Mojang se vyjádřil k NFT. Zakázal používání blockchainových technologií v Minecraftu

Trh s NFT poslední dobou značně padá, ale stále se najde řada projektů, které je vytváří a obchodují s nimi. Podle nových pravidel Minecraftu už ale nebudou moci mít nic společného s těmito kostičkovanými světy.
Mojang se vyjádřil k NFT. Zakázal používání blockchainových technologií v Minecraftu

Za poslední měsíce se rozjela hromada NFT (non-fungible tokens) projektů a ani herní průmysl se jim nevyhnul. Bylo logické, že se terčem lidí, kteří se na nich snaží vydělat, stanou světoznámé tituly. Minecraft se mezi nimi objevoval jako jeden z nejčastějších. Tomu ale bude brzy konec. Mojang se k technologii blockchainu vyjádřil ve svém prohlášení, kde mimo jiné uvádí, že v Minecraftu nic takého nebude podporovat ani nedovolí jiným, aby na jejich hře vydělávali tímto způsobem.

Pro stávající hráče, kteří se o NFT nijak nezajímají, to nebude znamenat žádnou změnu. S aktualizací pravidel bude veškerá technologie využívající blockchain integrovaná do Minecraftu zakázaná, takže vlastníci NFT spojených se hrou budou jejich používáním pravidla porušovat, což může znamenat blokaci jejich účtu. Některé projekty se zaměřovaly na prodej NFT skinů nebo rovnou celých světů. To vše už není povoleno a podle slov Mojangu ani v blízké budoucnosti povoleno nebude.

Důvodů, proč tato rozhodnutí učinil, uvádí hned několik. Jedním z nich je, že mentalita kolem NFT odvrací pozornost od hraní hry a zaměřuje se hlavně na vydělávání. Zmínka padla i o nesmyslně nastavených cenách, které se mohou vyšplhat do nemyslitelných výšin a nedlouho potom zase spadnout na minimum, což se stalo v posledních týdnech u spousty projektů. Mojang se také obává o spolehlivost technologie, skrz kterou jsou NFT do Minecraftu implementovány. 

Za poslední rok se k blockchainu vyjádřila řada herních společností. Zatímco spousta z nich zájem neprojevila, našly se i výjimky. Jednou z nich je třeba Ubisoft. Ten má ale momentálně jiné starosti kvůli rušení a odkládaní projektů. Uvidíme, jak se k NFT postaví v budoucnu. 

Zdroj: Minecraft.net

Diskuze (2) Další článek: Respawn omylem vyzradil další legendu, která se přidá do soupisky hrdinů Apex Legends

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Recenze mobilu Sony Xperia 10 IV. Kompaktní maratonec

Recenze mobilu Sony Xperia 10 IV. Kompaktní maratonec

** Drobná evoluce v zaběhlém trendu řady Xperia 10 ** Famózní výdrž v kompaktním balení s nízkou hmotností ** Slabé výsledky fotoaparátu ještě zvýrazní ambiciózní cenovka

Martin Herodek
Střední třídaRecenze
Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

** Google má kvalitní družicové snímky Ruska ** Najdete na nich i tu poslední ruskou vojenskou základnu ** Nadšenci jich lokalizovali už okolo 1 600

Jakub Čížek
RuskoArmádaMapy
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování