní úrovně (60) a podobně. Pokud vlastníte původní hru, rozhodně si tuto modifikaci nenechte ujít!

 Diablo II: Lord of Destruction Diablo II: Lord of Destruction Diablo II: Lord of Destruction  

Download: SnEj-MoD (31.45 MB)
Homepage: http://snej-mod.de.vu/

Fallout - Character Editor

V závalu modifikací by nebylo od věci poukázat i na mnohé zajímavé editory do různých her. Fallout je sice obecně hodně starým RPG titulem, avšak přesto stále hojně vyhledávaným. Kutilové tedy jistě nepohrdnou Character editorem, který je k tomu všemu ve slovenské lokalizaci a umožňuje – jak již název napovídá – tvořit postavy. Neangličtináři tudíž nebudou muset brouzdat tlustým slovníkem ;-)

Download: Character Editor (150 kB)

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 4 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 5 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vezmou do víru dění

Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vez…

Další závody formulí od Codemasters se blíží a tvůrci nám uvolnili čerstvou várku obrázků.

3.  7.  2018 |