Mohou hry zabíjet?

Kdo hraje nějakou tu online hru, jistě mi dá zapravdu, že tento typ her vás doslova pohltí. Ať už svou rozlohou či herními možnostmi, to je úplně jedno, důležité je, že si můžete v online světě prožít pohádkový život, o němž by se vám ve skutečnosti ani nesnilo. Odpoutat se od reality se ovšem čas od času někomu podaří doslova a do písmene. Naposledy se takto „odpoutal“ třináctiletý čínský chlapec Xiao Yi, když spáchal sebevraždu skokem ze čtyřiadvacátého patra.

Nejde ovšem jen o bulvární výmysl mající za cíl upozornit na „ty škodlivé hry“. Chlapec totiž zanechal několik dopisů na rozloučenou, v nichž se však ani jednou nezmínil o žádném živém kamarádovi a dokonce nevzpomenul ani své rodiče. Namísto toho Xiao v dopisech vystupoval právě jako hrdina z hry a toužil po tom, aby se setkal se svými cyber-kamarády. Toho podle něj však šlo dosáhnout pouze tak, že se dostane do ráje. Bohužel se mu do vysněného nebe povedlo dostat tou nejkratší možnou cestou.

Samotný akt sebevraždy nepřišel jen tak zničehonic. Podle rodičů jde o vyvrcholení chlapcovi závislosti na hraní, kterou si už nějaký ten pátek pěstoval. Xiao údajně byl premiantem na velmi prestižní škole a patřil dlouhodobě mezi nejchytřejší děti, s jeho láskou v online hraní však také přišlo rapidní zhoršení prospěchu, což by měl být první alarmující prvek pro rodiče. Ti však nijak nezakročili, ačkoli údajně o synově závislosti věděli. Těžko jim přičítat celou vinu, ale svůj podíl si na tom jistě také nesou. Dotkne se to ovšem všech hráčů, neboť jde o další z četné řádky sebevražd spáchaných kvůli herní závislosti, na které si média jistojistě smlsnou... 

Zdroj: China View

Diskuze (22) Další článek: Stalo se 1. 6. - zničíme lidstvo aspoň hrami